Technológia a agentúra: 5 spôsobov manipulácie online

technológie a agentúr

Nie je žiadnym tajomstvom, že internet je výkonným zdrojom informácií a pohodlia pre všetkých. Ideme do nej, aby sme informovali o svete, aby sme sa spojili s priateľmi a rodinou a užívali si najrôznejšie úžasné obsahy.

Keď používame naše obľúbené online služby, je ľahké im veriť a myslíme si, že existujú len pre nás. Ale je to pravda? Nástup technológie nám priniesol veľa pohodlia, ale tiež umožnil spoločnostiam využiť nás na svoje vlastné ciele.

Čítajte ďalej o 5 taktikách online, ktoré sa často používajú na to, aby uniesli vašu agendu a nahradili ju niekým iným.

1. Čo je (nie) v ponuke?

Väčšina ľudí počula o In-N-Out Burger, burgerskej sieti so sídlom v Kalifornii, ktorá je známa svojim tajným menu. Pre neinformovaných sa nezdá byť, že by sa veľa odlišovalo od ponúk In-N-Out od konkurenčných reštaurácií. Nadšenci však vedia, že najlepšie položky sú skutočne v tajnej ponuke služby In-N-Out (ste vítaní) a tieto informácie im umožnia získať viac z ich návštevy.

Podobne spoločnosti často poskytujú čiastočné alebo „kontrolované“ ponuky, ktoré uľahčujú výber požadovaných možností a ťažšie vyberajú tie, ktoré by pre nás mohli byť lepšie. Funguje to preto, že často zobrazované možnosti považujeme za vyčerpávajúce a nepýtame sa napríklad: „Sú tieto možnosti všetky?“, „Majú tieto možnosti skutočne moje potreby?“ A „Poskytovateľ ponuky má stimuly na podporu určitých možnosti nad ostatnými? “

Až nabudúce prejdete Yelp na miesto, kde budete jesť alebo česať produkty na Amazone, nezabudnite pri rozhodovaní na svoj pôvodný cieľ. Nezabudnite vyhodnotiť menu na základe jeho schopnosti vyhovieť vašim potrebám a nebojte sa hľadať ďalšie ponuky, ak je súčasné menu nedostatočné.. Existuje takmer vždy iná možnosť.

2. Používanie sociálnych médií ako hracích automatov

Ľudia si často myslia, že najlepším spôsobom, ako prinútiť niekoho, aby sa pripojil k nejakej aktivite, je odmeniť ich vždy, keď túto činnosť vykonávajú. Pravda, ktorú možno prekvapíte, sa dozviete, je prípadom „menej je viac“.

Vedci zistili, že variabilné plány odmeňovania sú najúčinnejšou metódou formovania požadovaného správania do zvykov. Základný dôvod je jednoduchý: Namiesto odmeňovania používateľa pri každom použití služby online (čo mu umožňuje zastaviť, keď je spokojný), je odmenený iba občas. To povzbudzuje používateľa, aby službu opakovane využíval, v nádeji, že ďalšie opakovanie aktivity bude tá, za ktorú sú odmeňovaní..

new-rádTo, čo každý dúfa, že sa zobrazí pri každom prihlásení: presne 2 nové oznámenia.

Príklady toho možno ľahko zistiť. Neustále kontrolujeme naše účty Facebook, pretože si myslíme, že naše ďalšie prihlasovacie údaje by nás mohli odmeniť novou fotografiou alebo aktualizáciou stavu od blízkeho priateľa. Vraciame sa k našej obľúbenej mobilnej hernej aplikácii v nádeji, že ďalšia hra odomkne novú úroveň alebo bonus. Poskytovatelia týchto služieb sú schopní udržať nás závislí na svojej platforme a profitovať z ďalšej reklamy alebo nákupu v aplikácii..

3. Chýba vám, ak si ho neprečítate …

To vás upútalo, však? Ak áno, nie ste sami. Výskumy ukazujú, že ľudia reagujú na bolesť straty rýchlejšie ako potešenie zo zisku. Takže zatiaľ čo online reklama, ktorá hovorí kupujúcim, aby „konali teraz so zľavou 50 dolárov!“, Nemusí byť príliš efektívna (zákazník sa príliš nestará o niečo, čo nie je ich), rovnakú reklamu možno prepísať, aby zakričala „konajú“ teraz alebo stratíte 50 dolárov! “

Aj keď je posolstvo do značnej miery rovnaké, táto ponuka premení ponuku na niečo, čo publikum už vlastní a ktoré stratí. Ako môžete mať podozrenie, to často stačí presvedčiť niekoho, aby podnikol kroky za niečo, čo nepotreboval v prvom rade..

Preto vám v budúcnosti treba položiť niekoľko jednoduchých otázok: Naozaj potrebujem to, čo ma táto online ponuka predáva? Je „strata“ opísaná v skutočnosti skrytým doplnkom, ktorý naozaj nepotrebujem?

4. Dostať nohu do dverí (požiadať o viac)

Každý má tohto priateľa. Vieš, ten, kto ťa žiada, aby si šiel do obchodu s nábytkom na nejaké nakupovanie v okne a nakoniec ti priniesol nosenie a zostavenie novej police, ktorú kupujú. To nie je dobrý priateľ. Je smutné, že existuje veľa ľudí online, ktorí chcú byť pre vás takýmto priateľom.

Mnoho firiem rád využíva túto taktiku „postupného zapojenia“, aby vás prinútilo konvertovať (a zaplatiť im peniaze). Napríklad výrobca gitár vám často umožní navrhnúť sekeru snov na svojich webových stránkach namiesto priameho požiadania o zakúpenie gitary. Z atraktívneho vizuálneho rozhrania začnete výberom gitarového tela, ktoré chcete, prejdite na uprednostňovaný mostík a krk a zabalte si osobne vybratú hmatnicu a vzorovaný povrch..

V čase, keď uvidíte svoj dokončený prototyp, už ste investovali čas a úsilie do navrhovania gitary snov a pre výrobcu je oveľa jednoduchšie predať tento individualizovaný produkt. Nepochybne im budete platiť prémiu za tú výhodu, že majú aj zákazkový nástroj.

5. Keep It Going: Bottomless Bowls

Ďalším spôsobom, ako vás spoločnosti udržujú závislé na ich obsahu, je, že vám neustále dávajú viac. Štúdia psychológie potravín ukázala, že ľudia, ktorí pijú polievku z „bezedných misiek“ (pomaly doplňujúce misky pripevnené k stolu), konzumovali ohromujúcich 73% viac ako tí, ktorí jedia z pravidelných misiek. Používatelia misiek bez dna tiež odhadujú, že v priemere spotrebovali o 140,5 kalórií menej, než v skutočnosti robili. Niet divu, že spoločnosti využili tento prehľad vo svoj vlastný prospech.

cat-video-newVideá s vtipnými mačkami sú podobné aspirínu. Ak si nepamätáte, koľko ste skonzumovali, odpoveď je pravdepodobne „príliš veľa“..

Niektorými internetovými ekvivalentmi bezedných misiek sú naše nekonečné informačné kanály Facebook a funkcia automatického prehrávania na YouTube. Tieto platformy nám namiesto toho, aby sme sa po niekoľkých rolovaniach alebo prehrávaní videa mohli ľahko odpojiť od obsahu, neustále ukazujú nový obsah, ktorý by vás „mohol zaujímať“. V spojení s našou implicitnou zaujatosťou k strate averzie nie je prekvapením, koľko z nás môže podvedome stráviť hodiny každý deň na týchto kanáloch, konzumovať obsah, ktorý nepotrebujeme, a zároveň sa stať poskytovateľom služieb príjmom..

Premeňte svoje dôvody na ich dôvody

Nakoniec spoločnou témou týchto päť taktík je, že spoločnosti sa často snažia zmeniť svoje dôvody na svoje dôvody. Možno jednoducho hľadáte cenovo dostupný telefónny plán, ale poskytovateľ siete sa môže ľahko spojiť s niektorými nepotrebnými funkciami, aby vás nalákal na registráciu na drahšiu službu. Možno by ste chceli len držať krok s priateľom zo zahraničia online, ale platformy sociálnych médií vás môžu udržať na svojich stránkach (aby mohli spotrebovávať svoje reklamy) tým, že vám neustále zobrazujú aktualizácie stavu a fotografie od ostatných známych ľudí.

Znamená to, že by sme mali nedôverovať všetkému, čo vidíme online? Nie naozaj. Koniec koncov, zdá sa, že je trochu kruté odhodiť všetky formy technológie (a vymoženosti, ktoré prinášajú) jednoducho preto, že niektoré spoločnosti využívajú ďalšie príležitosti na zarábanie peňazí..

Toto však slúži ako pripomenutie, že musíme byť dôvtipní používatelia internetu – používatelia, ktorí si cenia výhody internetu, majú na pamäti naše online ciele a zostávajú na pozore pred úskaliami, ktoré čakajú, keď technológii umožníme tieto ciele upraviť..

Technológia a agentúra: 5 spôsobov manipulácie online
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.