The Snowden Effect: 4 veci, ktoré sme sa naučili od výbuchu bubliny súkromia

The Snowden Effect: 4 veci, ktoré sme sa naučili od výbuchu bubliny súkromia

The Snowden Effect (podstatné meno): Zvyšovanie globálneho povedomia o právach na súkromie a bezpečnosť

V roku 2013 kontraktor NSA Edward Snowden unikol vysoko utajovaným dokumentom, ktoré odhalili, ako vlády na celom svete vykonávajú hromadný dohľad. V detailných detailoch boli zaznamenané intímne detaily minút.

Otázka súkromia sa okamžite stala vyhrievaným subjektom. Technické spoločnosti horúčkovito pracovali na zašifrovaní svojich zariadení, zatiaľ čo vlády sa snažili ľudí ubezpečiť, že všetko ich špionáž sa robila v najlepšom záujme.

V posledných rokoch sme zaznamenali zmenu spôsobu, akým vlády zhromažďujú údaje, ale problém zostáva rovnaký: Je súkromie cena, ktorú platíte za slobodu?

Tu je to, čo sme sa naučili za posledné roky.

1. Ochrana osobných údajov sa stáva luxusom

Aj keď si to možno neuvedomujete, vaše „právo“ na súkromie už nie je právom. Všetci sa dopúšťame obchodovania s niektorými aspektmi nášho súkromia kvôli pohodliu - weby sociálnych médií, ktoré používame, schopnosť automaticky označovať fotografie na základe našej polohy alebo dokonca formuláre automatického dopĺňania na určitých stránkach sú všetky riziká pre súkromie, ktoré dobrovoľne prijímame. Mnohí z nás to však robia na úkor našej osobnej bezpečnosti.

Štúdia s názvom Budúcnosť súkromia z roku 2014 bola nájdená:

„Ochrana osobných údajov je archaický pojem, keď sa používa v súvislosti s ukladaním informácií online. Jednotlivci sú ochotní vzdať sa súkromia z dôvodu ľahkosti, rýchlosti a pohodlia ... Ak sa čokoľvek stane, sledovanie spotrebiteľov sa zvýši a takmer všetky údaje zadávané online sa budú považovať za „férovú hru“ na účely analýzy a vytvárania „na základe používateľov“ reklamy."

Zakaždým, keď prejdeme Zmluvnými podmienkami aplikácie bez toho, aby sme si prečítali následky, ktoré obetujeme naše súkromie.

Je to šmykľavý svah a väčšina z nás sa nevedome kĺza.

2. Ľudia stále milujú alebo naozaj nenávidia NSA

Obama-share-všetko-planCez nejaký úžasný internetový denizen

Nedávna štúdia spoločnosti Pew sa zaoberala postojom ľudí k súkromiu počas obdobia dva a pol roka. Dozvedeli sme sa, že drvivého 91% dospelých, ktorí sa zúčastnili prieskumu, súhlasilo so zberom hromadných údajov. Bohužiaľ, pokiaľ ide o samotný NBÚ, tento pocit nie je vzájomný; iba 52 percent uviedlo, že sú „veľmi znepokojení“ vládnym dohľadom, a 46 percent uviedlo, že sa vôbec nezaujímajú.

Neznalosť je blažená, ale je tiež nebezpečná. Čo nás privádza k tretiemu bodu:

3. Budúcnosť začína vyzerať menej ako správa Jetsons a skôr správa o menšinách

Mnohí odborníci v oblasti technológií predpovedajú, že iba hŕstka ľudí bude mať tak energiu, ako aj zdroje na to, aby sa v nasledujúcich rokoch ochránila pred rastúcim trendom v oblasti sledovania údajov..

Škandály zahŕňajúce inteligentné termostaty, ktoré sledujú vaše každodenné návyky, hračky, ktoré zaznamenávajú konverzácie vášho dieťaťa, a televízory, ktoré vysielajú vaše zvyky pri pozeraní neznámym tretím stranám, sa stávajú bežnejšími.. Vykopajte trochu hlbšie a veci začnú byť naozaj chlpaté.

Vláda, žiaľ, naďalej ostáva tvrdohlavá vo svojom pokuse obmedziť túto rastúcu hrozbu pre súkromie. Pokiaľ ide o dnes najinteligentnejšie zariadenia, zdá sa, že spotrebitelia majú na výber: prijímajte produkt v celej svojej kráse chrániacej súkromie alebo ho vôbec nekupujte.

Aký je to výber?

4. Začíname vidieť zmenu mora v našich vládach aj v našich technických odvetviach

Našťastie to nie je všetko záhuba a smútok. Odkedy sa začali využívať metódy NSA, obhajcovia súkromia vo verejnom aj súkromnom sektore ich majú neúnavne pracoval na náprave týchto krivd. Spoločnosť Apple začala na svojich zariadeniach inštalovať šifrovanie typu end-to-end; Spoločnosť Google viedla kampaň, aby sa šifrovanie TLS stalo štandardom pre webové stránky aj e-mail; a patriotský zákon, ktorý bol vyhlásený s takmer jednomyseľným súhlasom, bol na konci roka 2015 vyhlásený za protiústavný.

Aj sám Snowden je optimistický, aj keď verí, že naše právo na súkromie je stále ohrozené. V júnovom vydaní New York Times píše:

„Rovnováha síl sa začína posunúť. Sme svedkami vzniku post-teroristickej generácie, ktorá odmieta svetonázor definovaný jedinečnou tragédiou. Po prvýkrát od útokov z 11. septembra 2001 vidíme náčrt politiky, ktorá sa odvracia od reakcie a strachu v prospech odolnosti a rozumu. Pri každom víťazstve súdu a pri každej zmene zákona dokazujeme, že skutočnosti sú presvedčivejšie ako strach. Ako spoločnosť znovu objavujeme, že hodnota práva nie je v tom, čo sa skrýva, ale v tom, čo chráni. “

Keď si čoraz viac ľudí uvedomuje, ako ich vláda zhromažďuje údaje, objavuje sa príležitosť na ich zmenu.

Ak stále prechádzate cez plot na ochranu súkromia, vynakladajte vedomé úsilie na ochranu vašich súkromných informácií. Prečítajte si zmluvné podmienky, uvedomte si, čo zdieľate online, aktualizujte svoje nastavenia ochrany osobných údajov v účtoch sociálnych médií a vráťte svoje súkromie inštaláciou ExpressVPN na všetky vaše zariadenia s pripojením na internet..

Odporúčaný obrázok: Onsemeliot (Der Wizzleblower Edward Snowden als beliebig verlustrei skalierbares Vekorportrait.) [CC BY 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], prostredníctvom Wikimedia Commons

The Snowden Effect: 4 veci, ktoré sme sa naučili od výbuchu bubliny súkromia
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.