Vaše údaje, vaše pravidlá: Šifrovanie všetkého

Vaše údaje, vaše pravidlá: Šifrovanie všetkého

Kto vlastní vaše údaje? Odpoveď na zdravý rozum je zrejmá, nie je to však vždy pravda: v určitých situáciách môžu úradníci činní v trestnom konaní získať prístup k elektronickým informáciám, vyhľadávať ich a dokonca ich zhabať. Spolu s obavami o škodlivých aktérov, ktorí sa dostanú do rúk osobných a firemných údajov, sa veľkí technologickí hráči usilovne snažia vyvinúť komplexné šifrovacie riešenia, ktoré sú zabudované, nevyžadujú zo strany používateľov žiadne kroky - a podľa Ekonóm, frustrujú niektorých zákonodarcov.

Mnoho vlád presadzuje ochranu súkromia, zatiaľ čo používatelia požadujú slobodu vyhľadávania, sťahovania a komunikácie bez pozorovania. Aký je teda výsledok - je šifrovanie všetkého, čo je pre vás dobré alebo zlé pre podnikanie?

Poškodenie postriekaním

Zákonodarcovia často tvrdia, že väčšie súkromie prostredníctvom šifrovania alebo anonymity - myslím si, že „tmavá“ stránka Facebooku alebo bezpečná VPN - ohrozujú širokú verejnosť. Jedna správa označila Facebook za „bezpečné útočisko pre teroristov“ a FBI tvrdí, že šifrovanie údajov smartfónov, tabletov a počítačov je pre zločincov najväčším prínosom. Táto myšlienka sa zdá byť zakorenená v dobrom slova zmysle: ak úradníci činní v trestnom konaní nájdu dôkazy o online trestnej činnosti, nechcú byrokraciu, ktorá má vplyv na ich schopnosť chrániť občanov..

Je tu však problém: niekedy sa tí istí občania chytia do krížovej paľby. V roku 2011 úradníci prepadli hostiteľské zariadenie v Restone, VA a zabavili servery, ktoré hľadali informácie týkajúce sa skupiny Lulz Security. Problém? Ich vyhľadávanie viedlo k zrušeniu množstva súkromných, netrestných webových stránok bez akéhokoľvek vysvetlenia alebo časového harmonogramu návratu.

Je tu tiež skutočnosť, že až donedávna mohli byť technickí výrobcovia nútení obísť blokovací kód na vašom zariadení, ak by boli nútení tak činiť orgánmi činnými v trestnom konaní. Nové metódy šifrovania však znamenajú, že veľkí hráči ako Apple a Google nemajú za žiadnych okolností kľúče na odomknutie vašich údajov. Ak federálne úrady chcú prístup k vašim informáciám, musia sa opýtať osobne - namiesto toho, aby sa snažili prinútiť spoločnosti, aby používali zákony z roku 1800. A ak sa hackeri chcú pokúsiť, budú čeliť bitke do kopca.

Nové súkromie

Ako sa teda mení šifrovanie? Začína službami, ako je napríklad služba zasielania správ WhatsApp vlastnená Facebookom, ktorá v súčasnosti používa na zariadeniach s Androidom softvér OpenSource TextSecure. Použitie TextSecure znižuje pravdepodobnosť odpočúvania alebo dešifrovania takmer na nulu a podľa vývojára Moxie Marlinspike možno ľahko pridať do existujúcich aplikácií. Biometrické bezpečnostné opatrenia, ako napríklad Apple TouchID, si získavajú na popularite aj ako spôsob, ako zabrániť neželanému prístupu, ale ako poznamenáva CNN, nie sú vždy také bezpečné. Súdy zistili, že úradníci činní v trestnom konaní môžu používateľov prinútiť, aby odomkli telefóny pomocou biometrických senzorov, nemôžu vás však prinútiť vzdať sa prístupového kódu.

A na ochranu webu ako celku, Electronic Frontier Foundation (EFF), nedávno oznámila vytvorenie nového konzorcia, ktoré zahŕňa veľkých hráčov ako Cisco, Mozilla a Akamai. Vytvorili štandardizovaný proces s názvom Poďme šifrovať, ktorý umožňuje webovým serverom a iným online službám šifrovať prenos medzi prehliadačmi a internetovými servermi bezplatne. Poďme si zašifrovať, že bude vydaný do polovice roka 2015 a podľa Petra Eckersleyho z EFF: „Ak do jedného roka alebo dvoch úspešne dokončíme tieto projekty, používatelia internetu by mali mať väčšinu šifrovaných prehľadávanie, e-mail a zasielanie správ alebo všetky prípady predvolene. “

Bojujte za svoje práva

Čo je teda legálne a čo nie, pokiaľ ide o súkromie? Sú to zariadenia so zabudovaným šifrovaním, anonymné webové stránky a bezpečné prehliadanie nad tabuľkou?

Ako uviedol EFF, úlohou orgánov presadzovania práva je preukázať potrebu prístupu, a nie vy, aby ste preukázali potrebu súkromia. Pokiaľ neexistuje bezprostredná, identifikovateľná hrozba alebo ak sa polícia nedomnieva, že by sa mohli zničiť kľúčové dôkazy, úradníci vo väčšine krajín potrebujú buď príkaz na vyhľadávanie, alebo váš súhlas. Pokiaľ však ide o šifrovanie, neexistujú žiadne výnimky z pravidla: vaše údaje sú vaše podnikanie a nie je úlohou žiadnej spoločnosti, organizácie alebo agentúry vzdať sa prístupu vo vašom mene. Veľké technologické spoločnosti stoja za touto iniciatívou ako spôsob, ktorý podporuje osobné aj obchodné slobody, a hoci vynucovanie práva môže plakať, zdá sa, že sa s tým budú musieť vyrovnať: šifrovanie všetkého je tu, aby zostalo.

Vaše údaje, vaše pravidlá: Šifrovanie všetkého
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.