Vďaka hypertextovým odkazom sa internet stal báječným a nesmie sa zdaniť

[ware_item id=33][/ware_item]

Nehovorte o dani z prepojenia EÚ.


Protokol HTTP (Hypertext Transfer Protocol) zmenil internet a katapultoval ho do hlavného prúdu, ale môže to byť ohrozené novou „daňou z hypertextového odkazu“. Našťastie niektorí bojujú za ochranu webu, napríklad OpenMedia a kampaň Save the Link..

Prvá verzia protokolu HTTP, ktorú vyvinul dnes slávny Tim Berners-Lee, bola vydaná v roku 1997 a jej nástupca, HTTP / 2, je teraz v prevádzke a je podporovaný všetkými kľúčovými prehliadačmi, napriek tomu, že má len jeden rok..

Hyper je gréčtina a znamená „over“ - má podobnú funkciu ako anglická predpona „super“

Hypertext je takmer rovnaký ako bežný text, okrem zahrnutia odkazov, takzvaných hypertextových odkazov. Najpopulárnejším jazykom na písanie takého hypertextu je skratka Hypertext Markup Language alebo HTML.

Odkazy sú odkazy na iný bod v hypertextovej štruktúre, zvyčajne na inú stránku lokality, na súbor, obrázok, program alebo externú webovú stránku (I.E. stránka v inej doméne, ako je doména, ktorú práve prehľadávate). Čitateľ môže na ne kliknúť, aby otvoril ďalšie materiály na čítanie na novej karte alebo v okne alebo stiahol súbor.

Hyperlinks formoval internet do dnešného stavu

Je to vďaka hypertextovému odkazu, ktorý web vyvinul tak, ako má. Hyperlink pomohol vybudovať otvorený a transparentný internet, v ktorom reťazce URL jednoznačne identifikujú každú časť obsahu.

Vyhľadávacie nástroje, ako napríklad Google, využili štruktúru hypertextu, ktorá ďalej motivovala webové stránky, aby správne využívali systém hypertextu. Vyhľadávacie nástroje, sociálne médiá a blogy vedú k veľkej premávke - čo sa premieta do výnosov. Bez ohľadu na to, či niečo predávate alebo zarábate peniaze prostredníctvom reklám, musíte rešpektovať hypertextové odkazy, aby vás ľudia našli a vaše stránky.

Príbeh Záhrada vidličiek z roku 1941 sa často spomína ako inšpirácia pre hypertexty

Koncept hypertextového odkazu má byť voľný, jednotný a nikoho nevlastnia ani nekontrolujú - čo ich robí neuveriteľne silnými pri vyrovnávaní situácie na online médiách. Jeden príspevok od neznámeho autora môže generovať toľko kliknutí, koľko je mesačných príspevkov od zavedených novín. Vďaka hypertextovým odkazom a projektom, ako je archive.org, je možné zaznamenávať internetové príspevky, ktoré z ľudskej kolektívnej pamäte nikdy nezmiznú.

Internet bez hypertextových odkazov je bazén bez vody

Internet je ľahké si predstaviť bez hypertextových odkazov, ale nie je to pekná myšlienka. Myslite na YouTube, ale bez každého videa, ktoré nemá priamy odkaz. Jediným spôsobom, ako vyhľadávať videá, je prostredníctvom webového rozhrania služby YouTube a jediným spôsobom, ako si ich uložiť, je prihlásenie a pridanie do zoznamov videí. Tieto videá by ste nemohli zdieľať, pokiaľ nedôjde k dohode so spoločnosťou YouTube o speňažení a obmedzeniach každého odkazu.

Ak kliknete na prvý odkaz v ktoromkoľvek článku na Wikipédii, dostanete sa na stránku Filozofia

Kým užívateľská skúsenosť by bola oveľa horšia, weboví giganti a vydavateľstvá uprednostňujú takýto systém. Keby bolo potrebné prihlásiť sa do služby, aby bolo možné nájsť, uložiť si záložku a zdieľať niečo, bolo by ľahké skúsenosť ovládať, sledovať a obmedzovať. Váš internet by mohol byť obmedzený kvôli veciam, ako je váš vek, pohlavie a geolokácia, a čo je dôležitejšie, vaša peňaženka.

Iná verzia internetu spoločnosti AOL

Keď sa v deväťdesiatych rokoch objavil celosvetový web, v skutočnosti existovala dobre financovaná a sľubná spoločnosť, ktorá sa pokúšala vytvoriť presne tento druh internetu bez hypertextového prepojenia: America Online (AOL).

Spoločnosť AOL začala predajom jednoduchého telefonického prístupu na web, ale čoskoro chcela ovládať celú skúsenosť tým, že ponúkala instant messenger, správy, obchodovanie s akciami a všeobecné prehľadávanie webu. Podobne ako terminály Bloomberg, ktoré sa dnes vo finančných firmách používajú, obsah a služby boli prístupné iba predplatiteľom.

Vyberte si vlastné dobrodružstvo, knihy sú ranou formou hypertextovej fikcie

Od konca deväťdesiatych rokov 20. storočia bol Netscape úspešným otvoreným internetom a hypertextovými odkazmi (kúpil ho AOL v roku 1999 za 10 miliárd dolárov). AOL bol nútený trhom otvárať svoje služby a nakoniec značka z verejného oka zmizla.

Nová hrozba pre hypertextové odkazy z Európy

Hypertextové odkazy uľahčujú prístup k obsahu. Bloggeri a sociálne médiá môžu pre vás obsah spravovať a vy môžete explicitne vyhľadávať stránku pomocou vyhľadávacieho nástroja.

Predstavte si, že musíte ísť na titulnú stránku publikácie v nádeji, že nájdete to, čo hľadáte. A po prečítaní tohto článku neexistuje spôsob, ako zdieľať to, čo ste našli s ostatnými. V súčasnosti spotrebúvame médiá na internete kontrolou odkazu na zdroj sociálnych médií, krátkym prečítaním obsahu a návratom na naše sociálne médiá..

FRESS bol hypertextový systém používaný na Brown University. Používa sa na výučbu poézie v roku 1976 a pravdepodobne išlo o prvý online kurz v histórii

Vydavateľstvá sa obávajú, že bez ich vstupných stránok a interných odporúčaní sa ich značky znížia a budú degradované iba na výrobcov obsahu, ako sú spravodajské agentúry. Existuje tiež obava, že ich zisky budú podhodnotené blogermi, ktorí píšu o témach rovnako vášnivo, ale bez finančných konfliktov záujmov alebo platia..

Európske právne predpisy ohrozujú otvorený web

Je známe, že európske a najmä francúzske spravodajské médiá začarovane bojujú proti nezávislým webom, ktoré na ne odkazujú. Spočiatku sa to môže zdať absurdné, pretože odkazy vysielajú prenos. To však dobre zapadá do celkového obrazu strachu zo straty pozície na trhu.

Založené platobné platformy považujú kurátor obsahu za neoddeliteľnú súčasť svojej úlohy a obchodného modelu a hypertextový odkaz umožňuje komukoľvek to odniesť.

Európska komisia (EK) sa opakovane pokúšala vytvoriť daň „hypertextového odkazu“. Podobne ako poplatok, ktorý musí rozhlasová stanica zaplatiť pri hraní piesne, každý blogger, spravodajský server alebo vyhľadávací server by musel zaplatiť zakaždým, keď odošlú odkaz. návštevník.

Prečo sa ES mýli v súvislosti s daňou z hypertextového odkazu

ES to má, samozrejme, úplne zlé. Hyperlink je jednoducho odporúčanie, nie reprodukcia obsahu; situácia je skôr podobná kritike reštaurácie, že musí zaplatiť reštaurácii, aby o nej napísala - okrem toho, čo už platí za jedlo.

Čo si myslíte o pokuse EK zdaňovať internetové odkazy? Podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie.

Vďaka hypertextovým odkazom sa internet stal báječným a nesmie sa zdaniť
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.