Zrušiť skenovanie tváre na letisku? Ľahšie povedané, ako urobené.

Pas s biometrickým obrazom tváre.

Cestovanie lietadlom je stresujúce – od nájdenia najlepších letových cien až po zoradenie podľa toho, aké sú hodiny, aby ste sa dostali cez bezpečnosť na letisku, a nakoniec sa nakoniec vtlačte do svojho neustále sa zmenšujúceho sedadla v lietadle..

Posledné, čo by ste chceli, je byť že osoba, ktorá drží všetkých v bezpečí a vyprázdňuje vaše vrecká alebo sa naskenujú kovové predmety, všetko pod nespokojným pohľadom na letiskovú bezpečnosť a spolucestujúcich za vami.

Vaše želanie stráviť čo najmenej času zabezpečením bezpečnosti je presne to, na čo letiská a letecké spoločnosti vsádzajú, keď žiadajú o skenovanie vašej tváre. Aby vás odradili od účasti, rozhodnú sa, že sa nezúčastníte, neúmerne zdĺhavo, ak nie sú úplne nedostupné..

Ako funguje rozpoznávanie tváre na letiskách?

Letiská v USA a rastúci počet krajín prijímajú technológiu rozpoznávania tváre s cieľom zefektívniť bezpečnostné kontroly a zároveň zbierať a ukladať biometrické údaje z vašej tváre..

Cestovatelia prechádzajú skenerom na rozpoznávanie tváre.Skener na rozpoznávanie tváre na medzinárodnom letisku v Orlande. Zdroj: Brian Naylor / NPR

Tento proces zvyčajne vyžaduje, aby ste sa postavili pred kameru a položili pas na skener, aby stroj mohol zistiť, či sa vaša tvár zhoduje s obrázkom pasu. To má nahradiť manuálne pasové kontroly zamestnancami letiska, ktorým sa zjavne nedá veriť, že v tvári pasu budú porovnávať tvár s tvárou v reálnom živote …

Prečo implementujú letiská rozpoznávanie tváre?

Rozpoznanie tváre a biometrické vyšetrenie všeobecne dostali v USA zelenú v roku 2017 po tom, čo Donald Trump vydal exekutívne nariadenie, ktoré letiskám umožnilo implementovať túto technológiu spôsobom, ktorý považujú za vhodný..

Americký úrad pre bezpečnosť dopravy (TSA) tvrdí, že biometrická technológia je potrebná na „riešenie výziev vyvíjajúcich sa bezpečnostných hrozieb, rastúcich objemov leteckej dopravy, obmedzení zdrojov a obmedzení prevádzkovej stopy“. Letiská mimo USA tiež skúšajú túto technológiu. , čo by mohlo urýchliť proces registrácie a zlepšiť celkový dojem cestujúcich.

Niektoré letiská dokonca túto technológiu rozšírili o uznanie tváre na Slovensku každý fáze vášho odchodu – na karibskom ostrove Aruba sa podarilo zabezpečiť, aby sa check-in, kontrola batožiny, prisťahovalectvo a stravovanie stali závislými od biometrických technológií. Bez zjavnej irónie pomenovali proces Happy Flow a povedali mu: „Zmierte sa s tým! Budeš to milovať!

Ilustrácia fungovania Happy Flow.Aplikácia Happy Flow používa vašu tvár ako pas takmer v každej fáze odchodu. Zdroj: Happy Flow

Prečo by som sa mal obávať rozpoznávania tváre na letiskách?

Lákavosť rýchlejšieho nástupu na letisko je silná a ak technológia rozpoznávania tváre oholí minúty od čakacej doby, nevyhrá každý?

No, nie. Odovzdanie vašich biometrických údajov systému, ktorý má pochybné miery biometrických potvrdení a nedostatočnú právnu zodpovednosť, ponecháva priestor na zneužitie, zaujatosť a úplné narušenie vášho súkromia. Nehovoriac o skutočnej možnosti napadnutia týchto údajov hackermi, ako to bolo v prípade porušenia databázy Aadhar ID v Indii a, čo je neslávnejšie, únikov v amerických databázach voličov..

USA v súčasnosti nemajú federálny dohľad nad využívaním rozpoznávania tváre, aj keď niektoré mestá zakázali jeho používanie na verejných miestach a zákonodarcovia sa snažia zavádzať predpisy týkajúce sa technológie. Medzitým federálna vláda rýchlo rozširuje technológiu na všetky hlavné letiská.

Bez držania T.S.A. a Centrum pre ochranu hraníc (C.B.P.) zodpovedné za používanie technológie rozpoznávania tváre, neexistujú žiadne obmedzenia, pokiaľ ide o to, ako sa implementuje na letiskách, ani nie sú povinné informovať cestujúcich, ako sa majú odhlásiť, ak chcú. V cestovnom pláne T.S.A. sa neuvádza ani nezohľadňuje, ako sa cestujúci môžu rozhodnúť pre postup, ktorý naznačuje, ako agentúra zhromažďuje biometrické údaje..

Môžem sa na letisku rozhodnúť o rozpoznaní tváre?

Ak ste občanom USA, ktorý vstupuje alebo vystupuje zo Spojených štátov, môžete sa rozhodnúť pre skenovanie tváre – zvyčajne to však nie je jasné..

Odkedy sa táto technológia začala objavovať na veľkých letiskách v USA, priťahujú anekdoty od cestujúcich, ktorí sa pokúsili zrušiť. Ich príbehy boli jednotne negatívnymi zážitkami.

Jedna anekdota prišla od Allie Funk, ktorá písala o svojej skúsenosti v Wired. Po vypočutí od spoločnosti Delta Airlines, že na rozpoznanie tváre by sa použili na palube cestujúcich, sa pokúsila odhlásiť sa. Neexistovali žiadne informácie o tom, ako to urobiť. „Na to, aby som zistila, ako [opt-out],“ napísala, „musela som opustiť palubnú linku, hovoriť so zástupcom spoločnosti Delta pri ich informačnom pulte, vrátiť sa späť, a potom, keď som bola na rade, požiadať o pasové skenovanie. board “.

Bez jasných pokynov o tom, ako sa odhlásiť, nemusia cestujúci ani vedieť, že ide o výber – čo by mohlo vysvetľovať, prečo sa odhlásili iba 2% všetkých zákazníkov spoločnosti Delta..

Nie len americké anekdoty od cestujúcich, ktorí sa pokúsili odhlásiť rozpoznávanie tváre a iné biometrické systémy na letiskách z Londýna do Hongkongu, svedčia o tom, ako je tento proces časovo náročný a ako nepríjemný je pre vás javenie.

Určite to vyzerá, že chcú pre cestujúcich čo najťažšie odmietnuť skenovanie tváre. A to je všetko ak máte túto možnosť. Napríklad pre občanov mimo USA na letiskách v USA je dodržiavanie skenovania tváre povinné a fotografie sa uchovávajú až 75 rokov v databáze C.B.P. Pre občanov USA sú fotografie uložené 12 hodín.

Letiská stavia, že si vyberiete pohodlie pred súkromím

Keďže neexistuje žiadna právna povinnosť povedať vám, že sa môžete rozhodnúť pre odstúpenie od zmluvy, ani žiadny navrhnutý postup pre kohokoľvek, kto si to želá, letecké a hraničné orgány dostanú prakticky bezplatnú kontrolu nad tým, ako chcú pokračovať v postupe s týmito cestujúcimi.

Zrušiť skenovanie tváre na letisku? Ľahšie povedané, ako urobené.Prevzaté z oficiálnej stránky CBP o biometrických údajoch. Skutočne chcú, aby ste si mysleli, že je to veľmi pohodlné (a že takto si ľudia navzájom textujú). Zdroj: C.B.P.

Robia to neuveriteľne nepohodlné obísť akýkoľvek druh biometrickej bezpečnosti tak, že najprv prenesú bremeno voľby von o cestujúcom (namiesto súhlasu s prihlásením sa), potom ich podrobí náročnejšej a časovo náročnej bezpečnostnej kontrole hraničných agentov. Technikka Amber Baldet zdvojnásobila svoju skúsenosť s odstúpením od biometrického skenovania, čo podľa nej trvalo 30 minút. Typický cestujúci nemá vždy toľko času po ruke a absolvovanie takej dlhej kontroly by mohlo znamenať zmeškanie letu, okrem toho, že by ste boli pravdepodobne zaradení do zoznamu.

Biometrické skenovanie môže veľmi dobre zrýchliť bezpečnostné kontroly, ale je to len na náklady za poskytnutie biometrických údajov vláde, ktorá nemusí byť zodpovedná za to, ako s nimi narába. Urýchlenie tejto fázy bezpečnostných kontrol poskytne agentom viac času na vyhľadávanie v telefóne a účtoch sociálnych médií alebo dokonca zabavenie vašich zariadení.

Budúcnosť rozpoznania tváre na letiskách

Od Londýna, Šanghaja a Dillí po Tokio a Hongkong sú letiská po celom svete v súčasnosti v rôznych etapách zavádzania systémov rozpoznávania tváre. S väčším zberom biometrických údajov sa stáva znepokojujúcou novou normou, môže byť ťažké byť neustále ostražití pri vyhýbaní sa skenovaniu tváre..

Už vidíme pohľady do budúcnosti rozpoznávania tváre v iných krajinách. Začiatkom tohto roku vírusový tweet ukázal, že čínsky letiskový kiosk úspešne identifikoval cestujúceho a zobrazil podrobnosti o svojom lete a ako sa dostať k svojej bráne. Kiosk potreboval iba svoju tvár, aby mu dal informácie o lete.

Wow! Čínske letisko má systémy rozpoznávania tváre, ktoré vám pomôžu skontrolovať stav letu a nájsť cestu k vašej bráne. Poznámka: Nevložil som nič, presne identifikoval moje úplné údaje o lete z mojej tváre! pic.twitter.com/5ASdrwA7wj

– Matthew Brennan (@ mbrennanchina) 24. marca 2019

Zrátané a podčiarknuté: Nemalo by byť také ťažké sa odhlásiť

Obchodovanie s osobnými údajmi z dôvodu pohodlia je pre cestujúcich zlým obchodom. Nezdá sa, že by sme mali slovo, alebo by sme z toho mali značný úžitok. Keďže sa však odhlasovanie v prvom rade neuľahčuje ani nepovažuje za dostupné, je ľahšie ho odoslať, postaviť sa pred skener s cestovným pasom a nechať svoju tvár zachytiť a uložiť do vládnej databázy. To je presne ako chcú orgány, aby ste sa cítili.

Existuje len málo vecí, ktoré môžete urobiť inak, než rozruch v bezpečí a aktívne hľadať spôsoby, ako sa odhlásiť. Na stránkach Fight for the Future Privacy Privacy sú uvedené letecké spoločnosti, ktoré majú a nemajú implementované rozpoznávanie tváre. EFF má tiež vynikajúci prehľad o tom, ako (ak vôbec) môžete zrušiť skenovanie tváre na letisku..

Zrušiť skenovanie tváre na letisku? Ľahšie povedané, ako urobené.
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.