Atjaunot vai atcelt? Spiegu likuma cīņa uzkarst uz Kapitolija kalna

patriota akts

1. jūnijā zaudē spēku viena pretrunīgi vērtētā Patriotu likuma sadaļa - 215.pants. Gan NSA, gan FBI smagi cīnās, lai šis tiesību akts un tā pavadošās pilnvaras tiktu paplašinātas, savukārt privātuma aizstāvji apgalvo, ka ir pienācis laiks valdīt abās spiegu aģentūrās. Pat tad, kad kauja norisinās, citu valstu valdības izstrādā savas uzraudzības likuma versijas; ko tas viss nozīmē vidusmēra lietotājam?

Vienkāršota 215. sadaļa

Šī Patriotu likuma sadaļa pievērsa uzmanību pēc tam, kad ziņotājs Edvards Snowdens apgalvoja, ka tas tiek izmantots, lai savāktu visas valsts pilsoņu tālruņu ierakstus. The Guardian pirmo reizi lauza šo stāstu 2013. gadā - NSA apgalvoja, ka 215. sadaļa, kas ļauj ASV tiesībaizsardzības un uzraudzības aģentūrām vākt biznesa ierakstus, ļāva tām veikt lielapjoma datu vākšanu, glabāšanu un telefona ierakstu pārbaudi..

Tā kā šai Patriot Act likuma daļai beidzas derīguma termiņš, privātuma aizstāvji saka, ka ir pienācis laiks ierobežot šīs pilnvaras un atgriezt spiegu aģentūras kontrolē. Bet FBI un NSA aizstāvji ir aizrāvušies ar slepenu instruktāžu organizēšanu Kapitolija kalnā, apgalvojot, ka bez pilnvarām, kas saistītas ar 215. sadaļu, viņi zaudēs vērtīgus priekšmetus terorisma un spiegošanas lietās, jo nevarēs savākt tādu informāciju kā kredītkaršu dati. vai viesnīcu ieraksti bez ordera. Pēc RT ziņām, likumdevēji, kas piedalījās šajās instruktāžās, apgalvo, ka viņu jautājumi par likumību ir tikuši nodrošināti ar efektivitāti. Kā izteicās rep. Tomass Mafijs: “Mēs teicām“ Kā tas varētu būt likumīgi? ”Un viņi atbildētu:“ Šī programma darbojas lieliski, lūk, kā tā mums palīdz noķert teroristus ”.

Neskatoties uz privātās dzīves neaizskaramības ievērošanu, cenšoties iegūt labāku informāciju, spiegu aģentūras tomēr ir lielā mērā pasargātas no pārmaiņām šajā jautājumā. Piemēram, 2014. gadā valdība mēģināja uzspiest Patriotu likuma reformas, izmantojot ASV Brīvības likumu, taču šim likumprojektam neizdevās iziet senātu - un pat ja 1. jūnijs apzīmētu 215. sadaļas beigas, citas pilnvaras, piemēram, “ritošais vadu pieskāriens” Saskaņā ar 206. iedaļu, tas netiks ietekmēts.

Palīdzība un kavēklis

Lai palielinātu viņu iespējas iegūt nepieciešamo informāciju pat tad, ja dažas pilnvaras tiek atceltas, spiegu aģentūras vēršas pie Amerikas uzņēmumiem. Kā atzīmēja The Intercept, tagad pastāv iespēja, ka lielie uzņēmumi var gūt labumu, palīdzot valdībai un nodrošinot konfidenciālu informāciju patērētājiem..

Tas darbojas šādi: saskaņā ar jauno likumu par informācijas kiberdrošību (CISA), ja uzņēmumi vēlas dalīties ar informāciju valdībā, daļa atbildības par saprātīgu piesardzības pasākumu veikšanu pret ļaunprātīgiem kiberuzbrukumiem pāriet federālajās aģentūrās. Vēl labāk? Daloties pieprasītajos datos ar spiegu organizācijām, uzņēmumiem tiek piešķirta plaša imunitāte pret patērētāju privātuma tiesvedībām - pat ja šie uzņēmumi iepriekš solīja aizsargāt šo personīgo informāciju. Patiesībā NSA, FBI, CIA un citas spiegu aģentūras izmēģina jaunu taktiku: tā vietā, lai piespiestu uzņēmumus atteikties no saviem noslēpumiem, viņi piedāvā informāciju par jebkādām pašreizējām vai nākotnes kļūmēm. Tas ir vilinošs piedāvājums.

Aiz robežām

Lai gan Amerikas Savienotās Valstis ir viegli satraucošas uzraudzības rūpes, pateicoties NVD acīmredzami ļaunprātīgai sabiedrības uzticēšanās izmantošanai, valsts gandrīz nav viena, kad runa ir par spiegu likumdošanu. Piemēram, Turcijā parlaments nesen policijai piešķīra iespēju ar tiesas rīkojumu līdz 48 stundām tiešsaistē uzraudzīt aizdomās turamos kaujiniekus. Tikmēr Francijā ierosinātais pretterorisma likums tikai nonāk valdības palātā. Daži no svarīgākajiem notikumiem ir e-pastu un tālruņa zvanu federālā uzraudzība bez tiesneša atļaujas, kā arī pārliecinoši telekomunikāciju un interneta pakalpojumu sniedzēji (ISP), lai pēc pieprasījuma filtrētu, analizētu un brīvi izplatītu lietotāju metadatus valdības aģentūrās. Verge apraksta ierosināto likumu kā Franciju, kas cenšas “apkarot terorismu, izspiegojot visus”.

Kas notiks 1. jūnijā? Tas ir ikviena minējums. Kamēr iedzīvotāji aizvien vairāk aizsargā savas tiesības uz tiešsaistes privātumu un veic pasākumus, lai aizsargātu savas darbības, piemēram, izmantojot TOR balstītus tīklus un VPN pakalpojumus, valdības visā pasaulē ievieš tiesību aktus, kas satur plašākas pilnvaras spiegu aģentūrām un mazāk aizsardzības lietotāju. . Cerams, ka 215. sadaļas atcelšana būs sākums pārmaiņām Amerikas interneta likumos, lai labāk, bet tikmēr lietotājiem nevajadzētu uzskatīt neko par pašsaprotamu; šobrīd likumi nav viņu pusē.

Piedāvātais attēls: K Whiteford / Public Domain Pictures.net

Atjaunot vai atcelt? Spiegu likuma cīņa uzkarst uz Kapitolija kalna
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.