Bezmaksas meklētājprogrammas: ko jūs meklējat?

[ware_item id=33][/ware_item]

Google alternatīvu saraksts.


Cik daudz jūsu meklētājprogramma zina par jums? Cerība ir “praktiski nekas”, bet vairumā gadījumu tā nav taisnība - izmantojot labi pazīstamas meklēšanas vietnes, klusējot tiek piekrist viņu datu vākšanas politikām, kuru darbības joma bieži ir daudz plašāka, nekā daudzi patērētāji uzskata.

Lai novērstu šīs bažas, vairākas bezmaksas meklētājprogrammas tagad piedāvā pakalpojumus bez izsekošanas, lai palīdzētu personas datus saglabāt lietotāju, nevis korporāciju rokās. Vai viņi ir apskates vērti?

Tātad viņi zina pāris lietas ...

Lielākā daļa meklētājprogrammu savāc vismaz dažus lietotāju datus, taču drošības izpratnes pasaulē arvien vairāk tiek pārbaudīts, kas tieši tiek savākts, kāpēc un kā tas galu galā tiek izmantots. Tomēr lielākā daļa lietotāju ir pietiekami priecīgi, ka atver savu iecienīto meklēšanas lapu un sāk meklēt, pieņemot, ka ir jābūt augšējam ierobežojumam, kas ir pieļaujams, izsekojot viņu virtuālās kustības.

Apsveriet meklēšanas gigantu Google. Viņu privātuma politikā ir skaidri noteikts, ko viņi vāc, un teikts, ka šī kolekcija “parāda jums atbilstošākus meklēšanas rezultātus un reklāmas, lai palīdzētu jums sazināties ar cilvēkiem vai padarītu ātrāku un vieglāku kopīgošanu ar citiem”. Vispirms: reģistrējiet informāciju. Izmantojot jebkuru Google pakalpojumu, tiek reģistrēti visi jūsu meklēšanas vaicājumi, IP adrese un unikālā identifikatora sīkfaili. Tāpat kā jūsu faktiskā atrašanās vieta, unikālo lietojumprogrammu numuri, personiskā informācija, kas tiek glabāta jūsu ierīcē un turklāt uzņēmums apgalvo, ka viņi var sūtīt anonīmus identifikatorus uz jūsu ierīci. Un kā ziņo Biz Journals, Google ir arī skenējis to lietotāju e-pastus, kas nav Gmail lietotāji un kuri sūtīja e-pastus uz Gmail kontiem. Kad visi šie dati ir pieejami, nav brīnums, ka lietotāji meklē alternatīvu.

Privātuma pamati

Vai vēlaties aizsargāt savu informāciju tiešsaistē? Viena no iespējām ir izmēģināt ExpressVPN, kas slēpj jūsu IP adresi no ziņkārīgo acīm un šifrē visu jūsu trafiku, lai ļaunprātīgi dalībnieki un korporācijas nevarētu ielīst. Ieguvumi ir arī privātajās meklētājprogrammās; daži izrāda rezultātus no “lielajiem puišiem”, un citi izmanto savus algoritmus, bet neviens no viņiem neko nepieraksta par to, ko jūs meklējat, kā jūs to meklējat vai kāpēc jūs aprūpējat. Protams, tas varētu nozīmēt mazāk mērķētu rezultātu, bet daudziem par datu drošību jāmaksā mazā cena. Kas ir daži no populārākajiem dzinējiem bez sliežu ceļa?

DuckDuckGo

Šis tika izveidots 2007. gadā ar vienkāršu mandātu: “sniegt jums lieliskus meklēšanas rezultātus, nesekojot jums.” DuckDuckGo izmanto individuāli izstrādātu algoritmu, lai sniegtu atbildes, un ļauj jums modificēt to meklēšanas saskarni atbilstoši jūsu vajadzībām. Uzņēmums arī saka, ka viņi “nevāc nekādu personisku informāciju un tāpēc viņiem nav ar ko dalīties.” Uz kopienu balstīts modelis palīdz uzlabot pakalpojumus un tulkot atbildes citās valodās. Lai gan privātums nekad nav problēma DuckDuckGo lietotājiem, daži foruma apmeklētāji ziņo par lēnāku nekā vidējais meklēšanas rezultātu laiks, taču slavē motora vispārējo elastību.

Ixquick

Viena no populārākajām meklētājprogrammām bez izsekošanas, Ixquick sāka pārmeklēt Web 1998. gadā. Tā neapkopo IP adreses vai sīkfailus, nekad neapkopo personiskos datus un piedāvā bezmaksas starpniekservera pakalpojumus anonīmi pārlūkot vietnes. Pakalpojums rada pielāgotus meklēšanas rezultātus, izmantojot “vienlaicīgi un anonīmi” populāro meklētājprogrammu jaudu. Ixquick piedāvā trīs galvenās funkcijas: izvērstā meklēšana, globālā meklēšana un jaudas meklēšana. Izvērstā meklēšana ļauj lietotājiem definēt savas meklēšanas metodes (Būla, frāzes, aizstājējzīme) un pēc tam nosūtīt vaicājumu atbilstošajām meklētājprogrammām. Globālā meklēšana nodrošina piekļuvi meklētājprogrammām visā pasaulē un citās valodās, savukārt enerģijas meklēšanas pilnveidošana ļauj atrast līdzīgas atbildes vai ignorēt līdzīgus rezultātus, pamatojoties uz jūsu īpašajām vajadzībām.

Ixquick lepojas arī ar unikālo funkciju, kas atrodas starpniekservera pogā zem katra meklēšanas rezultāta. Tas ļauj lietotājam piekļūt lapai, izmantojot starpniekserveri, saglabājot lietotāja privātumu. Acīmredzot tas nozīmē, ka Ixquick vispirms būs jāielādē lapa, palēninot lietotāju pieredzi - bet, ja galvenā problēma ir jūsu privātums, pāris sekunžu gaidīšana nesāpēs.

Mēs, ExpressVPN, nevarējām pietiekami ieteikt Ixquick, mums patīk, ka mājas lapas funkcijas var pievienot meklētājprogrammu kā Chrome spraudni.

StartPage

StartPage ir vēl viena meklētājprogramma no Ixquick, bet tā, kas īpaši koncentrējas uz Google rezultātiem. Tas nav pārsteigums - saskaņā ar Search Engine Land datiem Google iegūst 67,5 procentus no ASV meklēšanas trafika. StartPage satver labākos Google rezultātus jūsu meklēšanai, taču neizpaužot nevienu personisko informāciju. Turklāt pakalpojums piedāvā URL ģeneratoru, kas novērš vajadzību pēc sīkdatnēm, lai atcerētos jūsu pārlūka iestatījumus. Faktiski tā ir privāta meklētājprogramma tiem, kam patīk Google rezultāti, taču rodas problēmas ar to sasniedzamību.

Vai vēlaties iegūt rezultātus bez privātuma riska? Izmēģiniet privātu pakalpojumu, piemēram, DuckDuckGo, Ixquick vai Startpage, un pārliecinieties, ka, skatoties meklētājprogrammas bezdibenī, tas neatskatās atpakaļ.

Bezmaksas meklētājprogrammas: ko jūs meklējat?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.