Hipersaites padarīja internetu pasakainu, un tām nedrīkst uzlikt nodokļus

[ware_item id=33][/ware_item]

Saki nē ES saite nodoklis.


HTTP (hiperteksta pārsūtīšanas protokols) mainīja internetu un pievienoja to vispārpieņemtajam, taču to var apdraudēt jauns “Hipersaites nodoklis”. Par laimi, daži cīnās par tīmekļa aizsardzību, piemēram, OpenMedia un kampaņa Saglabāt saiti..

Pirmā HTTP versija, ko izstrādāja tagad slavenais Tims Berners-Lī, tika izlaista 1997. gadā, un tās pēctece HTTP / 2 tagad ir izveidota un darbojas, un to atbalsta visi galvenie pārlūkprogrammas, neskatoties uz to, ka tā ir tikai gadu veca.

Hiper ir grieķu valoda un nozīmē “beidzies” - tai ir līdzīga funkcija kā angļu valodas priedēknim “super”

Hiperteksts ir gandrīz tāds pats kā parasts teksts, izņemot saišu iekļaušanu, tā sauktās hipersaites. Populārākā šāda hiperteksta rakstīšanas valoda ir hiperteksta iezīmēšanas valoda vai īsi - HTML.

Saites ir atsauces uz citu hiperteksta struktūras punktu, parasti uz citu vietnes lapu, failu, attēlu, programmu vai ārēju vietni (t.i., lapu citā domēnā, nevis tajā, kuru pašlaik pārlūkojat). Lasītājs var noklikšķināt uz viņiem, lai jaunā cilnē vai logā atvērtu turpmāku lasāmvielu vai lejupielādētu failu.

Hipersaites ir izveidojušas internetu par tādu, kāds tas ir šodien

Pateicoties hipersaitei, tīmeklis ir izstrādājis tā veidolu. Hipersaite palīdzēja izveidot atvērtu un caurspīdīgu internetu, kurā URL virknes unikāli identificē katru satura daļu.

Meklētājprogrammas, piemēram, Google, ir izmantojušas hiperteksta struktūru, kas vietnēs ir arī pamudinājusi pareizi izmantot hiperteksta sistēmu. Meklētājprogrammas, sociālie mediji un emuāri rada lielu trafiku, kas nozīmē ieņēmumus. Neatkarīgi no tā, vai jūs kaut ko pārdodat vai nopelnāt naudu, izmantojot reklāmas, jums ir jārespektē hipersaites, lai cilvēki varētu atrast jūs un jūsu vietni (s)..

Par hipertekstu iedvesmu bieži tiek minēts 1941. gada īsais stāsts The Forking Ceļu Dārzs

Hipersaites jēdzienam jābūt brīvam, vienveidīgam un nevienam nepiederošam vai kontrolējamam - tas viņiem ir padarījis neticami spēcīgu tiešsaistes mediju spēles līmeņa izlīdzināšanu. Atsevišķa nezināma autora ziņa var radīt tikpat daudz klikšķu kā viena mēneša sludinājumi no izveidotas avīzes. Pateicoties hipersaitēm un projektiem, piemēram, archive.org, var ierakstīt interneta ziņas, tāpēc tās nekad nepazudīs no cilvēku kolektīvās atmiņas.

Internets bez hipersaitēm ir baseins bez ūdens

Internetu ir viegli iedomāties bez hipersaitēm, taču tā nav jauka doma. Padomājiet par Youtube, bet bez katra video ir tieša saite. Vienīgais video meklēšanas veids būtu YouTube tīmekļa saskarne, un vienīgais veids, kā tos pievienot grāmatzīmēm, būtu pieteikšanās un pievienošana atskaņošanas sarakstiem. Jūs nevarētu kopīgot šos videoklipus, ja nav panākta vienošanās ar YouTube par katras saites monetizāciju un ierobežojumiem.

Ja sekojat pirmajai saitei jebkurā Wikipedia rakstā, jūs nonāksit filozofijas lapā

Lai gan lietotāju pieredze būtu daudz sliktāka, tīmekļa giganti un izdevniecības atbalsta šādu sistēmu. Ja bija jāpiesakās pakalpojumā, lai kaut ko atrastu, pievienotu grāmatzīmēm un kopīgotu saturu, pieredzi būtu viegli kontrolēt, izsekot un ierobežot. Jūsu internets varētu būt ierobežots tādu iemeslu dēļ kā jūsu vecums, sekss un ģeogrāfiskā atrašanās vieta, un vēl svarīgāk - maku.

AOL atšķirīgā interneta versija

Kad 1990. gados parādījās globālais tīmeklis, faktiski bija labi finansēts un daudzsološs uzņēmums, kas mēģināja izveidot tieši šāda veida internetu, kam nav hipersaites: America Online (AOL)..

AOL sāka ar vienkāršas iezvanpieejas piekļuves pārdošanu tīmeklim, taču drīz vien vēlējās kontrolēt visu pieredzi, piedāvājot tūlītēju kurjeru, ziņas, akciju tirdzniecību un vispārīgu tīmekļa pārlūkošanu. Līdzīgi kā Bloomberg termināļi, kurus mūsdienās joprojām izmanto finanšu firmās, saturs un pakalpojumi bija pieejami tikai abonentiem.

Izvēlēties savu piedzīvojumu grāmatas ir agrīna hiperteksta fantastikas forma

Sākot ar 1990. gadu beigām Netscape sekmēja atvērto internetu un hipersaites (un AOL to nopirka 1999. gadā par USD 10 miljardiem). Tirgus dēļ AOL bija spiests atvērt savus pakalpojumus, un galu galā tā zīmols pazuda no sabiedrības redzesloka.

Jauns drauds hipersaitēm no Eiropas

Hipersaites padara saturu viegli pieejamu. Emuāru autori un sociālie mediji var jums izveidot kuratu saturu, un jūs varat tieši meklēt lapu ar meklētājprogrammu.

Iedomājieties, ka jums jāiet uz publikācijas sākumlapu, cerot, ka atradīsit to, ko meklējat. Un pēc tam, kad esat izlasījis rakstu, nav iespējas dalīties ar to, ko esat atradis, ar citiem. Pašlaik plašsaziņas līdzekļus patērē internetā, pārbaudot saiti sociālo mediju plūsmā, īsi izlasot saturu un pēc tam dodoties atpakaļ uz mūsu sociālo mediju.

FRESS bija hiperteksta sistēma, kuru izmantoja Brauna universitātē. Dzejas mācīšanai 1976. gadā tas bija neapšaubāmi pirmais tiešsaistes kurss vēsturē

Izdevniecības baidās, ka bez viņu galvenajām lapām un iekšējiem novirzījumiem viņu zīmoli mazināsies, un tie tiks pakļauti tikai satura ražotājiem, piemēram, ziņu aģentūrām. Pastāv arī bažas, ka viņu peļņu mazinās emuāru autori, kas raksta par tēmām tikpat aizrautīgi, bet bez finansiāliem interešu konfliktiem vai maksā.

Eiropas tiesību akti apdraud atvērto tīmekli

Ir zināms, ka Eiropas un it īpaši Francijas ziņu tirgos notiek ļaunprātīga cīņa ar neatkarīgām vietnēm, kurās ir saites uz tām. Sākumā tas varētu šķist absurdi, jo saites nosūta trafiku. Bet tas labi iekļaujas kopējā attēlā, kurā baidās zaudēt savu pozīciju tirgū.

Izveidotās izdošanas platformas satura veidošanu uzskata par viņu lomas un biznesa modeļa neatņemamu sastāvdaļu, un hipersaite ļauj ikvienam to noņemt..

Eiropas Komisija (EK) atkārtoti ir mēģinājusi izveidot “hipersaites nodokli”. Līdzīgi kā maksa, kas radiostacijai jāmaksā, atskaņojot dziesmu, katram emuāru autorei, ziņu vietnei vai meklēšanas vietnei būtu jāmaksā katru reizi, kad viņi atsaucas uz apmeklētājs.

Kāpēc EK maldās par hipersaites nodokli

Protams, EK tas viss ir pilnīgi nepareizi. Hipersaite ir vienkārši novirzīšana, nevis satura reproducēšana; situācija ir vairāk līdzīga restorānu kritiķim, kurš par to raksta restorānam, papildus tam, ko viņi jau maksā par ēdienu.

Ko jūs domājat par EK mēģinājumu aplikt ar nodokli interneta saites? Dalieties savās domās komentāros zemāk.

Hipersaites padarīja internetu pasakainu, un tām nedrīkst uzlikt nodokļus
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.