Kāpēc mums visiem vajadzētu pievērst uzmanību metadatu uzraudzībai

Kāpēc mums visiem vajadzētu pievērst uzmanību metadatu uzraudzībai

Cerams, ka Snowden atklājumi par NVD veikto tālruņa zvana metadatu uzraudzību joprojām ir jūsu prātā. “Bet tas ir tikai metadati!” Daži cilvēki joprojām uzstāj. “Tie nav īsti dati. Kas rūpējas? ”

Visiem vajadzētu rūpēties. Jūsu metadati stāsta par jums satriecoši pilnu stāstu, kā datu zinātnieki Deepaks Jagdišs un Daniels Smilkovs ilustrē savā TEDx Kembridžas sarunā “Metadatu spēks”. Ja jums šodien ir laiks, es ļoti iesaku veltīt dažas minūtes, lai to noskatītos.

Kas ir metadati?

Metadati ir informācija par mijiedarbību ar citām personām un organizācijām, izmantojot tehnoloģiju. Tas nav šo mijiedarbību faktiskais saturs, bet drīzāk informācija par saturu.

Metadatu piemēri

  1. Kam jūs un kad zvanījāt pa tālruni?
  2. Kam un kad jūs nosūtījāt e-pastu?
  3. Kur un kad jūs izmantojāt savu kredītkarti?
  4. Kuras vietnes apmeklējāt, no kura datora un kad?

Tie var likties nekaitīgi, bet, ja laika gaitā jūs tos visus pievienojat un savstarpēji atsaucaties, viņi var uzzīmēt ļoti precīzu jūsu portretu.

Iemērkšana: vizualizēti jūsu e-pasta metadati

Vairāk nekā MIT Media Lab, Jagdish, Smilkov un viņu padomnieks Cesar Hidalgo nolēma izveidot Immersion, lai vizualizētu to, ko mēs varam mācīties no e-pasta metadatiem, tas ir, tikai no From, To, Cc un Timestamp laukiem e-pastā. (Iegremdēšana nepieskaras e-pasta ziņojumu tēmām un tēmām.)

Izmantojot tikai šos metadatus, iegremdēšana rada informatīvu ilustrāciju par jūsu attiecībām ar cilvēkiem un to, kā šīs attiecības laika gaitā ir attīstījušās. Jūs varat to izmēģināt pats! Ja esat satraukts par piekļuves piešķiršanu lietotnei savam e-pastam, izmēģiniet demonstrāciju šeit.

Man tas bija jāizmēģina pašam. Pēc tam, kad gaidīju, ka Iemērkšana apstrādā tūkstošiem manu e-pastu, es varēju redzēt, kā pārmaiņas manā sociālajā tīklā korelē ar lielām dzīves izmaiņām - pilsētu pārvietošanos, darba vietas maiņu utt. - Iegremdēšanas izveidotā sociālā tīkla karte manus sociālos tīklus sadalīja sociālajās grupās, kuras es varētu identificēt vienā mirklī: es varētu redzēt cilvēku kopu, ar kuru es biju strādājis pirms sešiem gadiem, un cilvēku kopas, ar kurām biju pavadījis laiku dažādās pilsētās.

Es nolēmu veikt domu eksperimentu. “Ko no maniem datiem varētu izdomāt trešā persona?” Es sev pajautāju. "Ja es pats nezināju, ko es no tā varēju izdomāt?"

Daudz. Piemēram, būtu ļoti viegli secināt, kuri ir mani tuvākie draugi un ģimenes locekļi (tie ir cilvēki, kuriem esmu pastāvīgi sūtījis e-pastu no brīža, kad esmu saņēmis savu e-pasta adresi). Viņi arī varēja secināt, kurš no maniem asociētajiem biedriem ir saistīts ar grupas e-pasta pavedieniem. Šajā nozīmē mūsu metadati pakļauj ne tikai informāciju par sevi, bet arī par cilvēkiem, ar kuriem mēs arī sazināmies.

Viena no lietām, kas mani visvairāk pārsteidza par TEDx sarunu, bija tad, kad Smilkovs uzsvēra, ka e-pasta saskarnes jūsu e-pasta vēsturē nodrošina tikai mazāko ieskatu, ļaujot mums viegli aizmirst, ka zem metadatiem slēpjas gadi un gadi. mūsu jaunākie e-pasti. Piemēram, kad esam pieteikušies Gmail vai Outlook, mēs parasti redzam tikai pēdējos 20–50 saņemtos e-pastus, un katru dienu tie tiek aizstāti ar jauniem. Tāpēc daudzi no mums nedomā par tūkstošiem e-pastu mūsu kontos un visiem ar tiem saistītajiem metadatiem.

Metadati ir visur

Metadati nav tikai e-pastos. The Guardian interaktīvais metadatu ceļvedis parāda, kā dati tiek ģenerēti no dažādām darbībām, sākot ar fotografēšanu digitālajā kamerā un beidzot ar meklētājprogrammas izmantošanu. Stenfordas studenti parādīja, ka tālruņa ierakstu novērošana pat īsu laiku var atklāt vairāk, nekā mēs vēlamies, lai citi zina:

Tālruņa metadati ir viennozīmīgi jūtīgs [Emuāru autora piezīme: uzsvars pievienots], pat nelielā izlasē un īsā laika logā. Mēs varējām izsecināt medicīniskos apstākļus, šaujamieroču īpašumtiesības un daudz ko citu, izmantojot tikai tālruņa metadatus. ”.

Faktiski metadati ir tik atklājoši, ka saskaņā ar New York Magazine's Daily Intelligencer,

"Veicot visus ierakstus par to, kas sazinās ar kuru, jūs varat izveidot sociālos tīklus un kopienas ikvienam pasaulē," matemātiķis un NSA ziņotāju Viljams Binnijs - "viens no labākajiem vēstures analītiķiem", kurš pameta aģentūru 2001. gadā amidža bažu dēļ - stāstīja Daily Intelligencer. "Un, kad jūs to apprecēsit ar saturu," ko viņš ir pārliecināts, ka arī NVD apkopo, "jums ir ietekme uz visiem šīs valsts pārstāvjiem."

Spēcīgā domu eksperimentā hercoga sociologs Kierans Healey demonstrē, kā briti varēja apturēt Polu Reveru, veicot sociālā tīkla analīzi, izmantojot tikai metadatus par sociālajiem klubiem un to biedriem.!

Kāda ir līdzņemšana?

Sūtot e-pastus un sazinoties ar citiem, ir neizbēgami mūsdienu dzīves fakti, informācija par šīm mijiedarbībām veido ļoti pilnīgu mūsu un mūsu saistīto profilu un var nodot noslēpumus, kurus mēs drīzāk paturētu sev..

Ir nelieli pasākumi, kurus varat veikt, lai cilvēkiem tā sakot izmestu metadatu aromātu. Piemēram, jūs varat izmantot vienreizējās e-pasta adreses un vienreizējās lietošanas mobilos tālruņus, par kuriem, protams, tiek samaksāts skaidrā naudā. Jūs varētu arī izmantot anonīmas meklētājprogrammas, piemēram, DuckDuckGo, un pārlūkot, neizmantojot sīkfailus. Diemžēl vairumam cilvēku tas viss nav realizējams vai nav ilgtspējīgs. Ja arī visi jūsu domubiedri arī neveic šādus pasākumus, šīs metodes var slēpt tikai tik daudz metadatu.

Par laimi, VPN var būt nozīme jūsu metadatu aizēnošanā. Izmantojot VPN, jūs faktiski slēpjat savu IP adresi un atrašanās vietu aiz VPN servera IP adreses. Neaizmirstiet, ka IP adreses satur daudz perforatoru - tās var atklāt jūsu atrašanās vietu (ar dažādu precizitātes pakāpi) un jūsu interneta pakalpojumu sniedzēju jebkurai vietnei vai pakalpojumam, ar kuru jūs mijiedarbojaties..

Visticamākais scenārijs ir tāds, ka valdības un citas trešās puses bez izlases principa turpinās vākt mūsu metadatus. Galu galā zināšanas ir spēks, un šāda veida zināšanas, kā teikts iepriekš minētajā citātā Binnejā, var izmantot pret jums.

Es nevēlos iedomāties, kā mani metadati nākotnē varētu tikt izmantoti pret mani. Piemēram, kā būtu, ja veselības apdrošināšanas kompānijām būtu piekļuve maniem iepriekšējiem google meklējumiem un viņi varētu liegt man pārklājumu, pamatojoties uz veciem meklēšanas vaicājumiem? E-komercijas vietnes jau pārdod preces par cenām, kas mainās atkarībā no to pasta indeksiem, kuri tiek izdomāti, izmantojot IP adreses, kā tas aprakstīts Wall Street Journal rakstā. Ko darīt, ja es dzīvoju pasta indeksā ar lielākiem ienākumiem uz vienu iedzīvotāju? Vai man par to būtu jāsoda?

Galu galā metadati ir nenoliedzams dzīves fakts, un to vara ir absolūti kaut kas tāds, kas mums visiem būtu jāzina. Mēs atstājam digitālo taku katru reizi, kad apmeklējam vietni vai nosūtām e-pastu vai īsziņu. Lai arī tas ir jautri un interesanti redzēt, kā tādi rīki kā Immersion var padarīt jūsu dzīves interaktīvas vizualizācijas, kā teikts caur jūsu e-pasta metadatiem, nepareizajās rokās, to var izmantot pret mums. Un to mēs nedrīkstam aizmirst.

Kāpēc mums visiem vajadzētu pievērst uzmanību metadatu uzraudzībai
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.