Kuras valstis holandieši pievienojas jaunajam masu uzraudzības likumam?

Kāds ir Nīderlandes Dragnet likums?

Tā ir oficiāla - Nīderlandes valdībai nerūp savu pilsoņu tiesības uz privātumu.

Ar jauno masu uzraudzības likumu Nīderlande pievienosies ASV, Lielbritānijai un Krievijai pieaugošajā to valstu sarakstā, kurās 2018. gada 1. janvārī tiek veikti invazīvi masu uzraudzības likumi..

Pat ar referendumu (paredzēts 2018. gada 21. martā), lai apšaubītu Dragnet likumu, Nīderlandes valdības locekļi ir apsolījuši likumu ievērot neatkarīgi no tā. Viņi arī plāno iet vienu soli tālāk un noņemt iespēju rīkot pilsoņu iesniegtu petīciju nākamajiem referendumiem.

Ņemot vērā acīmredzamo jauno Dragnet likumu, kas paliek Nīderlandē, noteiktību, ExpressVPN aplūko citas valstis, kurās nacionālās drošības vārdā tiek ieviestas masīvas masu uzraudzības programmas..

Kas ir Nīderlandes Dragnet likums: kopsavilkums

Dragnet likums ir grozījums 2002. gada Izlūkošanas un drošības pakalpojumu likumā, kas Nīderlandes izlūkošanas aģentūrai AIVD un tās militārajam līdziniekam MIVD cita starpā piešķirs pilnvaras piekļūt un saglabāt metadatus visiem un visiem tās pilsoņiem.

Likums vēl paplašina AIVD un MIVD hakeru privilēģijas, iekļaujot trešo personu ierīces, kas saistītas ar mērķtiecīgām personām, piemēram, draugiem, ģimenes locekļiem un uzņēmumiem, kurus viņi var izmantot (līdzīgi kā NVD attiecības ar Microsoft, Google un Apple).

Kurām citām valstīm ar drakoniskiem uzraudzības likumiem pievienosies Nīderlande?

Savienotās Valstis

Ārvalstu izlūkošanas uzraudzības likums, kas ieviests 1978. gadā, bija paredzēts vākt informāciju par ārvalstu spiegiem. Bet 30 gadus vēlāk izdarītais grozījums, FISA 702. nodaļa, deva valdībai pilnvaras savākt saziņu tieši no tādiem ASV pakalpojumu sniedzēju serveriem kā Microsoft, Google un Facebook. Šis grozījums ļāva divām programmām - PRISM un Upstream - būtībā savākt visu un visu starptautiski nosūtīto informāciju no ikviena.

Kā nozīmīgākais piecu acu novērošanas alianses dalībnieks ASV visu datu un metadatu kolekcija ir visaptveroša - 80 procentus no visa dziļjūras kabeļu sakariem pārtver un savāc programma “Upstream”. Kaut arī lietotnes un operētājsistēmas ir traucējušas šifrēšanu kopš Snowden noplūdes 2013. gadā, uzraudzības programma joprojām pastāv. FISA sadaļu 702 paredzēts atjaunot 2017. gada beigās un, iespējams, turpināsies.

Apvienotā Karaliste

Izmeklēšanas pilnvaru likums, jeb “Snūpera harta”, kas pieņemta 2016. gadā, ir tas, ko Edvards Snūdens sauc par “ekstrēmāko novērošanu rietumu demokrātijas vēsturē”. Likums pieprasa Lielbritānijas interneta pakalpojumu sniedzējiem un tālruņu uzņēmumiem saglabāt visus ierakstus par viņu klientu pārlūkošanas datiem. uz laiku līdz vienam gadam. Ar orderi desmitiem valsts iestāžu var piekļūt šiem failiem.

Faktiski Lielbritānija snoop kopš 1999. gada - “Snooper's harta” to vienkārši padarīja likumīgu. Lielbritānijas valdības Komunikāciju štābā jeb GCHQ ir sava dziļjūras kabeļu sakaru uzraudzība TEMPORA, kuru tā kopīgi izmanto ar savām izlūkošanas aliansēm, proti, Piecām, Deviņām un Četrpadsmit acīm. Daudz acu.

Likums par izmeklēšanas pilnvarām pašlaik saskaras ar savu pirmo izaicinājumu, ko tagad Privātums International veic Eiropas tiesā.

Krievija

Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi ir arī Krievija Operatīvi-izmeklēšanas pasākumu sistēma, vai SORM - valsts nacionālā sistēma, kas likumīgi pārtver praktiski visu saziņu valstī. SORM, kas izmantots kopš 1990. gada un ievērojami pastiprināts pagājušajā gadā ar Yarovaya likumu, ļauj Federālajam drošības dienestam attālināti piekļūt visiem servera sakariem bez ISP atļaujas..

Yarovaya likums ir virkne grozījumu SORM, kas pieņemti pretterorisma vārdā, iekļaujot obligātu datu saglabāšanu un tiesības iegūt “visu citu nepieciešamo informāciju” bez tiesas pavēles. Diezgan satraucoši ir arī tas, ka “neziņot par noziegumu” ir noziegums - darbības trūkums, kas varētu izmaksāt gadu cietumā.

Kā glābt Nīderlandi no atklātas uzraudzības

Referendums notiks 2018. gada 21. martā, tas nozīmē, ka joprojām ir laiks paust atbalstu Dragnet likuma pārskatīšanai. Kaut arī Nīderlandes valdība šķiet sasodīta ar likumu ievērošanu, tādas organizācijas kā Bits of Freedom un Sabiedrības interešu tiesvedības projekts gatavojas iesniegt tiesību aktus tiesā, pamatojoties uz to, ka tie pārkāpj cilvēka pamattiesības uz privātumu.

Vai vēlaties atgūt kontroli pār savu tiešsaistes privātumu? Mūsu interneta privātuma ceļveži ir laba vieta, kur sākt.

Kuras valstis holandieši pievienojas jaunajam masu uzraudzības likumam?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.