Nav ko slēpt? Runā pats par sevi.

[ware_item id=33][/ware_item]

Nav ko slēpt? Runā pats par sevi.


“Neuztraucieties; tev nav no kā baidīties, ja tev nav ko slēpt. ”

Ah, labi izmantotā nacistu vai filmas nelieša (vai abu) mantrācija. Vismaz tā bija agrāk.
Sniegs ir devis mums reālus pierādījumus tam, ka digitālo dobumu meklēšana notiek pastāvīgi. Visur. Atliek atturēties “neko slēpt”. Izņemot tagad, cilvēki, kas to izmanto, ir vidusmēra pilsoņi, noguruši no plašsaziņas līdzekļu sašutuma un apbruņojušies tikai ar vēlmi bez traucēkļiem nodoties. “Kas rūpējas, ja NVD tomēr lasa mūsu e-pastus? Man nav no kā baidīties, jo man nav ko slēpt. ”

Nu, jums vajadzētu rūpēties. Un lūk, kāpēc.

“Nezināšana ir svētlaime” nenozīmē neko

Dzīvojot Ņūdeli, es bieži prātoju, vai pastāvīga brīnums par gaisa kvalitāti nodara lielāku kaitējumu manai garīgajai veselībai nekā neredzamās piesārņojuma daļiņas nodarīja manām plaušām, un, iespējams, es dzīvotu ilgāk, ja tos vispār ignorētu. Varbūt, ja es rīkotos tāpat kā ar neredzamām ASV valdības acīm un ausīm, es labāk gulētu, būtu produktīvāks, izklaidētos.

Tas ir tas, ko es saucu par “neziņa ir svētlaime” argumentu. Pasaule ir barbekjū, Amerika ir liels sulīgs karstais suns, un Edvards Snūdens ir jūsu kaimiņa kaitinošais dēls, kurš skrien pakaļ, lai pateiktu, ka tas patiesībā ir veidots no cūku šņaukiem. Aizveries, Edvards! Šis karstais suns ir izgatavots no brīvības, un tik un tā neviens jums nepatīk.

Tas iesūcas, bet ir tā vērts

Nedaudz mazāk nezinošs ir tas, ka cūku čūskas, lai arī cik tās būtu pretīgas, ir tas, kas padara mūsu karstā suņus tik garšus, un mums visiem par to vajadzētu būt pateicīgiem. To es saucu par argumentu “tas sūkā, bet tas ir tā vērts”. Nevienam nepatīk spiegot, bet, kā pēc Snidžera atklāsmes ātri norādīja NSA direktors Keits Aleksandrs, slepeni vācot tālruņu metadatus un citus sakarus, ir apstājušies ne mazāk kā 54 teroristu zemes gabali visā pasaulē. Ne mirkli nedomājiet, ka šī statistika ir pilnībā izjukusi. Pat ja tādas spiegošanas programmas kā PRISM un xKeyScore izglāba tikai viena cilvēka dzīvību, tas noteikti ir daudz svarīgāk nekā daudz nervu internetā, kas gaudo par tiesībām uz privātumu. Taisnība?

Privātuma upurēšana ērtības labad nav tikai pirmās pasaules problēma: tādu projektu kā Google Loon un Facebook Internet.org jau mērķis ir nodrošināt bezmaksas piekļuvi internetam vismazāk attīstītajos pasaules nostūros. Šie lielie uzņēmumi var atļauties izlaist gaisa balonus un lidot ar saules enerģiju darbināmām lidmašīnām visā Āfrikā un Indijā, jo vairāk datu nozīmē vairāk naudas. Un tas, ka vēl daži miljardi cilvēku pierakstās uz Google un Facebook kontiem, nozīmē daudz un daudz datu, kā arī daudz un daudz naudas.

Bet, ja jūs esat nabadzīgs Šrilankas lauksaimnieks, kura bērns tikko ieguva universitātes stipendiju, pateicoties bezmaksas tiešsaistes izglītībai, jums droši vien ir vienalga, vai jūsu pārlūkošanas vēsture tiek pārdota reklāmdevējiem vai nodota valdībai. Galu galā jums nav ko slēpt.

Nāc un apskaties mūsu kucēnus.Nāc paskatīties uz mūsu kaķēniem. Mums ir bezmaksas konfektes ...

“Jūs varat uzticēties NVD”

Citiem cilvēkiem, kam nav “ko slēpt”, manuprāt, privātuma nāve ir ārkārtēja un apokaliptiska. Protams, “kaut ko slēpt” definīcija ir atkarīga no tā, no kā jūs to slēpjat. Nosūtot slepenu tekstu kolēģa pieskāriena dejas apsvērumā, kas uzticas draugam, es domāju, ka minētais apsvērums ir milzīga laika izšķiešana, protams, es gribētu, lai šis teksts nebūtu privāts no šī kolēģa. Bet vai man rūp, ka kāds internāts Jūtas valdības bunkurā ir lasījis tekstu? Ne tik daudz, jo es ticu, ka šai personai ir maza interese par mani cīnīties. Es to saucu par “vienkārši uzticies mums” argumentu.

Dzīve ir pilna ar uzticamām iestādēm, kuras pārkāpj mūsu mīļotā privātumu. Bankas bankas kasieris varētu mani sabojāt finansiāli. Mans ārsts varēja draugiem pateikt, kādi izskatās mani dzimumorgāni. TSA aģents, ja viņš vai viņa to vēlas, varēja internetā publicēt visaptverošu mantu sarakstu, kas tika atrasts manā koferī pirms un pēc Vegasas vecpuišu ballītes nedēļas nogalē. Es nezaudēju miegu par šīm lietām, jo ​​es ticu konfidencialitātes līgumu līmeņiem un darbā pieņemšanas praksei, kas nodrošina, ka šīs iestādes ir pietiekami uzticamas, lai turētu darbu vispirms. Kāpēc NSA darbiniekiem vajadzētu būt atšķirīgiem??

Privātums ir divvirzienu iela

Un kāpēc valdības darbiniekiem vajadzētu ievērot atšķirīgus privātuma standartus nekā pārējiem mums? Uz šo jautājumu Twitter bija spiests atbildēt 2015. gada augustā, kad tā slēdza populāro vietni Politwoops, kas automātiski atkārtoti publicēja visus tvītus, kurus politiķis mēģināja izdzēst, un Streisand efekta algoritmisko pielietojumu. Lai arī žurnālisti pauda nožēlu par to, ka valdībā pēkšņi tiek zaudēts spēcīgs pārredzamības rīks, savā aizstāvībā Twitter pārsūdzēja vispārēju privātuma standartu ...

“Iedomājieties, cik nervozs - drausmīgs, pat - tvīts būtu, ja tas būtu negrozāms un neatsaucams? Neviens lietotājs nav vairāk pelnījis šo spēju nekā cits. Tvīta dzēšana patiešām ir lietotāja balss izpausme. ”

Es to saucu par “divvirzienu ielas” argumentu: ka gan cilvēkiem, gan valdībām ir tiesības uz slepenību. Ja mums tik ļoti rūp tiesības uz privātumu, kāpēc gan mums vajadzētu sūdzēties, kad valdība cenzē sevi?

Utopija ir stikla māja un filmas apkalpe

Vai tieši otrādi, ja mēs nevēlamies, lai valdība slēptu lietas no mums, vai mums nevajadzētu sākt rādīt labu piemēru? Par šo argumentu plakāta bērns būtu bijis Noah Dyer, pašpārliecināts aktīvists, kas vērsts pret privātumu. Savā Kickstarter kampaņā Noa lūdza pasauli palīdzēt viņam piesaistīt fotoaparāta apkalpi, lai viņa dzīvi pārveidotu par Trūmena šovu, kura laikā viņš katru savu dzīves minūti nofilmētu un pārraidītu internetā, lai pierādītu, ka dzīve nav tikai pieņemama pastāvīgā uzraudzībā, tas ir labāk. Tas ir ārkārtējs viedoklis, bet Noa šķiet sirsnīgs savā priekšlikuma videoklipā, kurā viņš metas pret privātuma aizstāvju liekulību:

"Tā pati loģika, kas ļauj jums izlobīt, izstumt, izzagt, nodibināt lietu vai kaut ko līdzīgu jūsu mājas privātumā, ļauj jūsu valdības pārstāvjiem rīkot slepenas sanāksmes, kurās viņi var pirkt un pārdot balsis un politiskās priekšrocības."

Dīrera apsūdzība ir radikāla, bet savādi pārliecinoša. Iedomājieties bērnu ar lieko svaru pie vietējā baseina, turot viņa kreklu nekaunīgu. Vai mēs nepriecājamies, kad viņš beidzot iemācās iekarot šo kaunu un lielgabala lodes ūdens sans kreklā? Vai nevajadzētu mums visiem tā dzīvot? Stīvs Džobss savā idejas izlaiduma runā 2005. gada Stenfordas klasē minēja šo ideālu: “Jūs jau esat kails. Nav iemesla neievērot jūsu sirdi. ”Varbūt nūdistiem visu laiku bija taisnība. Ergo, pēdējais noģērbties zaudē!

Skatieties ASV Netflix, izmantojot ExpressVPNEs vēlos, lai es skatītos ASV Netflix.

Tava dzive. Jūsu noteikumi. Jūsu tiesības tikt ignorētam.

Pagaidi! Nē! Nē, nē nē! Visi glabā jūsu drēbes. Vai nevajag! Ko vien tu vēlies; tā ir jēga.

Tas, ka viens cilvēks ir pietiekami drosmīgs, lai būtu kails pie kameras (burtiski vai pārnestā nozīmē), nenozīmē, ka mums visiem vajadzētu. Bet tas bija vajadzīgs Noasa projektam. Ne tikai viņa paša nekaunība, bet arī visu apkārtējo nekaunība. Ja viņa “Gads bez privātuma” būtu izdevies, cik daudz Noasa ģimenes locekļu tajā gadā būtu gribējuši padalīties ar kaut ko nozīmīgu? Cik daudz sabiedrisko sapulču viņš būtu uzaicināts? Cik datumu viņam būtu bijis? Tumšaudži, kas slīd cauri viņa traģiski nepietiekami finansētajam Kickstarter kampaņai, liek domāt, ka Noasa gads būtu bijis vientuļš.

Lai arī es nenoliedzu, ka valdības caurskatāmība būtu ļoti noderīga, ja ikvienam būtu savs 24/7 TV kanāls, kas tiek pārraidīts pasaulei, kaut kas man saka, ka “korumpētā valdības sanāksme” kanālam nepievērš tik lielu uzmanību kā “normāli cilvēki viņu guļamistabas ”. Patiesībā es domāju, ka pastāvīga uzmanības novēršana vēl vairāk palīdzētu politiķiem atbrīvoties no melošanas un piekukuļošanas ceļam pie varas, jo viņi to varēja darīt redzamā vietā. Kamēr viņi to darīja ar drēbēm, viņi vienmēr bija mazāk interesanti nekā citi, ko dara kaimiņi.

Tādai utopiskai pret privātumu vērstai super sabiedrībai kā aprakstītais Noass var būt cilvēces nākotne, bet, ja tā ir, tad nonāksim tur pakāpeniski, kad mēs visi izvēlēsimies, un ne ātrāk. Pa to laiku, ja jūs esat tāda veida cilvēks, kam patīk izstādīt savu dzīvi uz displeja, dodieties uz priekšu; tam jau ir pieejama lietotne.

Nav ko slēpt? Jūsu nākotne derēs savādāk.

Viss, ko jūs sakāt, var un tiks izmantots pret jums tiesā.

Tā ir daļa no ASV Miranda tiesībām un attiecas uz visu, ko sakāt pēc aresta. Tā kā šis video ir diezgan pamatīgi izskaidrots, pat nevainīgie ir atzīti par vainīgiem pēc viņu pašu labestīgas liecības. Bet distopiskajā ne tik tālajā nākotnes pasaulē, kurā valdība var pārvērst jūsu viedtālruni mikrofonā, tiesībaizsardzības iestādēm jau būs pieejams viss, ko jūs sakāt, pirms jūs arestējat. Bijušās privātās atzīšanās, lai arī maznozīmīgas, draudzīgas un pat jokojot, varētu tikt izmantotas kā pierādījums, lai notiesātu jūs par reālu, pat nākotnes noziegumu.

Interneta konfidencialitāte dara visus laimīgus - ExpressVPNVisi bija laimīgi. Līdz brīdim, kad viņi saprata, ka Zemes grīva bija izvirzošs supervulkāns.

Tas ir visiem

“Apgalvojums, ka jums nerūp tiesības uz privātumu, jo jums nav ko slēpt, neatšķiras no tā, ka sakāt, ka jums nerūp vārda brīvība, jo jums nav ko teikt.”

Katru reizi, kad likums tiek mainīts, tas notiek tāpēc, ka kritiskā masa cilvēku uzdrošinājās pārkāpt likumu, un mēs uzskatījām, ka tā pārkāpšana ir daudz izdevīgāka nekā tā ievērošana. Homoseksualitāte visā Amerikā mēdza slēpties, un daudzviet tā joprojām ir sodāma kā noziegums. Mums vajadzētu uzskatīt par veiksminiekiem, ka geju tiesības attīstījās nedaudz straujāk nekā mūsdienu novērošanas tehnoloģija, pretējā gadījumā maz ticams, ka kāds amerikānis uzdrošināsies pat atzīt, ka ir gejs jebkur viedtālruņa mikrofona diapazonā, nemaz nerunājot par publisku lobēšanu par tiesībām precēties.

Masveida uzraudzība apdraud mūs visus, paātrinot noziegumu atklāšanu līdz bīstamam, algoritmiskam ātrumam. Mēs vēlamies, lai taisnīgums būtu ātrs, bet ne tik ātrs, lai apietu kritisko domu. Ja “kaut kas slēpjas” no varas iestādēm, tas dažreiz cilvēcei rada lielas lietas.

Piedāvātais attēls: Nomad_Soul / Dollar Photo Club
Uzticieties ASV tēlam: mnovelo / Dollar Photo Club
Netflix Dreaming attēls: aerogondo / Dollar Photo Club
Katram attēls: Dollar Photo Club

Nav ko slēpt? Runā pats par sevi.
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.