Robežu pārkāpšana: Kanādas spiegu aģentūra izseko lietotājus visā pasaulē

Robežu pārkāpšana: Kanādas spiegu aģentūra izseko lietotājus visā pasaulē

Viņi ir draudzīgi; pieklājīgi. Mīlu hokeju, kļavu sīrupu un poutīnu. Viņi ir neizsakāmi pieklājīgi, un, lai arī vēlas aizstāvēt savas tiesības, dod priekšroku vēstules ar stingru nostāju, nevis tiešu konfrontāciju. Bet saskaņā ar failiem, ko ziņotājs Edvards Snowdens ieguvis 2012. gadā, kanādieši nav gluži tik nevainīgi: viņu spiegu aģentūra Communications Security Establishment (CSE) gadiem ilgi mierīgi snūkusi par interneta trafiku visā pasaulē. Pacelieties, šļūtenes!

Acis uzmācās

Saskaņā ar Kanādas apraides korporācijas (CBC) teikto, PowerPoint prezentācija, kuru 2012. gadā sarakstījis nenosaukts CSE darbinieks, apraksta projektu ar nosaukumu “Levitation”, kurš katru dienu uzrauga no 10 līdz 15 miljoniem failu augšupielādes un lejupielādes no bezmaksas failu vietnēm, pēc tam izmantojot šos failus. par jebkādām teroristu darbību pēdām. Prezentācijā ir joki par to, kā spiegu aģentūra tika appludināta ar bezjēdzīgiem datiem, piemēram, televīzijas seriāla Glee lejupielādēm, kad viņi mēģināja izspiest ekstrēmistu aktivitātes. Satraucošākais ir fakts, ka Kanādai ir pilnīga piekļuve 102 bezmaksas failu apmaiņas vietnēm, izmantojot “īpašus avotus”, kaut arī tādas vietnes kā Sendspace noliedz šo apgalvojumu. Rons Deiberts, interneta drošības ideju laboratorijas Citizen Lab direktors no Toronto universitātes, saka, ka, kaut arī tas ir mazliet pārliecinoši, ka Kanādas spiegi “dara savu darbu”, tas, ka šī uzraudzība tiek veikta tik apjomīgā mērogā, ir satraucoši.

Ko ir atklājusi CSE? No visiem katru mēnesi analizētajiem failiem tikai aptuveni 350 - jeb 0,0001 procents - ir “interesanti lejupielādes notikumi”. Kad šie faili ir identificēti, aģentūra var iegūt metadatus un atklāt IP adresi ikvienam, kurš augšupielādē vai lejupielādē informāciju. Piesaistot Mutant Broth - britu snooping tehnoloģiju - CSE var izmantot IP adreses, lai lietotāja datorā atklātu piecu stundu aktivitātes gan pirms, gan pēc aizdomīgas failu pārsūtīšanas. Aģentūra norāda uz panākumiem ķīlnieku mērķu un teroristu stratēģiju atrašanā, bet Deiberts Levitation sauc par “milzu rentgena aparātu visā mūsu digitālajā dzīvē”.

Šī nav pirmā reize, kad Kanāda tiek pieķerta ar roku spiegošanas sīkdatņu burkā; valsts ir alianses Piecas acis dalībniece un, lai arī to bieži uzskata par jaunāko partneri, 2013. gadā bija iesaistīta Nacionālās drošības aģentūrā (NSA), lai izveidotu vairāk nekā 20 spiegošanas amatus “augstas prioritātes valstīs”. Teorija liecina, ka, tā kā pēc Snowden NSA operācijām tika pievērsta pastiprināta sabiedrības kontrole, aģentūra veica darbu saviem Kanādas kolēģiem, pat dodoties uz datoru aparatūras un atšifrēšanas programmatūras piegādi..

Braucot mājās

Protams, ka Canucks ir viegli sasniedzami mērķi, taču ir arī vērts atzīmēt, ka DEA ir aizrāvusies ar spiegošanu katrai automašīnai, kas izmanto Amerikas celiņa infrastruktūru. Pēc The Atlantic teiktā, DEA veido datu bāzi, lai “reālā laikā izsekotu transportlīdzekļu pārvietošanos ap ASV”. ACLU darbs, izmantojot informācijas brīvības pieprasījumus, ir atklājis dažas programmas iekšējās darbības, piemēram, to, ka visi transportlīdzekļi tiek izsekoti neatkarīgi no tā, vai autovadītāji tiek turēti aizdomās par jebkādiem noziegumiem. Turklāt 2010. gada e-pastā par projektu tika apgalvots, ka viens no tā galvenajiem mērķiem bija palielināt aktīvu atsavināšanas apjomu, kas rodas, kad aizdomās turētajiem noziedzniekiem tiek konfiscētas automašīnas, nauda un skaidrā nauda, ​​un pēc tam tos izmanto aģentūras mērķu finansēšanai..

Un Sers Tims Berners-Lī, globālā tīmekļa izgudrotājs, norāda, ka, lai gan Five Eyes partnere Lielbritānija ir viena no labākajām pasaulē, lai padarītu datus pieejamus, tā ir viena no sliktākajām, izspiežot un izsekojot pilsoņus. Faktiski tas tika atzīts par vienu no sliktākajiem Eiropā valstīs ar “brīvu un atvērtu Web”.

Visu redzošs?

Kāda šeit ir līdzņemšana? Pirmkārt, tādas “labdabīgas” valstis kā Kanāda nav imūnas no globālās apsēstības ar interneta spiegošanu; Kanādas snooping tehnoloģija ir viena no vismodernākajām pasaulē. Otrkārt, tas nav posms, kurā teikts, ka neatkarīgi no tā, ko lejupielādējat, kur sērfojat vai kā izmantojat Web, kāds meklē jūsu plecu. Protams, jūs varētu uzrakstīt vērsta vēstuli Kanādas premjerministram Stefanam Harperam - vai arī sagriezt pakaļdzīšanos un pārliecināties, ka tiešsaistes privātums ir pilnībā aizsargāts..

Piedāvātais attēls: Wikimedia Commons (attēls ir modificēts)

Robežu pārkāpšana: Kanādas spiegu aģentūra izseko lietotājus visā pasaulē
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.