Sejas maiņas programmatūra tagad ir atvērtā koda

Divas sakrustotas rokas tur atšķirīgu seju. Tas ir mazliet satriecoši, lai būtu pilnīgi godīgi.

Vid2vid tehnoloģija, ko izstrādājuši Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta un NVIDIA eksperti, ļauj ikvienam apmainīties ar objekta virsmas attēlu video.

Lielākā daļa no mums zina šāda veida video sintezēšanu no “sejas apmaiņas”, kad algoritms nosaka seju un virs tās piemēro citu seju. Bet šī tehnoloģija varētu tikt piemērota arī citiem objektiem, piemēram, automašīnām vai veikalu frontēm.

Autortiesību jautājumi un identitātes zādzības

Sejas maiņas tehnoloģija, līdzīga jebkurai citai video un fotoattēlu mainīšanas tehnikai, tiek ļoti baidīta par tās izmantošanu apmelojoša un ar autortiesībām ierobežota satura izveidē. Galu galā tas ļauj ikvienam izmantot slavenu aktieru sejas pašdarinātās filmās (ko sauc par Deepfake) vai varbūt pat piedēvēt nozieguma pierādījumus nepareizajam aizdomās turētajam.

Turklāt MIT zinātnieki, kas darbojas aiz vid2vid, ir publicējuši kodu saskaņā ar Creative Commons licenci, kas nozīmē, ka ikviens var izmantot vai modificēt kodu pēc saviem ieskatiem (ja vien tas autoram piešķir pienācīgu atzinību).

Masveida pieņemšana ir kaitējuma ierobežošana

Attēlu apmaiņas tehnoloģijas padarīšana par atvērto avotu tomēr ir svarīgs solis kaitējuma ierobežošanā, jo tas izlīdzina spēles laukumu starp labi finansētiem ļaunprātīgiem dalībniekiem un sabiedrību.

Tas var arī palīdzēt atturēt cilvēkus no ļaunprātīgas šādas tehnoloģijas izmantošanas, jo visi video tiek pakļauti stingrākai pārbaudei, kad tie, kas tos skatās, zina, cik viegli varētu būt “viltot” šādu materiālu..

Savā rakstā autori izskaidro matemātiku, kas atrodas aiz viņu modeļiem, un parāda viņu koda spējas, mainot sejas, kokus un ēkas.

Attēlu apmaiņas programmatūra darbībā

Dokumentālā filmā no 2018. gada februāra atšķirīga pētnieku grupa, kas strādā pie attēlu apmaiņas programmatūras, demonstrē savas iespējas, aizstājot sienas dekorēšanu ar aizskarošiem simboliem, bet aktiera seju - ar prezidenta Trumpa seju.

“Neticiet visam, ko redzat internetā.”
- Ābrahams Linkolns

Dokumentētu attēlu un video nākotne

Tiešsaistes informācijas ticamība jau ir diezgan zema - tādi rīki kā Photoshop var nepatiesi attiecināt attēlus un ar nolūku manipulēt ar notikumu, kas kropļo mūsu priekšstatu par pasauli.

Tiešsaistes avotu pārbaude kļūst arvien sarežģītāka, jo tehnoloģija precīzi attīstās, un mēs varam redzēt dienu, kad digitālie attēli vairs nav pieļaujami tiesā.

Tādas tehnoloģijas kā decentralizēta laika zīmogošana var apgrūtināt viltus kadru piedēvēšanu pagātnes notikumiem, taču tās joprojām ļaus ikvienam apzināti manipulēt ar saturu lidojuma laikā..

Sejas maiņas programmatūra tagad ir atvērtā koda
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.