Tiešsaistes privātums ir iemesls, kāpēc Zviedrija uzvar internetu

Zviedrija matricā.

Šķiet, ka Zviedrija vienmēr ir priekšgalā diskusijās par privātuma likumiem internetā. Zviedrijas valdība neierobežo interneta lietošanu.

Pat pēc Edvarda Snidena atklāsmēm nav ticamu ziņojumu, ka Zviedrijas pilsoņu e-pasti un tērzēšanas sarunas tiktu novērotas bez pienācīgas tiesas atļaujas. Patiesībā OpenNet Initiative (ONI) Zviedrijā vispār nesatur failus.

Pazīstot mani, nepazīstot tevi

Zviedrijai ir sena privātuma likumu vēsture. Jau 1973. gadā tā kļuva par pirmo valsti pasaulē, kas pieņēma visaptverošus likumus, kas aizsargā datoru personas datu privātumu.

Zviedrijas saistības ar privātumu ir tik nostiprinātas, ka tad, kad ES pieņēma 2006. gada “Datu saglabāšanas direktīvu”, Zviedrijas valdība nolēma nespēlēt bumbu.

Direktīva prasīja, lai ES valstis nodrošinātu, ka visi nacionālie interneta pakalpojumu sniedzēji (ISP) saglabā savu klientu žurnālus “izmeklēšanas un kriminālvajāšanas” nolūkiem. Šie dati bija jāglabā vismaz sešus mēnešus, un masveida novākšana bija jāveic. sākt ne vēlāk kā 2007. gada 15. septembrī.

Ātri virzoties uz 2010. gadu un pēc trīs gadus ilgas vilkšanas Zviedriju Eiropas Komisija (EK) nodeva tiesā, jo tai vēl nebija jāīsteno direktīva.

Labs sākums jūsu privātuma reģionos

EK pieprasīja naudas sodu par katru dienu, kad Zviedrijai nebija likuma. Acīmredzot tiesas process bija atsitiens pret aizmuguri, un kopš tā laika Zviedrijas valdība ir vilkusi līniju.

Tikai jokoju! Protams, viņi to nedarīja. Būtu nepieciešami vēl divi gadi, kad Zviedrija pieķeras Lady Liberty, kliedzot “Don’t Wanna! Negribēšu! ”Pirms kaut kas mainījās. Prasība beidzot tika ieviesta 2012. gadā, taču ne vēlāk kā Zviedrija bija spiesta samaksāt EK milzīgu naudas sodu 3 miljonu euro apmērā. Ilgstošo kavēšanos izraisīja argumenti par to, kā vislabāk līdzsvarot privātuma likumus, un vēlme apkarot noziedzību. Vai arī būdama atbildīga valdība.

Bet šī mazā deja nebeidzās ar to. 2014. gadā Eiropas Savienības Tiesa (EST) atzina par spēkā neesošu Datu saglabāšanas direktīvu. Tiesa atzina, ka tas nopietni aizskāris cilvēktiesības.

Gandrīz tiklīdz tika paziņots par lēmumu, Bahnhof (viens no Zviedrijas vadošajiem interneta pakalpojumu sniedzējiem) sāka iznīcināt visus datus, kas tai bija jāuzglabā. Arī Bahnhof izpilddirektors Jons Karlungs sacīja, ka Bahnhof pārtrauks glabāt jaunus datus ar tūlītēju stāšanos spēkā.

Protams, ES pieprasīja, lai Bahnhof būtu jāsāk datu vākšana no jauna, taču Zviedrijas valdībai nebija nodoma tos piespiest to darīt..

Zviedrija sāka savu interneta esamību pareizajā veidā, un šķiet, ka valsts ir gatava izturēt savu zemi, lai saglabātu to šādā veidā.

Īkšķis par Zviedrijas interneta privātumuĪkšķus uz augšu, Zviedrija. Un paldies par kotletes.

Iegūstiet Zviedrijas VPN

Super Trouper, Google mani atradīs

90. gados sabiedrība tikai sāka darboties ar internetu, taču viņi nebija īsti pārliecināti, ko ar to darīt. Vai tā bija vēl viena garām ejoša iedoma, piemēram, Betamax vai Cabbage Patch Kids?

Pirmajās dienās internets bija ļoti līdzīgs Tor tagad (pakalpojums, pie kura drīz atgriezīsimies). Tas bija mežonīgs un bezmaksas, taču, ja vēlējāties apmeklēt noteiktu vietni, jums bija jāatceras visa URL adrese. Dažreiz arī ļoti gari. Vai atceries GeoCities tērzēšanas grupas? Lai pat parādītos pareizajā vietā, bija vajadzīgs Derren Brownesque garīgās izturības attēlojums.

Galu galā meklētājprogrammas ieradās, lai pievienotu struktūru, kurai cilvēkiem bija jēga. Algoritmi indeksēja interneta saturu, padarot to pieejamu visiem, kas meklēšanas joslā varēja ierakstīt vārdu vai divus.

Bet tieši Google kļuva par ikviena de facto mājas lapu. Google kontrolē 65 procentus interneta meklēšanas, un viņu ietekme ir satriecoša.

Protams, tas nedod viņiem bezmaksas caurlaidi Zviedrijā. Kad Google Apps pārkāpa valsts privātuma likumus, tie tika nekavējoties aizliegti. Tā kā pirmais interneta noteikums Zviedrijā ir tāds, ka jūs nejaucaties ar internetu Zviedrijā.

Internets Zviedrijā sākās agri

Zviedrija savlaicīgi ieviesa internetu, pateicoties pastāvīgajiem noteikumiem, kas veicināja konkurenci visā valstī. Tas nozīmēja, ka piekļuves internetam izmaksas ir (un joprojām ir) zem vidējā līmeņa pasaulē.

Tas bija tik liels, ka valdība sāka pārvietot savus pakalpojumus tiešsaistē jau ilgi pirms vēl neviens par to nedomāja. Zviedrija 2003. gadā izveidoja pirmo interneta darba grupu, kas savukārt nāca klajā ar Zviedrijas 2003. gada elektronisko sakaru likumu: 389.

Šī akta mērķis bija nodrošināt privātpersonām, juridiskām personām un valsts iestādēm drošu un efektīvu piekļuvi internetam. Viņi ne tikai vēlējās aizsargāt lietotājus, bet arī padarīt internetu robustāku un pieejamāku. 2008. gadā, kad visi citi vēl tikai nopirka savas grāmatas no īstiem grāmatu veikaliem, Zviedrija vadīja ANO e-pārvaldes gatavības pārbaudi. Protams, viņi to darīja - viņi to darīja jau piecus gadus.

Zviedrija un Toro tīkls

Tors ir ņēmis vainagu no datorspēlēm kā izvēlēto grēkāzi slinkiem politiķiem, kuri vēlas par kaut ko pārāk reaģēt. Tor tīkls ir anonīms pakalpojums, kas nav klasificēts kategorijā un kuru jūs, iespējams, pazīstat kā Dark Web. Bet tas nav tikai pilns ar noziedzniekiem un meitenēm ar pūķu tetovējumiem, tas ir tas, kur dodas uzmanīgs interneta lietotājs, kad viņi nevēlas, lai viņu izspiegotu. Kopā ar VPN pakalpojumu Tor ir pilnīgi necaurlaidīgs. Lai cik smagi NSA mēģinātu to uzlauzt.

Amerikas Savienoto Valstu Jūras pētījumu laboratorijas pētnieki izstrādāja Tor kā drošu veidu, kā nodot ASV izlūkdatus visā pasaulē. Iemesli Tor atklāšanai sabiedrībai ir tikpat šizofrēniski, cik ģeniāli. Neskatoties uz to, ka Tor ir visskaļākais kritiķis, ASV joprojām ir tās lielākā līdzautore. Cieši seko… Zviedrija. Zviedrijas valdības filiāles SIDA mērķis ir veicināt “interneta brīvību globālajai attīstībai”.

Bet kāpēc Zviedrijai viņiem tik ļoti rūp ne tikai viņu pašu privātums, bet arī pārējā pasaule?

Tas ir internets, tāpēc atbilde acīmredzami ir Hitlers

Viss sākās ilgi pirms interneta pastāvēšanas. 1766. gadā Zviedrija kļuva par pirmo valsti, kas ieviesa konstitucionālu likumu, kas atcēla cenzūru un garantēja preses brīvību. Presei ļāva ziņot netraucēti, un cilvēki varēja izteikt savu viedokli, nebaidoties no pārmetumiem. Viss bija satriecoši.

Bet tad parādījās nacisti. Nacisti spiedās uz Zviedriju nepublicēt neko, kas Trešajam reiham lika izskatīties slikti. Kustībā, kurai vajadzēja likt viņam berzēt rokas un ķerties pie ļauna skatiena, Vācijas tieslietu ministrs tajā laikā izcēla veco Zviedrijas likumu, kas aizliedza “aizskarošus rakstus” pret ārvalsti. Likums, domājams, tika ieviests tāpēc, ka Zviedrija ir jauka un negribēja būt rupjš.

Daudzi zviedru autori un izdevēji piedzīvoja šo acīmredzamo varas ļaunprātīgu izmantošanu. Tīrs Nermans nokļuva trīs mēnešus cietumā par antihitlerisko sleju, un Izraēlam Holmgrēnam viņa grāmata Nacistu elle tika pārvilkta (protams, pēc tam, kad viņš tika ieslodzīts tās rakstīšanai). Brīnišķīgi izaicinājis Holmgrēns, pēc atbrīvošanas no cietuma, nekavējoties publicēja grāmatu. Lai arī ar jaunu, ironisku nosaukumu “Nacistu paradīze”.

Pēc Otrā pasaules kara zviedri mainīja un izdzēsa vecos cenzūras likumus, lai neviens nākamais fašistu diktators nemēģinātu pret viņiem vērst savu pieklājību. Tika izstrādāta jauna privātuma harta, kas nozīmē, ka šodien Zviedrijā absolūti nav cenzūras.

Palieciet anonīmi ar ExpressVPNInternets. Šie puiši rīkojas nepareizi.

Es biju tavās rokās, domājot, ka piederu tur

Kā ieteica jau pieminētā SIDA programma, Zviedrija rūpējas ne tikai par sevi. Galu galā interneta privātums ir globāla problēma.

Kad WikiLeaks un Edvards Snūdens nometa šņabja bumbu pasaulē, tieši Zviedrijas ISP Bahnhof (tas pats pakalpojumu sniedzējs, kurš iznīcināja visus viņu klientu ierakstus) Julian Assange paļāvās uz to, lai informēšanas ziņojumi būtu droši. Assange kā faktoru, kas tika pieņemts, izvēloties tur glabāt failus, īpaši pieminēja Zviedrijas konstitūciju, kas informācijas sniedzējiem nodrošina pilnīgu tiesisko aizsardzību..

Arī serveri tika uzstādīti slepenā pazemes kalnu bunkurā. Un, ja jūs gatavojaties uzņemties pasaules valdības, jūs, iespējams, arī iegūsit sev saldu lauru.

Zviedrijas pieeja privātumam un vārda brīvībai bija būtiska, lai panāktu vārdu. Mums nebija ne mazākās nojausmas par snūkšanas mērogu, līdz WikiLeaks mums to parādīja. Pateicoties dažiem drosmīgiem indivīdiem, lielās valdības ir sagrautas un pakļautas.

Kāpēc privātums ir Zviedrijas karalis?

Kāpēc Zviedrija ir interneta un tās likumu priekšgalā? Nav viena iemesla. Bet Karalistei ir sena un lepna runas brīvības vēsture. Un viņu drausmīgais laiks blakus nacistiskajai Vācijai, bez šaubām, stiprināja viņu vēlmi to pielīmēt vīrietim. Sākotnējā globālā tīmekļa ieviešana nozīmēja, ka Zviedrija izveidoja infrastruktūru, kamēr vairums valstu joprojām gaidīja, kad mamma atcels tālruni, lai mēs varētu pieslēgt 48 kk.

Varbūt Zviedrijā ir sajūta, ka viņi tur bija pirmie, un viņi vēlas to saglabāt tādu, kāds tas bija agrāk. Viņu labi apveltītā valdība iesaistījās agri, vēl ilgi pirms tam bija viss par spiegošanu, kontroli un pārdošanu. Viņi to darīja tieši nevainīgās dienās, kad e-pasts bija laba ideja ietaupīt papīru, un neviens Nigērijas princis izmisīgi negribēja jums dot bezmaksas naudu. Noteikumi bija spēkā, pirms sistēma tika sabojāta.

Vienkārši, internets Zviedrijā sākās pareizi, un tagad viņi nevēlas atgriezties. Kāpēc viņiem? Cilvēki, kas šodien strādā Zviedrijas valdībā, izauga ar šo sistēmu. Viņi nezina citu ceļu. Un viņu ceļš darbojas.

Zviedrija vienmēr ir bijusi balss par interneta privātumu. Un patiesais internets, lai sāknētu. Internets bez cenzūras. Internets, kā tas ir paredzēts. Tas ir internets, kas bija paredzēts visiem.

Zviedrija, mēs visi jūs sveicam. Un paldies par šo puisi.

Iegūstiet Zviedrijas VPN

Piedāvātais attēls: Stefana Soma / Dollar Photo Club
Thumbs up, Zviedrija attēls: lculig / Dollar Photo Club
Laimīgas ģimenes attēls: Edyta Pawlowska / Dollar Photo Club

Tiešsaistes privātums ir iemesls, kāpēc Zviedrija uzvar internetu
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.