Vai tava automašīna tevi spiego?

Automašīnu lukturi parādās miglainā tumsā. Bet kas tas ir? Viņiem ir acis !!

Atšķirībā no daudzām citām ierīcēm, automašīnām nav prefiksu ar vārdu smart. Pat ja viņiem ir savienojums ar internetu - un viņiem ir iespēja vākt un pārdot jūsu datus trešajām pusēm. Un tomēr, tas ir tieši tas, ko spēj modernākās automašīnas.

Pēdējos gados autoražotāji ir pārvērtuši jūsu transportlīdzekli no jums piederoša un kontrolējama produkta uz tādu, kuru jūs vienkārši izmantojat un licencējat, līdzīgi kā programmatūru. To mehānismi ir paslēpti desmitiem lappušu noteikumu un nosacījumu.

Neatkarīgi no tā, ko patiesībā nozīmē “īpašumtiesības”, pastāv bailes, ka jūsu automašīnas apkopotā atrašanās vieta un personas dati pārkāpj jūsu privātumu, jo tie neizbēgami tiek nodoti automašīnas ražotājam un pārdoti trešajām personām. Tas ir līdzīgi praksei telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējos, kas dažos vissliktākajos piemēros ir pakļāvuši cilvēkus bīstamām situācijām, pārdodot savus atrašanās vietas datus krāpniekiem..

Vai jūsu nomā ir automašīnas spiegprogrammatūra?

Automašīnu nomas uzņēmumi bija vieni no pirmajiem, kas izmantoja viegli pieejamās novērošanas tehnoloģijas iespējas, lai sāktu automašīnu izsekošanu saviem klientiem. Daļēji to veicināja viņu interese ieviest jaunas nodevas, samazināt apdrošināšanas izmaksas, ievērot līguma ierobežojumus, apkarot zādzības un apkopot datus par savu klientu izturēšanos.

Hertz pat uzstādīja mikrofonus un kameras savās automašīnās, lai gan vēlāk uzņēmums uzstāja, ka tie nekad nav ieslēgti. Nomas uzņēmumi, kas soda naudas saviem klientiem par ātruma pārsniegšanu (ar maksājumiem, kas devās uzņēmumam, nevis pašvaldībai), tika atzīti par likuma pārkāpumiem.

Nomājot automašīnu, iespējams, būs iespēja izvēlēties starp dažādiem nomas uzņēmumiem un to politikām attiecībā uz uzraudzību. Bet galu galā uzņēmumam pieder transportlīdzekļi un tas var uzstādīt novērošanas rīkus pēc vēlēšanās.

Daži no šiem rīkiem var pat pārsniegt vienkāršu spiegošanu, piemēram, automašīnas bloķēšanu, ja to izņemat no norādītās zonas vai bezceļa. Iespējams, ka īrniekam būs jāmaksā soda nauda, ​​lai atgūtu piekļuvi.

Par nomātām vai finansētām automašīnām var arī noslēgt līgumus, kas ļauj automašīnu ražotājiem vai līzinga kompānijām izsekot jūsu privātajiem datiem. Mercedes-Benz tika pieķerts, nododot šos datus tiesu izpildītājiem gadījumos, kad autovadītāji atmaksāja savus maksājumus.

Jaunais normāls

Gandrīz visas mūsdienu luksusa automašīnas ir savienotas ar internetu un ir uzstādīta kāda atrašanās vietas noteikšanas ierīce, kas balstīta vai nu uz GPS, vai arī uz tā krievu līdzinieka Glonass. Automašīna pasīvi izseko tā atrašanās vietai, lai gan daži to aktīvi nosūta uz attāliem serveriem, kad ir pieejams mobilā interneta savienojums.

Šīs sistēmas var izmantot, lai glābtu dzīvības, piemēram, negadījuma gadījumā, taču tās var arī ļaut varas iestādēm un noziedzniekiem atrast jūs reāllaikā, kad vien viņi vēlas. Vismaz datus no jūsu automašīnas var iegūt, izmantojot iebūvēto diagnostikas (OBD) sistēmu, kas lielākajā daļā valstu kopš 2000. gadu sākuma ir kļuvusi obligāta..

"Ford" vadītāji ir publiski pauduši bažas par iespējām jebkurā laikā zināt, kur atrodas katra no viņu automašīnām, lai atklātu satiksmes pārkāpumus, piemēram, ātruma pārsniegšanu. Dažām automašīnām pat ir kameras, kas vienmēr ir vērstas uz vadītāju, lai noteiktu, vai vadītājs guļ.

Daudzas no šīm funkcijām palīdzēs padarīt braukšanu drošāku. Tā kā automašīnas programmatūra kļūst par visvērtīgāko intelektuālo īpašumu automašīnā, sistēmas joprojām ir ļoti bloķētas, atstājot patērētājus nespējīgus pārbaudīt mehānismus, kas kontrolē piekļuvi kamerām un sensoriem.

Tā vietā patērētājiem ir jāuzticas ražotājam un viņu valdībai, respektējot viņu privātumu un piekļūstot slepenai informācijai, jāievēro likumi. Tas nav pieņemami.

Padomi par viedām automašīnām: kā apturēt automašīnas spiegošanu uz jums

Kaut arī cilvēkiem patīk pirkt gudru apsekotu elektroniku, aptaujas arī parāda, ka viņiem rūp privātums. Patērētājiem jābūt modriem par viedās automašīnas radītajām briesmām un jāpieprasa, lai viņi tiktu informēti par viņu automašīnas iespējām un datu politiku.

Arī vienmēr ir iespēja iegādāties vecāku, lietotu automašīnu bez interneta pieslēguma un kamerām.

Galu galā mēs redzēsim, vai autoražotāji kļūst pārskatāmāki par to, ko viņi dara, vai arī iegūs mūsu uzticību citos veidos.

Varētu redzēt, ka automašīnas attīstās līdzīgi kā tālruņi, kurām atvērtā koda operētājsistēma Android konkurē ar slēgtā pirmkoda Apple iOS. Android lietotāji paši var instalēt operētājsistēmu, savukārt Apple lietotāji uzticas ražotājam ievērot viņu privātumu.

Abos gadījumos lietotāji bieži vien izvēlas izvēlēties drakoniskus uzraudzības režīmus un aizsargāt savu personīgo informāciju.

Vai tava automašīna tevi spiego?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.