4 kolay adımda çevrimiçi nasıl tamamen kaybolur

4 kolay adımda çevrimiçi nasıl tamamen kaybolur

Koruma olmadan, çevrimiçi olarak hızla şeffaflaşırız. Kolluk kuvvetleri, şirketler, reklamverenler ve hatta akranlarımız çevrimiçi attığımız her adımı görebilir.

Neyse ki, tamamen şeffaftan mükemmel görünmezliğe geçmek sadece birkaç basit adım gerektirir. Evet, çaba ve zaman zaman fedakarlık gerektirecek, ancak güçlü bir bilgisayar sihirbazının becerileri değil.

mobil-serbest yaşayan

1. Adım: Cep telefonunuzu terk edin

Yaşadığımız en müdahaleci izleme, şüphesiz mobil cihazlarımızın sürekli bağlantısı üzerinden gerçekleşiyor.

  • Telefon operatörleri SIM ile her şeyi birkaç metreye kadar bulabilir
  • Bir mobil cihaz telefon şebekesinde oturum açtığında, hem cihazın kendisinin hem seri numarasıyla hem de SIM kartla kendini tanımlar

Telefonunuzdan toplanan veriler rutin olarak hükümetlerin kullanımına sunulmaktadır. Saldırıya uğrayan sendikalar, bozuk çalışanlar aracılığıyla da erişebilir veya arka kapılardan unutulabilir.

Tamamen kaybolmak istiyorsanız SIM kartı çıkartmak yeterli olmayabilir. Telefonunuz bilginiz dışında bir şebekeye bağlanmaya devam edebilir (örneğin, acil arama yapmanız gerekirse).

Cep telefonu için iyi bir yedek, iPad gibi SIM kart tutucusu olmayan bir tablettir. İPod touch aynı zamanda mükemmel bir alternatiftir.

Kullandığınız Wi-Fi ağları tarafından (iOS'un yaptığı gibi) tanımlanamamanız için cihazınızın işletim sisteminin MAC adresini rastgele ayarladığından emin olun.

Uygun bir mobil cihaz bulmak kuşkusuz zordur. Çoğu el cihazı Google veya Apple ile hesap gerektirir, düzenli güncellemeler almaz veya Tor gibi kritik yazılımlar çalıştırmaz.

Şifrelenmiş-e-posta

2. Adım: E-postayı ve sosyal medyayı terk edin

Bu, teknik beceri gerektirdiği için değil, sizi girişim sermayesi destekli sosyal medya devlerinin gösterişli reklam dolu dünyasının arkasında yatan anonim karanlığa sokmayacaksınız..

Telefon numarası olmadan, birçok hizmete kaydolamazsınız. Anonimlik ağ katmanlarının arkasında bile, sosyal medya hesapları her tıklama ve yorumunuzu izleyerek size çok fazla güç verir.

Tamamen bir e-posta hesabı veya telefon numarası olmadan yaşamak imkansız olabilir. Güvenli bir şekilde yapmak zor olsa da, kendi e-posta sunucunuzu çalıştırmayı düşünebilirsiniz..

Anonimliğinizi korumak ve e-posta kullanımını sürdürmek için, Bitcoin'i kabul eden ve Tor ağı üzerinden, özellikle bir .onion adresi aracılığıyla bağlantıları tolere eden ücretli bir sağlayıcı bulun..

Bitcoin kullanımı için anonim bir telefon numarası sunan bir satıcı da bulabilirsiniz. Bu, korumayı seçtiğiniz sosyal medya veya sohbet hesapları için yararlı olacaktır.

Birleşik veya merkezi olmayan ve kaydolmak için e-posta adresleri veya telefon numaraları gerektirmeyen iletişim ağlarını tercih edin. Bunların en iyi örnekleri Jabber (kayıt dışı şifrelemeli) ve Bitcoin'den ilham alan Bitmessage ağıdır (hala beta sürümündedir).

tor-tarayıcı-vpn

3. Adım: Her şeyi şifreleyin ve Tor üzerinden rotalayın

Tor, yavaş ve sıkıcı ama oldukça verimli bir anonimlik ağıdır. Mükemmel değil ama sizi ve kişilerinizi birbirinizden gizlemeye en yakın.

Tor'u kullanmanın yanı sıra, tüm iletişimlerinizi şifrelemeniz gerekir. Şifrelenmemiş e-postaları, sohbetleri değiştirmeyin veya şifrelenmemiş verileri çevrimiçi olarak saklamayın.

Web'e göz atmak için, ideal olarak TAILS gibi bir işletim sisteminin içinde bulunan Tor tarayıcıyı kullanın.

Sonunda, normal tarayıcınıza kaydolmadıkça veya geri dönmedikçe içerik göstermeyen sitelerle karşılaşırsınız; bu web sitesinden kaçınmanız gereken açık bir işaret.

anonim ödeme

4. Adım: Yalnızca Bitcoin ve nakit kullanın

Yalnızca kendi cihazlarınızı veya hesaplarınızı kullandığınızda değil, aynı zamanda her elektronik satın alma işlemi gerçekleştirdiğinizde izlenirsiniz.

Bir banka kartı veya PayPal ile ödeme yapmak sizi tanımlar ve bulur. Muhtemelen banka hesabınızı ve tüm kartları tamamen kapatmak en iyisidir.

Bitcoin'i anonim olarak nasıl kullanacağınızı öğrenin

Bonus adımı: Bir VPN kullanın

Tor, yaygın olarak kullanılan bir yazılımdır ve milyonlarca insanı güvende tutar. Ancak, hala birçok hükümet ve İSS tarafından kuşku duyuluyor.

Anonimlik özelliklerini korurken Tor'daki etkinliğinizi gizlemek için, VPN yazılımını doğrudan yönlendiricinize yükleyerek evinizin internet trafiğini gizleyin.

Bir VPN ile ISS'niz Tor'u kullandığınızı, hatta hangi Tor düğümlerini bağladığınızı görmez. Sadece VPN sunucunuzun IP'sini ve sıradan şifreli bir göz atma oturumuna benzeyen bir bağlantı görecekler.

4 kolay adımda çevrimiçi nasıl tamamen kaybolur
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.