Apple, VPN Uygulamalarını Çin App Store’dan Kaldırdı

[ware_item id=33][/ware_item]

FLAŞ HABER

Bugün Apple'dan 29 Temmuz 2017, kabaca 04:00 GMT'de ExpressVPN iOS uygulamasının Çin App Store'dan kaldırıldığına dair bildirim aldık. Ön araştırmamız, iOS için tüm büyük VPN uygulamalarının kaldırıldığını gösteriyor.


Çin'deki farklı bir bölgenin App Store'una erişen kullanıcılar (yani fatura adreslerinin Çin dışında olduğunu belirttiler) etkilenmez; iOS uygulamasını indirebilir ve daha önce olduğu gibi güncelleme almaya devam edebilirler.

Apple'ın kararı şaşırtıcı ve talihsiz olsa da, ExpressVPN’in sizi güvenli ve güvenilir bir şekilde bağlı tutma taahhüdünü değiştirmez. Destek ekibimiz, etkilenen kullanıcılara yardımcı olmak için canlı sohbet dahil olmak üzere 7/24 hazırdır.

Çin hükümetinin bugüne kadar VPN kullanımını engellemek için aldığı en sert önlemi temsil ettiği için bu gelişmeden hayal kırıklığına uğradık ve Apple'ın Çin'in sansür çabalarına yardım ettiğini görmekte sıkıntı yaşıyoruz. ExpressVPN, serbest konuşma ve sivil özgürlükleri tehdit eden bu önlemleri şiddetle kınıyor.

Çin'deki kullanıcılar ExpressVPN’in Windows, Mac, Android ve diğer platformlar için yaptığı uygulamalarla açık internete bağlı kalmaya devam edebilir.

Açık ve ücretsiz bir internete olan bağlılığımız her zamankinden daha güçlüdür ve nerede olursa olsun kullanıcılarımızın bağlantıda kalmalarına yardımcı olma mücadelesini sürdüreceğiz.

ExpressVPN'in Apple'dan ExpressVPN'in iOS uygulamasının Çin App Store'dan kaldırılmasıyla ilgili bildiriminin ekran görüntüsü.Apple'dan ExpressVPN'in iOS uygulamasının Çin App Store'dan kaldırılmasıyla ilgili olarak ExpressVPN'in aldığı bildirimin ekran görüntüsü.

ExpressVPN'in Çin'de nasıl kullanılacağı hakkında yardım için, desteğe başvurun veya aşağıdaki sorun giderme bağlantılarını deneyin:

  • İOS için ExpressVPN'i indirmek ve güncellemek için App Store ülkenizi değiştirme
  • Bir VPN sunucusu konumuna bağlanamıyor
  • VPN bağlıyken İnternet'e bağlanamıyor
  • VPN bağlantı kesme sorunları: 4 olası neden ve çözüm
Apple, VPN Uygulamalarını Çin App Store'dan Kaldırdı
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.