Avustralya Veri Tutma Yasasının neden korkunç bir fikir olduğunu düşünüyoruz

[ware_item id=33][/ware_item]

Avustralya Veri Tutma Yasasının neden korkunç bir fikir olduğunu düşünüyoruz


Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, Avustralyalı İnternet kullanıcıları Meclisin zorunlu meta veri saklama faturasını kabul etmesinden rahatsız oldu.

Mart ayının sonunda tasarının geçmesi Avustralya hükümetine vatandaşlarına casusluk yapma gücü verdiğinden, kullanıcılar umutsuzca dijital ayak izlerini gizlemek için yöntemler arıyorlar.

Yeni yasa, İSS'ler de dahil olmak üzere tüm telekomünikasyon servis sağlayıcılarının kullanıcı verilerini iki yıla kadar saklamasını zorunlu kılıyor. Buna tüm bilgisayar meta verileri, telefon numaraları ve adresler dahildir. Yasa ayrıca Avustralya dışındaki hükümet yetkililerinin ve üçüncü taraf kurumların bu verilere arama emri olmadan erişmesine izin veriyor.

ExpressVPN, ifade ve gizlilik özgürlüğüne yönelik bu tehdit nedeniyle hayal kırıklığına uğramaktadır. İnternet gizliliği ve dijital hakların güçlü bir savunucusu olarak, bunun Avustralya hükümeti tarafından geriye doğru bir adım olduğuna inanıyoruz.

Avustralyalı kullanıcılar, geçen haftaki Federal Mahkeme kararından sonra İnternet gizliliklerini düşünüyorlar Dallas Buyers Club LLC'nin filmini indiren 4.637 Avustralyalıyı yuvarlamasına izin verdiler. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Avustralya'daki İnternet kullanıcıları, Federal Mahkemenin İSS'leri müşterilerinin kişisel bilgilerini teslim etmeleri için baskı yapma kararından öfkeli..

Bu hafta ayrıca Avustralya’nın İletişim Birliği, amacı Avustralya’daki çevrimiçi korsanlık sorununu çözmek olan “üç grev” endüstri kodunun nihai bir versiyonunu yayınladı. Kod kapsamında, İnternet kullanıcılarının telif hakkı sahiplerinden yasal işlem görmeden önce üç "ihtarı" vardır ve İSS'leri bilgilerini vermek zorunda kalabilir.

Çevrimiçi gizlilik ve dijital haklara yönelik bu son saldırılar Avustralyalı kullanıcıları IP'lerini gizlemek ve çevrimiçi etkinliklerini gizli tutmak için VPN'leri kullanarak savaşmaya zorladı. Bu veri saklama yasaları İnternet servis sağlayıcıları ve telekomünikasyon şirketleri için geçerlidir. Öte yandan, biz bir VPN sağlayıcısıyız ve trafiği kaydetmiyoruz.

ExpressVPN, İnternet özgürlüğü için vokal bir savunucudur. Avustralyalıların İnternet haklarının yavaşça aşındığını görmek bizi üzüyor. Bununla birlikte, kullanıcıların dijital gizliliklerini geliştirmelerine yardımcı olacak harika ürünler oluşturmaya inanıyoruz. Ayrıca, Elektronik Sınır Vakfı, Gelecek için Mücadele ve İnternet Savunma Ligi gibi düşünen organizasyonları ve girişimleri desteklemek için adımlar attık.

Peki sonra ne olacak? Meta veri saklama yasaları Avustralya'da zaten kabul edilmiş olsa da, dijital haklarımızı savunmayı asla bırakmamalıyız. Avustralyalı İnternet kullanıcıları her şeyden önce kendilerini bilgilendirerek kendilerini güçlendirebilirler. Teknoloji meraklısı değil misiniz? İnternet gizliliğiyle ilgili temel bilgileri okumak için İnternet Gizliliği kılavuzlarımıza bakın. Biraz daha gelişmiş bir şey ister misiniz? EFF’in kapsamlı Gözetim Kendini Savunma kılavuzlarına göz atın ve insanların sizi gözetlemesini önleyin.

ExpressVPN, VPN hizmetlerimizi geliştirerek İnternet gizliliğini geliştirmenin yollarını bulmaya devam ederek ve bilgimizi ve sesimizi meta veri saklamaya karşı küresel mücadeleye ödünç vererek - Avustralya ve dünya çapında İnternet kullanıcılarına yardımcı olmaya devam ediyor..

Öne Çıkan Resim: Kuzmafoto / Dollar Photo Club

Avustralya Veri Tutma Yasasının neden korkunç bir fikir olduğunu düşünüyoruz
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.