Bir VPN kullanın ve araç kiralamada% 50’ye kadar tasarruf edin. Gerçekten mi!

Mutlu bir adam bir araba penceresinden bir Yaşasın verir.

Sık uçan yolcu mı? Daha ucuz uçak biletleri bulmak için ExpressVPN'i de kullanabilirsiniz!

Çevrimiçi araç rezervasyonu yaparken, bazı araç kiralama şirketleri ve fiyat karşılaştırma siteleri, ekonomistlerin bulunduğunuz yere göre 'fiyat ayrımcılığı' dediği şeyi yapar. Fiyat ayrımcılığı temel olarak geliri en üst düzeye çıkarmak için farklı ülkelerden kullanıcılara farklı fiyatlar sunmak anlamına gelir.

Çoğu müşteri genellikle sadece ikamet ettikleri ülkedeki fiyatları aradığından, kolayca kullanılabilirler. Örneğin, araç sahipliğinin lüks olduğu ülkelerden insanlar, arabalarını temel bir zorunluluk olarak görenlerden daha yüksek bir fiyat ödemek isteyebilirler..

Neyse ki, çevrimiçi olarak en iyi fiyatları bularak farklı konumlar arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmanızı ve kiralama şirketlerini alt üst etmenizi kolaylaştırıyoruz..

Olası En Düşük Fiyatlar Nasıl Bulunur?

Nasıl yapılacağını biliyorsanız pahalı ücretleri atlamak ve mümkün olan en ucuz kiralama fiyatını bulmak kolaydır.

Bu özel numarayı kullanırken kilometreniz değişebilir, ancak deneme amacıyla Los Angeles, Viyana ve Melbourne'da kiralık otomobiller aradığımızı varsayalım. Kiralamak istediğimiz tarihlerin 1 Aralık 2015'ten yedi gün önce ve sonra olduğunu varsayalım.

İşte yaptıklarımız:

 • Yedi farklı konumda ExpressVPN sunucularına bağlandık.
 • Google Chrome ile gizli modda Rentalcars, Sixt ve Hertz gibi birkaç araç kiralama sitesine göz attık.
 • Her ziyaretten sonra Chrome'u kapatıp yeniden açtık ve işlemdeki tüm çerezleri sildik.

Bulduğumuz fiyatlar aşağıdadır. (Tüm fiyatların USD cinsinden görüntülendiğine dikkat edin.)

LAX-kiralama-car-testi

Sonuç: Amerikalılar, Los Angeles'ta araba kiralamak için en ucuz fırsatları açıkça alıyor. ABD sunucularımızdan herhangi birine bağlanın ve kendiniz görün!

Viyana - kiralık araç testi

Sonuç: Fiyatların farklı IP'lerle karşılaştırılması buna değer. Yerliler yine daha düşük bir fiyat teklif ederken, Sixt'ten kiralamak isterseniz bir ABD sunucusuna bağlanmak size para kazandırabilir.

Melbourne-kiralama-car-testi

Sonuç: Hertz ile Dünya'da neler var? Mısır'daki müşterileri için neredeyse yedi kat daha fazla ücret alıyorlar. Bu, yanlış fiyatlandırılmış otomatik fiyat ayrımcılığının harika bir örneğidir.

Gördüğünüz gibi, farklı kiralama fiyatlarını kontrol etmek için bir VPN kullanmaya değer. Vergi ve sigorta konusunda dikkatli olun, çünkü bazı siteler her ülke için farklı teklifler verir!

Tutumlu Globetrotter İçin Seyahat İpuçları

Aklınızda bulundurmanız gereken birkaç ayrılık ipucu:

 1. Kiralık arabanızı aldığınız yerden farklı bir konuma iade ediyorsanız, ek ücret alınabilir.
 2. Vergiler ilk fiyat teklifinize dahil edilmeyebilir.
 3. Bir şirkette daha ucuz bir taban fiyatla alıntılanabilir, ancak tüm ekstra ücretlerle, başka bir şirketten daha fazla ödeme yapabilirsiniz..
 4. GPS cihazı veya bebek koltuğu gibi bazı ekstralar genellikle oldukça pahalıdır, bu nedenle kendi cihazınızı getirmek isteyebilirsiniz..
 5. Teslim alma maliyeti, maliyetinizi düşürmek açısından önemlidir. Toplu taşıma araçlarının olup olmadığını veya kiralama şirketinin gitmeniz gereken yere servis hizmeti sunup sunmadığını görün.
 6. 30 yaşın altındaysanız, fiyatınızda belirtilmeyen ekstra sigorta maliyetleri olup olmadığını kontrol edin.
 7. Zaten sigortanızın olup olmadığına ve hangi kredi kartını kullandığınıza bağlı olarak, kiralarken ek teminat satın almanız gerekmeyebilir. Seyahatinizden önce sigorta şirketinize danışın..
 8. Aracı sürmeden önce yedek lastiğin durumu, çizikler, arızalar ve / veya çizilme izleri de dahil olmak üzere her dakika detayın yazılı bir kaydını tuttuğunuzdan emin olun..
 9. Genellikle yakıt için ön ödeme yapmaya değmez, ancak geri döndüğünüzde tankın dolu olduğundan emin olun.
 10. Her zaman Sözleşme Şartlarını okuyun, özellikle başka bir ülkede kiralarken.

Bu kılavuzu yararlı bulduğunuzu umarız. ExpressVPN'den güvenli (ve ucuz) seyahatler!

Öne Çıkan Resim: Pathdoc / Dollar Photo Club

Bir VPN kullanın ve araç kiralamada% 50'ye kadar tasarruf edin. Gerçekten mi!
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.