Bu kongre üyesi Tayvan’ı bir blockchain adasına dönüştürmek istiyor. Ona nasıl olduğunu sorduk.

Tayvanlı yasa koyucu Jason Hsu'nin profil fotoğrafı.

Bitcoin'in doğumundan bu yana on yıldan fazla geçti ve birçok kripto para birimi gelip gittiğinde, altındaki teknoloji olan blockchain, fadlere ve başarısız ICO'lara karşı dayanıklı olduğunu kanıtladı.

Tayvan'daki bir yasa koyucu, blockchain teknolojisini ulusal ölçekte entegre etmek ve tüm ülkeyi sadece kripto para birimlerinden daha fazlası için blockchain teknolojisini kullanmaya doğru hareket etmek istiyor.

Ethereum’un Vitalik Buterin tarafından “kripto kongresi” olarak adlandırılan Jason Hsu, adayı blockchain teknolojisinin farklı uygulamaları üzerinde çalışan insanlar için bir sığınak yapmak isteyen Tayvan'da girişimci tarafından çevrelenmiş bir yasa koyucu..

Ona bunu nasıl yapmayı planladığını sorduk.

Parlamento üyesi olmadan önce girişimciydiniz: Neden yasa koyucu oldunuz??

Parlamento üyesi olmadan önce teknoloji girişimcisiydim. Teknoloji ve kamu politikası arasındaki boşluğu kapatmak ve Tayvan'da teknoloji inovasyonuna karşı yasal engelleri kaldırmak istedim, bu yüzden 2016'da bir yasa koyucu olarak çalıştım. O zamandan beri siber güvenlik ve otonom araç yönetiminden AI liderliğine ve kum havuzlarının oluşturulması.

Vaov! Örtülecek çok şey var. Bize tanıttığınız korumalı alan mevzuatı hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz??

Eylül 2017'de Çin ICO'ları yasakladığında, Tayvan'ın blockchain ve finansal teknolojiyi beslemek ve geliştirmek ve dostluk için Tayvan'a daha fazla girişimde bulunmak için dostane mevzuat getirmek için bu fırsattan yararlanabileceğini fark ettim..

Bugün, günlük yaşamımızın işleyiş biçimini etkileyen çok fazla teknoloji bozulması var ve yasa bunu yansıtmalı ve buna göre güncellenmelidir. Bu nedenle, yeni fikirlerin test edilebileceği ve mevcut sisteme dahil edilebileceği bir ortama ihtiyacımız var.

İki şeyi teşvik etmek için finans sektöründeki korumalı alanı başlattık: Tayvan’ın finansal teknoloji girişimleri için önde gelen fırsatlar ve bu girişimlerin küresel ölçekte çözümler üretebilmelerini ve daha fazla insan tarafından kullanılabilecek teknolojiler geliştirebilmelerini sağlamak.

Günümüzün hızla değişen ortamında, tıbbi teknoloji için bir sanal alan gibi daha fazla alanda sanal alanlara ihtiyacımız olduğuna inanıyorum, böylece dijital sağlığı entegre eden yeni tıbbi cihazları test edebiliriz.

Mantıklı. Bu düzenlemeleri getirirken mecliste çok fazla destek alıyorlar mı? Bu yasaları geçmek ne kadar kolay?

Tayvan'da çalışma şekli Executive Yuan'ın mevzuatın kendi versiyonunu önerebilmesidir, ancak yasa koyucular da mevzuat önerebilir ve taslak hazırlayabilirler, bu yüzden normalde karşılaştırmak ve uzlaşmak için farklı versiyonlarımız vardır. Yönetici Şubemiz hala oldukça muhafazakâr, bu yüzden paylaşılan bir yönümüz olduğunu ancak oraya nasıl gideceğimizi ve ne kadar hızlı olduğunu söylemeliyim.

Gençler için fırsatlar yaratmak istiyorum, bu yüzden benim için bu, Kongre'deki meslektaşlarımı ikna etmekle değil, tekliflerimi destekleyecek yeni girişimler almakla ilgili. İhtiyacım olduğunda, başlangıç ​​desteği görevdeki ve yetkililerin yanıt vermesi için çok fazla baskı yaratıyor.

Ayrıca, Maliye Bakanlığı ve Mali Denetim Komitesi'nin blockchain ve kripto para birimi mevzuatı gibi çalışmalarıyla ivme kazandım. Birlikte blockchain için parlamenter düzeyde bir komisyon oluşturduk, bu nedenle birlikte çerçeve oluşturmak için iki partili bir tarzda birlikte çalışan çapraz taraf yasa koyucularımız var..

Lobi yapacak çok insan var gibi görünüyor. Tayvan'da blockchain konusunda çok fazla şüphecilik var mı?

Bence insanlar ne olursa olsun hala şüpheci olacaklar - internet ilk çıktığında insanlar bunun bir aldatmaca olduğunu söylüyorlardı. Bir milletvekili olarak işim, inovasyonun teşvik edilebileceği ve tüketici haklarının korunduğu adil bir düzenleyici ortam yaratmak. Yasa, çok sınırsız bir rekabet ufku oluşturmak için her iki sınıra da makul sınırlar dahilinde oluşturulmalıdır..

Dengeleyici bir hareket gibi geliyor. Sizce Tayvan'ı blockchain geliştirmede ve benimsemede eşsiz kılıyor?

Tayvan’ın yeteneği! Çoğu ülke hala bu tür bir teknolojinin nasıl uygulanacağını ve geliştirileceğini anlamaya çalışıyor, ancak Tayvan 1970'lerden beri bilgisayar ve elektronik ve yarı iletkenlerin bir entegratörü oldu, bu yüzden yetenekli mühendislerden oluşan büyük bir havuzumuz var.

Bunu göz önünde bulundurarak, Tayvan'ı blockchain için gerçek uygulamalar oluşturabilen pilot ve öncü projelere bir blockchain adası olarak inşa etmek için bir vizyon ortaya koydum, bence en çok etki yapacağını düşünüyorum.

Tayvan'ın bu kadar ileri görüşlü olması harika. Blockchain teknolojisinin uygulanmasını başka nerede görüyorsunuz?

Bence bu teknolojinin evrimini görüyorsanız, yıllardır var ve sadece teknoloji yararlı veya popüler bir uygulamaya ulaştığında insanların değerini fark etmeye başladığı zaman. Bu durumda, on yıl önce bitcoin'in oluşumunu gördük ve şimdi daha fazla uygulama görüyoruz.

Sonra, hükümette blockchain kullanımını doldurmak istiyorum. Blockchain teknolojisini uygulamak için farklı departmanlar, Sağlık, Eğitim, Adalet bölümleriyle çalışıyorum, böylece sokaktaki ortalama bir kişi, teknolojinin etkinliği nedeniyle hayatlarımızın iyileştirildiğini bilebilir.

Toplamda, ilaç testi, tedarik zinciri yönetimi ve mahkeme kayıtları üzerinde Blockchain gibi blockchain teknolojisinin uygulanmasına yönelik olarak farklı geliştirme departmanlarında 25 proje tanıttım..

Çok meşgulsün! Blockchain'in geleceği nedir? Kripto para birimlerinin sonunda istikrar kazanacağını düşünüyor musunuz??

Blockchain'in burada kalmak için olduğunu ve dünyanın dört bir yanında hükümetler teknolojiye yavaşça uyanıyor olduğunu söyleyebilirim. Bu engeller ve ölçeklendirme sorunlarının çözülmesi zaman meselesi olduğunu düşünüyorum - ama bunun ikili bir karar verme süreci olmadığını söylemek istediğim şey.

Bence fiat ve kripto para birimleri karşılıklı olarak var olabilir. Kripto, merkez bankası perspektifinden bakıldığında, alternatif bir finansal içerme aracı sağlayabilen ve Venezuela ve Zimbabve gibi ekonomik olarak daha kötü ülkeler için alternatif finans çözümleri yaratabilen bir araçtır. Kripto para birimleri ile daha olumlu ve dünyayı iyileştiren çözümler oluşturulacak.

Benim dileğim, dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmak için daha fazla blockchain veya kripto para birimi projesinin oluşturulması. Aksi takdirde, endüstrinin ve insanlığın iyileştirilmesinin hayatta kalması için kritik bir kavşaktayız. Benim sorum şu ki, teknolojiye ihtiyacı olan insanların eline geçiyoruz.

Harika bir mesaj. Bizimle konuştuğunuz için teşekkürler, Kongre Üyesi Jason Hsu.

Kripto kongre üyesinin kendisinden daha fazla güncelleme almak için Twitter'da takip edebilirsiniz..

Bu kongre üyesi Tayvan'ı bir blockchain adasına dönüştürmek istiyor. Ona nasıl olduğunu sorduk.
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.