Dallas Buyers Club LLC kimdir?

dallas alıcılar kulübü llc

Dallas Buyers Club, LLC şirketi Jean Marc Vallee’nin Oscar ödüllü filmi hakkında bir dizi federal telif hakkı ihlali davası açtı.

Avustralya pazarını hedefleyen şirket, hit filmi indirdiğini söyleyen kullanıcıların kimliklerini keşfetmek amacıyla Avustralya internet servis sağlayıcılarında keşif emirleri verdi..

Ve Salı günü, Avustralya Federal Mahkemesi, ISP'lerin gerçekten filmin korsan kopyalarını paylaştığı iddia edilen 4.726 müşterinin adlarını ve adreslerini teslim etmesi gerektiğine hükmetti..

Justice Nye Perram, IP adresleri filmin yasadışı olarak indirilmiş kopyalarıyla bağlanan Avustralyalıların adlarına ve adreslerine erişim sağlayan ana şirket Voltaj Resimlerine isteği onayladı. Böyle bir talep “ön keşif” olarak bilinir ve Voltaj'ın mahkemeye şu anda bilinmeyen kişileri dava etmeden önce yardım etmesini sağlar.

İlgili bilgiler el altındayken, Gerilim Resimleri artık sanıklara mektup gönderebilecek.

Dava, işler devam ettiği gibi, muhtemelen telif hakkı ihlallerinin iddia edilen bir cezai kovuşturmayla karşılaşmaktan ziyade zarar için faturalandığını görecek, ancak ISP iiNet dahil bazı grupların bunun nasıl çalışacağı konusunda endişeleri var.

İiNet'in düzenleyici başkanı Steve Dalby şunları söyledi:

“Müşterilerimizin 'spekülatif faturalandırma' adı verilen bir uygulamayı kullanarak mahkemeden hak taleplerini çözmek için haksız yere hedefleneceğinden endişe ediyoruz”.

Spekülatif faturalama elbette yeni bir şey değil, dünyadaki film stüdyoları tarafından şüpheli suçlulara korkutucu mektuplar göndermek için kullanıldı, büyük miktarda para teslim edilmedikçe yasal işlemleri tehdit etti.

Voltajın kendisi daha önce bu tür bir eylemde bulunmuş, birkaç farklı ülkede dava açmış ve mahkemelerin ne yapmasına izin vermeyeceğini ve vermeyeceğini keşfetmek için yasal açıdan etkili bir şekilde “suları test etmek”.

Şimdiye kadar, Voltaj davalarından dolayı herhangi bir mahkumiyet olmadı, ancak şirket mektup gönderme konusunda kesinlikle aktif durumda.

Alternatif olarak bazıları tarafından “telif hakkı trolling” olarak tanımlanan bu iletişim, mektupların nispeten küçük bir hasar ödemesinin kendileri için bilinmeyen maliyetlerden önemli ölçüde daha az maliyetli olabileceğini düşünebilecek alıcılara korku atmak üzere tasarlandığından, yüksek bir başarı şansına sahiptir. ya da davaları hâkimden önce ortaya çıkarsa çıkmayabilir.

Los Angeles merkezli film stüdyosu, bağımsız film yapımcıları ve müzisyenler de dahil olmak üzere “küçük adamlar” için bir zaferi temsil ettiğini söyleyerek kararı övdü. Mahkemenin kararı Avustralya'da emsal teşkil ediyor ancak doğası gereği Voltage Pictures'ın diğer ülkelerdeki mahkemelere getirdiği davalara benziyor.

Şirketin Royals Başkan Yardımcısı Michael Wickstrom, Mashable'a, Voltage Pictures'ın içeriklerini yüklemenin ve indirmenin uygun olduğuna inanan tüketicilere bir uyarı göndermek istediğini söyledi. Mektup alan herkes hukuk müşaviri aramalı, dedi.

Wickstrom şirketin spekülatif faturalama işinde olmadığını iddia ederek, “piyasada bu filmlerden iyi filmler üretmenin ve bu filmlerden telif hakkı elde etmenin” olduğunu söylüyor. Geçmişte telif hakkı ihlali iddialarına gönderilen bazı mektupların tonda çok agresif:

“Geçmişte ayarlanması gereken birkaç harf vardı ve ton çok agresif olduğu için bu harfi değiştirmemiz gerektiğini söyledim. Yasal olmalı. Bu mektupların hiçbirinde suçluluk duymadık, ama ihlal ettiğimiz şey, bir uzlaşma tutarı veya bir uzlaşma kararı olması gerektiğidir. ”

Şirket, aynı yöntemleri kullanmaya devam ettiğini ve davaların korsanlığı durdurduğunu kanıtladığını ve kişisel olarak tehdit yayınlamanın büyük bir hayranı olmadığını eklediğini söyledi..

Bununla birlikte, korsanlığın durdurulması veya en azından cesaretinin kırılması gerektiğini ve şirketin dava konusundaki itibarının, üyelerin diğer kullanıcıları şirketin başlıklarını korsanlıktan uzak tuttukları konusunda uyardığı korsanlık siteleri üzerinde bir etkisi olduğu görülmüştür..

ExpressVPN'de burada işlerin bu alanda gitme şeklini sevmiyoruz - potansiyel olarak masum insanları korkutmak için tasarlanan taktikler kendilerini mahkemeden uzak tutmak için doğru para değil.

Bu nedenle, dikkate alınan her şey, Voltaj Resimlerinden bir mektup alırsanız, bunun suçlu olduğunuz anlamına gelmediğini unutmayın - yanıt vermeden önce yasal tavsiye almalı ve seçeneklerinizi anlamalısınız..

Öne Çıkan Resim: George Hodan / Public Domain Pictures.net

Dallas Buyers Club LLC kimdir?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.