ExpressVPN ile ‘Her Gün Daha Akıllı Olun’: Göz küreleriniz için çevrimiçi savaşı nasıl kazanırsınız?

Bir kafa bir beyin bir çizimi.

Akıllı Her Gün, YouTube’daki en popüler bilim kanallarından biridir. Zaten yaratıcısı Destin Sandlin’i, zehirli balık sağımını, su altında silahları vurmayı veya sonsuz eğlenceli videolarından birinde nasıl bisiklet süreceğini öğrenmiş olabilirsiniz. Yıllardır hayranız.

Bu yüzden ExpressVPN’in Akıllı Her Günün en son projesine sponsor olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz: dikkatimizin sosyal medyadaki kötü niyetli aktörler tarafından dikkatimizin nasıl silahlandığını araştıran üç bölümlü bir video dizisi – Destin’in aklın savaş alanı olarak adlandırdığı şeyle mücadele ediyor. ”

Hepimiz nasıl algoritma manipülasyonunun kurbanı olduk

Dizi, Destin’i YouTube, Twitter ve Facebook’ta içeriği tanıtmak için kullanılan algoritmaların derinliklerine daldıkça takip edecek ve dolandırıcıların ve yanlış bilgilendirme seyyar satıcılarının bu algoritmaları kandırmak ve sosyal medyayı çarpıtmak için kullandığı teknikleri ayırıyor. Ayrıca Silikon Vadisi’nin üst düzey mühendislerinden bazılarıyla bu tür aldatıcı davranışlarla mücadele etmek için kullanılan karşı önlemler hakkında röportaj yapacak. Sadece internet için değil, bir bütün olarak toplum için korkunç sonuçları olan şaşırtıcı derecede zor bir kedi ve fare oyunu.

Serinin ilk bölümünde, Destin YouTube’daki “orijinal olmayan koordineli davranış” ı ve görüntülemeleri ve dolarları almak için sitenin algoritmasını nasıl manipüle ettiğini araştırıyor.

İkinci bölümde, Twitter yöneticilerinden ve diğer uzmanlardan sitedeki “platform manipülasyonu” silahlanma yarışı hakkında bilgi alıyoruz. Twitter’ın Site Bütünlüğü Başkanı Yoel Roth, ilk kez 6 ila 7,5 milyon Twitter hesabının kötü niyetli etkinliklere karşı süresiz mücadelesinde otomatik olarak kaldırıldığını (saniyede yaklaşık 10 ila 12) çarpıcı istatistiklerini ilk kez açıklıyor..

Facebook’ta serinin üçüncü ve son bölümü için bizi izlemeye devam edin. Destin, sitede aydınlatıcı olacak orijinal olmayan davranışlara karşı koymakla görevli mühendislerle röportaj yapacak..

YouTube, Twitter ve Facebook’un ötesinde

Web’deki davranışınızdan para kazanma söz konusu olduğunda, kötü niyetli üçüncü taraflar kendilerini sosyal medyayla sınırlamaz. İşte dikkatiniz için manipülasyona karşı savunmasız olan birkaç başka algoritmik savaş alanı:

Amazon

Amazon’daki clickfarming, sahte incelemeler ve açıkça rüşvet gibi çeşitli taktikler kullanmak, ürünlerinin arama sıralamasını yapay olarak artırabilir. Sonuç? Gölgeli satıcılar zenginleşir ve dürüst alıcılar sahte veya sadece düşük kaliteli ürünler alır.

Bu sahtekar satıcıların etrafında küçük bir endüstri kuruldu, sahte pazarlama, satın alma ve inceleme sağlamaya hazır binlerce sahte Amazon hesabının kontrolünü sunan “pazarlama” şirketleri. Bazı ücretli katılımcılar, Amazon’u sadece “özgünlükleri” konusunda ikna etmek için gerçek fiziksel adreslere gönderilen boş paketleri kabul etmeyi teklif ediyor.

Amazon, bu tür hileli uygulamaların sitedeki toplam etkinliğin sadece “küçük bir kısmını” oluşturduğunu iddia ediyor, ancak son yıllarda kötüye kullanım şikayetleri arttı.

Google ve diğer arama motorları

Google’ın algoritmasının gücü, ABD Kongresi’nden bile olsa, genellikle bir inceleme hedefi olduğu anlamına gelir. Şüphesiz, arama motoru sonuçlarında daha yüksek bir sıralama, arama yapanların önemli konulardaki fikirlerini güçlü bir şekilde etkileyebilir. Arama motoru manipülasyon etkisi (SEME) üzerinde yapılan 2015 tarihli bir araştırma, taraflı arama motoru sonuçlarının% 20 veya daha fazla “kararsız” seçmeni etkileyebileceğini buldu. Daha da korkutucu olan şey, kullanıcıların “manipülasyon konusunda hiçbir farkındalık göstermemesidir”.

Google’ın zihinleri şekillendirme yeteneği göz önüne alındığında, kötü niyetli aktörlerin düzenli olarak kendi yararlarına algoritma için oynamaya çalışması şaşırtıcı değildir. Anti-Defamation League’deki teknoloji ve toplum direktörü Brittan Heller’in The Guardian’a verdiği demeçte, “Extremistler Google’ın algoritmasını yıllardır değişen derecelerde başarıyla oynamaya çalışıyorlar. Anahtar geleneksel olarak yüksek hacimli önyargılı arama terimleriyle algoritmayı etkilemeye bağlandı. ”

Reddit ve Quora

Dünyanın en çok ziyaret edilen altıncı web sitesi olan haber toplayıcısı Reddit, gündemi zorlayanlar için potansiyel bir altın madeni. Reddit’in moderatörleri bunun farkındadır ve algoritmalarını koordineli manipülasyona karşı savunmak için büyük çaba harcarlar. Tüm içerik kullanıcı tarafından gönderilmelidir ve yalnızca en doğru şekilde “oylanan” içerik, göze çarpan ön sayfaya ulaşacaktır.

Bununla birlikte, özgünlük için bu katı standart Reddit’i, onları destekleyen dolandırıcı ve hizmetler için birincil hedef haline getirmeye yardımcı olur. Bazı hizmetler 10’dan başlayan fiyatlarla 5,99 $, 200’e kadar 39,99.

Aynı hizmet, kullanıcıları gerçek adlarla kaydolması gereken bir soru-cevap topluluğu olan Quora üzerinde de etki satıyor. Reddit’te olduğu gibi, Quora’nın en üste “yükselen” soru ve cevapları çok yüksek miktarda trafik alacak ve içinde bağlı olan ürün veya hizmetler muhtemelen büyük bir gelir artışı elde edecek.

Her gün daha akıllı, daha güçlü ve daha güvenli

Manipülasyon, yanlış bilgilendirme veya diğer kötü amaçlı amaçlar için kullanılan koordineli orijinal olmayan davranış sorunu, hepimizin birlikte ele alması gereken bir sorundur. Facebook’tan Google’a kadar olan platformların açık bir şekilde büyük bir rolü olmasına rağmen, bu platformların kullanıcıları olarak hepimizin de bir rolü var. Bu dizi sayesinde, bu konunun daha derin bir anlayışını geliştirerek, çevrimiçi olarak kötü aktörleri tanıma ve onlarla mücadele etme konusunda daha iyi olabileceğimizi umuyoruz..

ExpressVPN her zaman internet kullanıcılarını güçlendirmeye kendini adamıştır: hem ürünlerimiz aracılığıyla hem de halkı önemli çevrimiçi gizlilik ve güvenlik sorunları hakkında bilgilendirerek dijital yaşamlarının kontrolünü tekrar sağlamak. Daha Akıllı Her Gün ile yaptığımız bu ortaklığın kendi başımıza ulaşabileceğimizden daha fazla insanı güçlendirmeye yardımcı olacağından heyecan duyuyoruz.

ExpressVPN ile 'Her Gün Daha Akıllı Olun': Göz küreleriniz için çevrimiçi savaşı nasıl kazanırsınız?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.