ExpressVPN neden sohbet botlarından korkuyor (ve kesinlikle kullanmıyor)

no-chatbots

ExpressVPN sohbet botları kullanmaz ve iyi nedenlerle.

Yapay zeka gelişirken, hala insan değildir ve insan konuşmalarının bazı ince (ve daha açık) nüanslarını kaçıracaktır. Daha önce incelediğiniz bir SSS'den soru sormak ve stok almak, kesmek ve yapıştırmaktan daha sinir bozucu bir şey yoktur..

İnsanlar iletişimde oldukça iyi, bu kadar muhteşem bir şekilde gelişmemizin nedenlerinden biri ve ExpressVPN henüz bizi makinelerle değiştirmeye ihtiyaç duymuyor.

Bir gün, AI Turing testini geçecek, ancak o zamana kadar, bazen yolunuza yapışmak iyi olabilir. İnsan gücü. kur yapmak.

Chatbot Çeşitleri ve Nasıl Çalışır?

İki tür chatbot vardır ve her ikisi de insanlarla etkileşime girebilir.

sohbet robotu

Chatbotbot (talkbot, chatbot, bot veya chatterbox olarak da bilinir), bir insanla konuşma veya metinle sohbet edebilen bir bilgisayar programıdır..

Chatterbotların müşteri hizmetlerinde kullanılması daha olasıdır ve bazıları son derece etkileyici ve sofistike AI programlama kullanmaktadır. Ancak çoğu, yalnızca anahtar kelimeleri tarayan ve bir veritabanından yanıt alan daha basit sistemlerdir.

İnternet Geçişli Sohbet (IRC) Botları

Bir IRC botu, Internet Relay Chat'e istemci olarak bağlanır ve bu nedenle IRC kullanıcılarına başka bir kullanıcı olarak görünür. Genel olarak, bir IRC botu insan etkileşimi ile uğraşmak yerine otomatik fonksiyonlar yerine getirir.

Büyük olasılıkla, IRC botları spam filtreleme ve engelleme listelerini koruma gibi insan teması olmadan sohbet hizmetleri gerçekleştirir.

Chatbotlar yanlış gittiğinde. Çok, Çok Yanlış

Yıllar boyunca birkaç sohbet botu skandalı vardı, belki de en dikkat çekici olanı, 'fembotların' erkek kullanıcıları ikna etmek için konuşlandırıldığı Ashley Madison olayıydı. Ancak Microsoft’un Tay denen yapay zeka deneyi, dramatik chatbot başarısızlığında astronomik olarak çıtayı yükseltti.

Tay, 19 yaşındaki Amerikalı bir kızı taklit etmek için tasarlandı ve yaratıldıktan hemen sonra Twitter'da serbest bırakıldı. Umut, Tay'ın insanlarla etkileşime girmesi ve onlardan öğrenmesi idi.

Ancak Microsoft Kural 1'i unuttu: Bu İnternet.

Dolayısıyla Microsoft, Tay'e herhangi bir uygunsuzluk veya saldırganlık konsepti programlamadı. Gözetimin farkına varan Twitter kullanıcıları, Tay anti-Semitik, cinsiyetçi, ırkçı ve hayal edebileceğiniz diğer saldırgan şeylere "öğretmeye" başladı.

Bir günden kısa bir süre sonra Tay, korkunç bir ırkçı ve cinsiyetçi Tweet dizisi yayınladıktan sonra iptal edildi.

Zavallı Tay. Sadece yapmak için programlandığı şeyi yapıyordu ve başarısızlığı insanlığın ayaklarına dayanıyordu. Bir tür olarak, yeni doğmuş bir bebeği 24 saat içinde nasıl bir süper Nazi'ye dönüştürdüğümüzü görmek insanlık için oldukça lanet bir suç.

tay-twitterTüm rahatsız edici kelimelerin tasvir edildiği bir Tay Tweet.

ExpressVPN Gerçek Kişiler Tarafından Çalışıyor

ExpressVPN’in canlı sohbet desteği 7/24 ve% 100 insandır (yaşamak için ne zaman!) Yani herhangi bir sorun yaşarsanız, iletişime geçin ve ekip size yardımcı olacak, pronto.

Chatbot masalın var mı? Onları aşağıdaki yorumlarda bırakın!

Öne Çıkan Resim: marish / Deposit Fotoğraflar
Öne Çıkan Resim: yayayoyo / Deposit Photos

ExpressVPN neden sohbet botlarından korkuyor (ve kesinlikle kullanmıyor)
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.