ExpressVPN ve EFF, Kural 41 değişikliklerine karşı durmak için birleşti

expressvpn-eff birleştirmek

Bir hükümetin binlerce bilgisayarı tek bir arama emriyle, dünyanın herhangi bir yerinde bulunan bilgisayarları hackleyebileceği bir dünya hayal edin. Kulağa korkutucu geliyor mu? Peki, bu gerçekleşmek üzere olabilir. Bu nedenle ExpressVPN, ABD Kongresi'ni Kural 41 değişikliğini engelleyen mevzuat kabul etmeye çağırırken Elektronik Sınır Vakfı ile birlikte duruyor.

Kural 41 nedir?

Kural 41, federal yargıçların arama ve nöbet yürüten emniyet teşkilatlarına nasıl garanti verdiğini yönetir. Şu anda yasa, bir arama başlatmak isteyen polis veya FBI'ın, aramanın yapılacağı yargı alanındaki bir hakimden teminat alması gerektiği şekilde düzenlenmiştir..

Adalet Bakanlığı aşağıdaki koşullar altında yargılama kuralının gevşetilmesini önerdi:

  • Birisi bilgisayarının yerini “teknolojik yollarla” gizlerse (yani Tor veya VPN hizmeti)
  • Soruşturma, beşten fazla federal yargı bölgesinde bilgisayarları enfekte eden bir botnet içeriyorsa

Bu Kural 41 Değişiklikleri Neden Kötüdür?

Düzenlemeler bazı tehlikeli yasal uygulamaların önünü açabilir. Birincisi forum alışverişidir; burada kolluk, belirli bir davada kovuşturmaya daha açık olabileceğini düşündükleri bir federal yargıç arar. Genellikle hukuk mesleğinde kaşlarını çattı, ancak bu, federal kolluk kuvvetleri de dahil olmak üzere insanların denemesini engellemiyor. Müfettişlerin ülkedeki herhangi bir federal yargı bölgesinden seçim yapmalarına izin vermek bunu her zamankinden daha kolay hale getirecek.

Ayrıca endişe verici olan şey, bilgisayarlarının yerini gizleyen insanlarla uğraşırken kolluk kuvvetlerine özel bir tazminat verme fikri. Bu, dijital gizlilikle ilgili kişilerin haksız bir şekilde etkilenebileceği anlamına gelir, çünkü dijital ayak izlerini korumak için aldıkları her türlü önlem hükümete bir emir almak için farklı araçlar kullanma gerekçesini verecektir..

Son olarak, hâkimler aniden yüzlerce hatta binlerce bilgisayara izinsiz giriş yetkisi veren varant yazma becerisine sahip olacaklardı. Bu bilgisayarlardan bazıları ABD sınırları dışında bulunabilir. Bununla birlikte, güçlendirilmiş bir Kural 41, bu bilgisayarların ABD menfaatlerini güçlendirmek lehinde sahip olabileceği yerel korumaları göz ardı eder..

Değişiklikleri Durdurmaya Yardımcı Olabilirsiniz

EFF’nin dilekçesini imzalayın! Milletvekillerinin insanların harekete geçmesini istediğini bilmeleri gerekiyor. Sesinizi duyurun ve haberleri arkadaşlarınıza yayınlayın.

Paylaşmak istediğiniz düşünceleriniz mi var? Aşağıdaki yorumları yanıtlayın!

ExpressVPN ve EFF, Kural 41 değişikliklerine karşı durmak için birleşti
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.