FBI’nın gizlilik korkularına rağmen bilgisayar korsanlığı güçlerini artırma planı

FBI-hack

Geçen Pazartesi Yargı Konferansı Ceza Kuralları Danışma Komitesi, FBI’nın elektronik verilere erişim elde etmek için saldırı tekniklerini kullanma yetkisini genişletecek bir kural değişikliğine izin verdi.

Komite, eski federal bir kural olan – Kural 41 – bir modifikasyon lehine 11 ile 1 arasında karar verdi ve böylece hakimlere elektronik veriler için arama emirlerini onaylama konusunda daha fazla yetki verdi..

Değişikliklerden önce hâkimler yalnızca kendi yargı bölgelerinde ikamet eden materyaller için arama emrini onaylayabiliyordu. Ancak, şimdi mahkemeler başka bir yerde bulunan veriler için arama emri verebilir.

Federal hükümet, Kural 41’deki değişikliğin, onu 21. yüzyıla getirecek eski bir kural için önemli bir yükseltme olduğunu söyledi.

Federal Soruşturma Bürosu, daha sonra izleme yazılımı aracılığıyla izleyebileceği ağlara daha kolay erişime izin verecek olan artan otoriteden faydalanacağını söylüyor. Bu, ajansın izlerini örtmek için teknolojiyi kullanma konusunda usta olan suçluları daha iyi izlemesine izin vereceğini söylüyor..

Medeni haklar ve sivil özgürlük grupları da dahil olmak üzere bir dizi kuruluş, değişikliğin küçük bir değişiklikten çok daha ötesine geçtiğini ve aslında Dördüncü Değişiklik ve onun korunması ile çatışmayı temsil edebilecek büyük bir değişiklik olduğunu söyleyerek kural değişikliğine karşı çıktı. mantıksız arama ve el koymalara karşı ABD vatandaşlarına.

Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği (ACLU) gibi kuruluşlar da kural değişikliğinin en azından teorik olarak FBI’a aynı anda birden fazla bilgisayarı hedefleyebileceğini, muhtemelen herhangi bir suçla ilgili olmayan kullanıcılara ait milyonlar da dahil edebileceğini iddia etti..

Arama devi Google ayrıca, “karar vermek için Kongreye bırakılması gereken bir dizi anıtsal ve oldukça karmaşık anayasal, yasal ve jeopolitik kaygıyı gündeme getiriyor” diyerek, geçen ayki iddiasını da artırdı..

Google’ın kolluk ve bilgi güvenliği müdürü Richard Salgado, değişikliğin ifadelerinin çok belirsiz olduğunu ve hükümetin elektronik verileri aramak ve ele geçirmek veya kopyalamak için “uzaktan erişim” kullanmasına izin vererek, nasıl ve ne olabileceğini belirterek aranacak metinde eksikti:

““ Uzaktan erişim ”terimi tanımlanmamış. DOJ tarafından Komite’ye sunulan örnek arama emirleri, “uzaktan erişim” in ağ araştırma tekniklerini veya NIT’leri içerebileceğini, örneğin, emniyet teşkilatının IP adresi, MAC adresi ve diğer tanımlayıcı bilgileri içeren cihaz. ”

Salgado ayrıca, “uzaktan erişim” teriminin hükümetin aslında herhangi bir yerde herhangi bir tesisi hackleyebileceğini ve bir kerede milyonlarca bilgisayarı enfekte edebilecek botnetlerin etrafındaki ifadelerin, değişikliğin etkili bir şekilde açıldığı anlamına gelebileceğini ima ettiğini ileri sürdü. tüm bu makinelere FBI’a erişim.

Adalet Bakanlığı, beklendiği gibi, her şeyden yana. Aralık 2014’te DOJ’deki Ceza Dairesi genel başkan yardımcısı David Bitkower bir notta şunları kaydetti:

“Önerilen değişiklik, bir mahkemenin modern İnternet suçunu içeren iki soruşturma kategorisinde arama emri yayınlama yetkisine sahip olmasını sağlayacaktır: botnet’leri içeren davalar ve İnternet anonimleştirme tekniklerini içeren davalar”.

Bitkower notu daha fazla açıklama eklemek için kullandı ve teklifin mevcut mevzuat kapsamında izin verilmeyen herhangi bir ek yetki eklemeden arama sürecini nasıl basitleştireceğini açıkladı. Bitkower, hâkimlerin davaya ilişkin olarak emir başvurularına hükmetmesiyle yargı denetiminin nasıl kalacağını vurgulamaya hevesliydi.

Bununla birlikte, gizlilik grupları büyük olasılıkla Haziran ayında Uygulama Kuralları ve Yargılama Daimi Komitesi ve Eylül ayında Yargı Konferansı tarafından gözden geçirilen kural değişikliği ile mücadeleye devam edecektir..

Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği avukatı Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği yaptığı açıklamada:

“Küçük bir prosedür güncellemesi olarak sunulmasına rağmen, teklif hükümetin kötü amaçlı yazılımları ve ‘sıfır gün istismarları’ kullanma yeteneğini gerekli korumaları uygulamadan genişletmekle tehdit ediyor. Mevcut teklif, gizlilik ve İnternet güvenliğinin korunması ile hükümetin suçları soruşturmasına izin verilmesi arasında doğru dengeyi kurmakta başarısız oluyor. ”

Öne Çıkan Resim: J. Jones / ExpressVPN

FBI’nın gizlilik korkularına rağmen bilgisayar korsanlığı güçlerini artırma planı
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.