Şifreli sohbet uygulamaları, ikinci tur: Konuşma ucuzdur

Şifreli sohbet uygulamaları, ikinci tur: Konuşma ucuzdur

Son zamanlarda piyasadaki en popüler şifreli sohbet uygulamalarına bir göz attık, ancak birkaç yorumcunun işaret ettiği gibi mevcut olanların yüzeyini bile çizmedi. Daha fazla uzatmadan, sanal kulak misafiri sohbetinizden uzak tutmanın en iyi yollarına bakışımız.

sekme

Eskiden Burulma, Ricochet kendisini “dünyanın ilk, özel, eşler arası sosyal ağı” olarak tanımlıyor. Kullanıcıların bilgileri özel olarak göndermesine, aramasına, sohbet etmesine ve paylaşmasına izin veriyor, ancak bu bilgilerin hiçbirini kaydetmiyor. P2P mimarisi ve çok noktaya yayının bir kombinasyonunu kullanan hizmet, neredeyse görünmez bir elektronik ayak izi oluşturur ve kendisini “Comms için BitTorrent” olarak tanımlar. Ricochet, birden çok sunucuya güvenmek yerine kullanıcıları doğrudan bağlayarak, yanlışlıkla veri kaybı veya uzlaşma olasılığını sınırlar.

Ricochet Android, iOS ve BlackBerry OS için kullanılabilir.

TorChat

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, TorChat, sohbet koruması sunmak için anonim Tor ağında çalışır. İletişim kurmak için ihtiyacınız olan tek şey yeni bir kişinin görünen adı ile birlikte TorChat Kimliği. Sohbet programı GitHub'da ücretsiz olarak mevcuttur ve Lazarus ve Free Pascal üzerine kurulmuş torchat2 olarak da bilinir. Orijinal Python uygulaması hala kullanılabilirken, torchat2 IM uygulamaları için yeni eklentiler oluşturmayı kolaylaştırıyor.

TorChat, Linux ve Windows için kullanılabilir.

Sessiz Daire

Silent Circle, akıllı telefon kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için şifreli arama, video konferans ve metin mesajlaşma gibi bir dizi gizlilik ürünü sunar. Telefon görüşmeleri yapmak istiyorsanız, her ay bir abonelik ücreti ödemeniz gerekir ve aynı şey bağımsız manifatura uygulaması için de geçerlidir - indirme ücretsizdir, ancak abone değilseniz uygulama çalışmaz.

Silent Circle Windows'ta kullanılabilir ve Silent Text uygulaması iOS ve Android cihazlarda kullanılabilir.

Seecrypt

Bu mesajlaşma uygulaması mesajlarınızı güvenceye almak için güçlü şifreleme uygulamalarına odaklanır ve her mesajın hem yeni bir anahtarla şifreleneceğine hem de “uçtan uca güvenlik için çift katmanlı bir şifreleme şemasına sarıldığına” söz verir. SC3 platformu dünya genelinde Seecrypt özellikli herhangi bir cihaz arasında güvenli kısa mesajlar göndermenize ve almanıza olanak tanır.

Seecrypt uygulaması Windows Phone, Android, iOS ve Blackberry OS için kullanılabilir.

görünmeyen

Görünmeyen özel mesajlaşma, arama, e-posta ve barındırma sunan İzlandalı bir uygulama. Kullanıcılar bir aylık hesaba veya ücretsiz olarak kaydolabilir - ücretsiz kullanıcılar 50 MB'a kadar az miktarda ücretsiz şifreli depolama ve dosya paylaşımı alır. Premium kullanıcılar 2GB depolama alanı, 40GB'a kadar dosya paylaşımı yapar ve özel anahtarlar üretebilir.

Görünmeyen, Windows Phone, iOS, Android ve Linux uygulaması olarak kullanılabilir.

Gliph

Bu arada Gliph, çevrimiçi işlem pazarına odaklanıyor ve bir pazar yeri, yerleşik Bitcoin işlem desteği ve ücretsiz güvenli grup mesajları sunuyor. Fırsatlara göz atabileceğiniz, satıcılara göz atabileceğiniz ve öğeleri gerçek zamanlı olarak satın alabileceğiniz tek duraklı bir bölüm gibi düşünün.

Gliph, hem masaüstü bilgisayarlar için hem de iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla Web'de kullanılabilir.

sicher

Bu güvenli mesajlaşma uygulaması, Almanya'daki bir IM + ekibi tarafından tasarlanmıştır ve özel bir zamanlayıcıda kendini imha eden iletilere ek olarak 2048 bit şifreleme sunar. Grup mesajlaşma da ücretsiz hizmete dahildir ve yeni mesajlar geldiğinde push bildirimlerinde “açık veri” bulunmaması avantajını içerir.

Sicher, iOS, Android ve Windows Telefonlar için kullanılabilir.

Threema

Threema, kendi sohbet sunucularını çalıştırdıkları ancak mesajlarınızı okuyamadıkları için diğer güvenli mesajlaşma uygulamalarından farklı olduğunu iddia ediyor. Bu, sunucu düzeyinde değil, cihazınızın kendisinde asimetrik şifreleme kullanılarak yapılır ve ayrıca metin mesajları ile aynı şifreleme düzeyine sahip fotoğraflar, videolar ve sesli mesajlar göndermenize izin verir - ancak uygulamanın özgür değil.

Threema iOS, Android ve Windows Phone için kullanılabilir.

Wickr

Wickr’in şöhret iddiası “internetten kaçmanıza” ve mesajlarınızın sonsuza kadar saklanabilmesine izin vermesidir. Bunu yapmak için, cihaz tarafı şifreleme ve şifre çözme kullanır ve tüm mesajları alıcı cihaza bağlar. Ayrıca kişi listenizi sağlamadan arkadaş bulabilir, kendi kendini imha edecek iletileri ayarlayabilir ve meta veri içermez.

Wickr iOS ve Android'de ücretsiz olarak kullanılabilir.

Bitmessage

Bitmessage, Github'da bulunan ücretsiz bir P2P hizmetidir ve açık kaynaklı bir istemci kullanır. Hem merkezi olmayan hem de güvensizdir ve hem tek alıcılara hem de büyük gruplara şifreli mesajlar göndermenizi sağlar.

Bitmessage Windows ve OS X için kullanılabilir.

Öne Çıkan Resim: Viktor Hanacek / picjumbo (resim değiştirildi)

Şifreli sohbet uygulamaları, ikinci tur: Konuşma ucuzdur
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.