Ako keylogger ukradne vaše súkromné ​​informácie

Ukradnúť vaše heslá. Zhromažďovanie vašich súkromných informácií. Snooping na vaše činnosti. Sú to všetky spôsoby, ako je možné programy a zariadenia na vytváranie kľúčov použiť na získanie zisku.

Samotné keyloggery nie sú vo svojej podstate škodlivé. Podniky ich používajú na monitorovanie zamestnancov a bezpečnosti a rodičia na kontrolu bezpečnosti svojich detí. Ak sú však obete zneužívané, môžu mať za to, že ich bankové účty sú vyprázdnené a ukradnutá ich totožnosť.

Naučte sa, ako keyloggery kradnú vaše informácie, aby ste sa mohli chrániť pred poškodením.

Čo je keylogger?

Keylogger je jednoducho program alebo zariadenie, ktoré zaznamenáva stlačenia klávesov, ktoré urobíte vo svojom počítači.

Medzi podvodníkov však patria aj trójske kone, ktoré sa vo vašom systéme ukrývajú a odosielajú informácie späť tretej strane.

Podvody proti keyloggingu sú veľké firmy

Niekoľko príkladov použitia keyloggérov trójskych koní na účely podvodu patrí:

  •         V roku 2004 červ MyDoom infikoval milióny počítačov na celom svete. Okrem toho, že sa používal na organizovanie útokov DoS, zahŕňal keylogger, ktorý sa používal na ukradnutie informácií o kreditnej karte.
  •         V roku 2013 nainštalovala falošná služba VPN s názvom AquaVPN do počítačov svojich zákazníkov keylogger, aby ukradla ich údaje..
  •         V roku 2014 kybernetická skupina s názvom NightHunter použila phishingové e-maily na infikovanie počítačov na celom svete pomocou keyloggeru. Keylogger bol použitý na ukradnutie prihlasovacích údajov pre Google, Facebook, banky a ďalšie.

Keyloggery dokážu ukradnúť údaje tisícom netušiacich používateľov počítačov naraz a softvér na zaznamenávanie keylogov je ľahko dostupný online. Nie je preto divu, že sa hrozby za posledné desaťročie neustále objavujú.

Ako keyloggery infikujú váš počítač

Keyloggery sa skončia na PC ako akýkoľvek iný malware - prostredníctvom príloh v phishingových e-mailoch, škodlivých súboroch na stiahnutie a webových skriptoch. Pozor na:

  •         Podozrivé prílohy - Prílohy v phishingových e-mailoch, najmä prílohy vo formáte ZIP, pravdepodobne infikujú váš počítač. Niekedy dokonca pochádzajú od niekoho, koho poznáte, ak je infikovaný aj počítač tejto osoby.
  •         Falošný program ponúka - Tie podvodné e-maily a reklamy prehliadača, ktoré vám ponúkajú bezplatný program na skenovanie vírusov alebo prehrávač videa, niečo zvyčajne skrývajú. Uhádli ste: malvér, ktorý môže obsahovať keylogger.
  •         Škodlivé skripty webových stránok - Váš počítač môže byť infikovaný aj skriptmi webových stránok, ktoré zneužívajú zraniteľné miesta prehliadača. K tomu nedochádza iba na webových stránkach, ktoré sú zjavne útržkovité. V septembri 2014 webové reklamy z distribučnej siete Zedo [NW3] šírili škodlivý softvér na keylogovanie prostredníctvom serióznych webov vrátane servera Last.fm..

Po inštalácii programy často používajú technológie rootkit na skrytie svojich súborov a maskovanie ich aktivít. To im umožňuje bežať takmer neviditeľne vo vašom systéme.

Ako zaznamenávajú keyloggery a odosielajú to, čo píšete

Ak chcete skutočne sledovať, čo píšete, program na zaznamenávanie kľúčov musí získať prístup k časti vášho systému, ktorá spracováva údaje odoslané z vašej klávesnice. Tri bežné metódy zahŕňajú:

  •         Systémové háčiky, ktoré zachytávajú výstup z klávesnice
  •         Nahradzujte ovládače klávesnice, ktoré tiež zaznamenávajú stlačenia klávesov
  •         Požiadavky na informácie o klávesnici, ktoré používajú štandardné systémové procesy

Keylogger potom odošle ukradnuté údaje na vzdialené miesto, zvyčajne prostredníctvom nezabezpečeného portu vo vašom internetovom pripojení.

Keď sa antivírusový softvér a operačné systémy stanú efektívnejšie pri riešení týchto druhov zneužívania, zlodeji údajov samozrejme vyvíjajú nové - a práve teraz ich nosia milióny počítačov..

Chráň sa!

Keyloggery sú veľmi reálnou a častou hrozbou pre vaše osobné údaje. Sú ľahko chytení a ťažko rozpoznateľné. Môžu vidieť všetko, čo píšete, od informácií o kreditných kartách a hesiel až po e-maily, ktoré píšete. A tieto údaje posielajú zločincom, ktorých cieľom je ukradnúť vám.

Uistite sa, že počítač a internetové pripojenie chránite pomocou vhodného softvéru. Zabráňte infekcii pomocou e-mailu, stiahnutých súborov a webu bezpečne. A ak máte obavy, že váš počítač už mohol byť infikovaný, pomocou renomovaného antivírusového skenera ho teraz zistite a odstráňte..

Kliknite sem, aby ste sa vrátili k sprievodcom ExpressVPN týkajúcimi sa ochrany osobných údajov na internete

Ako keylogger ukradne vaše súkromné ​​informácie
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.