Ako sa brániť pred online stalkermi a doxingom

Táto príručka pomôže ľuďom bez obáv vyjadriť svoje názory online.

Ďalšie informácie o tom, ako zostať v anonymite online, nájdete v časti: Ako oddeliť viac identít a ako môžu byť odhalené

Chráňte svoju identitu pred online stalkermi

Nikto nevie, čo vedie k online obťažovaniu a nikto nevie, ako ho zastaviť. Vieme však, že online stalkeri a páchatelia obťažovania sú ochotní ísť ďaleko, aby odhalili svoje obete - čin známy ako doxing alebo doxxing. Stalking sa často stáva fyzickou hrozbou pre používateľov internetu, okrem psychologického poškodenia a pocitu bezmocnosti.

Existujú však spôsoby, ako chrániť pred online obťažovaním a zabezpečiť, aby sa doxing alebo prenasledovanie nestalo fyzickým ohrozením pre vás alebo vašu rodinu..

Táto príručka slúži ako pomôcka pre tých, ktorí sa chcú chrániť pomocou technologických prostriedkov. Môžete sa obávať alebo zažiť obťažovanie online kvôli tomu, kto ste alebo o čom píšete. Možno ste sa v minulosti stali obeťou násilia alebo neustále čelíte hrozbám pre váš život a bezpečnosť. Ak áno, tento adresár vám môže pomôcť.

Okrem technológie existuje mnoho ďalších možností boja proti obťažovaniu, napríklad psychologická pomoc a právne kroky. Dôležité je, aby ste vyhľadávali a prijímali pomoc bezpečným spôsobom.

Právne odradzujúce prostriedky sa ukázali ako veľmi nedostatočné pri predchádzaní obťažovaniu online. Bohužiaľ to znamená, že musíme konať, aby sme chránili seba a svojich blízkych. Stále však existuje nádej, že preventívne opatrenia proti online obťažovaniu nevyžadujú pokročilé znalosti technológie. Riešenia sú lacné a ľahko sa učí.

pseudonymity

Vaša najlepšia ochrana pred obťažovaním a online stalkermi je oddelenie vašej právnej identity od vášho internetového identifikátora.

Ak vaše online pseudonym nie je prepojený s vašou právnou identitou, na obranu vášho fyzického priestoru a na ochranu okolitých osôb je potrebných menej zdrojov..

Pseudonymita však nemusí byť vždy možnosťou. Môžete sa z ideologických alebo hlavných dôvodov rozhodnúť, že sa nebudete „skrývať“ za pseudonymom. Možno ste už postavili značku okolo svojho zákonného mena alebo zastupujete inštitúciu, ktorá vyžaduje použitie vašej skutočnej identity.

Použitie pseudonymu sa zriedka javí ako spravodlivé riešenie. Prečo by sme sa mali skrývať za falošné mená, zatiaľ čo páchatelia obťažovania slobodne a bez následkov používajú svoje rodné mená?

Značná časť tejto príručky sa zaoberá tým, ako vytvoriť a udržiavať vaše pseudonym. Tieto informácie sa spoliehajú na to, ako udržať vaše citlivé osobné údaje a fyzické umiestnenie v súkromí, čo je nesmierne dôležité, ak používate svoju právnu totožnosť online..

Právna identita

Prostredníctvom verejných záznamov je často prekvapivo ľahké dozvedieť sa veľa o osobe, ktorá má iba svoje zákonné meno. Záznamy o hlasovaní sú na niektorých miestach sveta verejné a informácie o vlastníctve vozidla je možné získať prostredníctvom poisťovacích spoločností alebo vládnych orgánov.

Podobne aj profesijné preukazy a súdne záznamy sa dajú ľahko vyhľadať a môžu odhaliť osobné informácie.

Vyhýbanie sa detekcii

Vedieť, ktoré z vašich informácií sú verejne dostupné, vám môžu pomôcť predpovedať a predchádzať útokom zo stalkerov online. Pravidelne vyhľadajte svoje vlastné meno online alebo dokonca najímajte súkromného detektíva, ktorý zhromažďuje informácie, ktoré o vás môžu nájsť.

Súkromné ​​záznamy môžete legálne skryť s právnikmi a shell spoločnosťami. Podobne registráciu vozidla alebo vlastníctvo domu je možné zaregistrovať u spoločností v jurisdikciách priateľských k súkromiu.

Zostaňte v anonymite na internete, kedykoľvek môžete a dajte si pozor na metódy anonymizácie. Odhalenie vášho zákonného mena by malo byť vedomé konanie a nie niečo, čo kontroluje niekto iný. Oddelenie vašej online aktivity od anonymného prehliadania, pseudonymov a zákonného mena je osvedčeným postupom, aby ste predišli nebezpečenstvu a frustrácii..

Ako sa brániť pred online stalkermi a doxingom
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.