Ako sa chrániť pred keyloggery

[ware_item id=33][/ware_item]

Je pravdepodobné, že osobný počítač (prenosný počítač alebo stolný počítač) používate na množstvo osobných vecí: e-mail, sociálne médiá, bankovníctvo, online nakupovanie a ďalšie. Je tiež veľmi pravdepodobné, že svoj osobný počítač používate aj na prácu súvisiacu s prácou: otváranie citlivých firemných dokumentov, kontrola súborov súvisiacich s podnikaním atď..


Mnohí z nás robia tieto veci pravidelne a bez druhého premýšľania o tom, kto alebo čo by mohol sledovať a monitorovať každý stlačený kláves..

Hovoríme samozrejme o keyloggéroch - softvér, ktorý bez ohľadu na to, ako je nainštalovaný, sa dá použiť na zaznamenanie všetkého, čo zadáte pomocou klávesnice. Od čísel kreditných kariet po heslá a všetko medzi tým, môžu sa keyloggery inštalovať a používať na finančné alebo osobné získanie. Našťastie existujú spôsoby, ako sa chrániť - a svoje údaje - pred zaznamenaním týmto znepokojujúcim spywarom.

Chráňte sa pred keyloggingom

Pretože keyloggery môžu byť nainštalované do počítača rôznymi spôsobmi, ochrana zahŕňa použitie rôznych prístupov, aby sa obmedzila možnosť, že sa dajú nainštalovať. Tieto prístupy zahŕňajú:

Anti-virus

Antivírus je niečo, čo by mali mať všetci nainštalované na svojom počítači a notebooku. So všetkými dostupnými možnosťami neexistuje ospravedlnenie za to, že nemáte nainštalovaný. Aj keď nejde o komplexné riešenie, antivírusový program funguje ako súčasť komplexného prístupu k ochrane proti keyloggery tým, že ich chytí skôr, ako sa dajú nainštalovať do vášho systému v dôsledku stiahnutia infikovaného súboru alebo navštívenia infikovaného webu..

User-školstva

Vzdelávanie používateľov vedie k prevencii keyloggerov a iného spywaru. Napríklad - vytvorenie politiky iba sťahovania softvéru a aplikácií z dôveryhodných zdrojov bude viesť k minimalizácii rizika.

Ak je to možné, nájdite aj webové softvérové ​​riešenie, ktoré vám umožní vyhnúť sa sťahovaniu a inštalácii nepotrebných programov alebo softvéru od spoločností, o ktorých si nie ste istí, že im môžete dôverovať.

Použite virtuálny stroj

Používanie virtuálneho počítača alebo virtuálneho operačného systému vám umožňuje nainštalovať softvér, ktorý môže byť podozrivý z virtuálnej oblasti počítača, aby ste ich oddelili od hrozby keyloggeru od dôveryhodných častí vášho počítača..

Ak je nainštalovaná a nakonfigurovaná správne, uzavreté prostredie ponúkané virtuálnym počítačom udržuje hrozby úplne oddelené od vášho hlavného a chráneného operačného systému.

Pomocou klávesnice na obrazovke zadajte citlivé informácie

Jedným z obmedzení keyloggerov je to, že zachytávajú iba určité informácie. Jednou z vecí, ktoré nezachytávajú, sú kliknutia vykonané na klávesnici systému Windows na obrazovke. Klávesnica na obrazovke nie je veľmi známa väčšinou používateľov systému Windows, ale môže to byť skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby sa nezachytávali citlivé čísla účtov a heslá..

Áno, proces klikania na heslá a čísla účtov si vyžaduje čas a pravdepodobne nebudete chcieť používať klávesnicu na obrazovke pre všetko, ale určite je to možnosť, ktorá sa dá použiť ako súčasť komplexného prístupu. Môže sa tiež použiť, keď ste na počítači niekoho iného a nie ste si istí jeho bezpečnosťou.

Najlepšia ochrana pred keyloggery: väčšia ochrana

Najlepšia ochrana proti keyloggérom je komplexný prístup, ktorý zahŕňa kombináciu vyššie uvedených prístupov. Vzdelávanie seba a ostatných používateľov o bezpečnom prehliadaní a o tom, ako zistiť podozrivé stránky a súbory na prevzatie, povedie k ochrane vás, vašich údajov a vašich financií pred tými, ktorí sa snažia poškodiť informáciami získanými pomocou kľúčového slova..

Niektoré z rád v tomto článku tiež poskytnú dodatočnú ochranu pred inými formami škodlivého softvéru a zaistia vám a vaše údaje bezpečnejšie pred dlhým zoznamom škodlivého kódu a nielen pred nebezpečnými účinkami keyloggerov..

Zvážte VPN kvôli zvýšenej ochrane

Vysoko výkonné šifrovanie VPN chráni nielen váš webový prehľadávač, ale aj vaše e-maily, Skype konverzácie, online bankovníctvo a všetko, čo robíte alebo vidíte online - či už ste doma, v kancelárii, v kaviarni alebo na cestách po svete. Doprajte si pridanú anonymitu s ExpressVPN. Po pripojení k ExpressVPN sú všetky vaše údaje šifrované a nerozlúštiteľné!

Kliknite sem, aby ste sa vrátili k sprievodcom ExpressVPN týkajúcimi sa ochrany osobných údajov na internete

Ako sa chrániť pred keyloggery
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.