Ako vykonať anonymné platby bitcoinmi: Podrobný sprievodca

Internet je ideálnym miestom na udržiavanie niekoľkých anonymných identít. Môžete prevádzkovať anonymný blog, parodovať účet Twitter alebo mimovládne organizácie pracovníkov - všetko bez toho, aby ste k svojim online účtom priradili svoju skutočnú offline totožnosť..

Spravovanie týchto identít však môže vyžadovať, aby ste zaobchádzali s finančnými prostriedkami. Ako uskutočňujete finančné transakcie online bez ohrozenia svojej identity?

Odpoveď je bitcoín. Pri správnom použití môže bitcoín chrániť vašu anonymitu, takže nikto nemôže prepojiť vašu offline identitu s vašou online prítomnosťou.

Táto príručka vám ukáže, ako vytvoriť bezpečné prostredie, v ktorom môžete anonymne komunikovať, prehľadávať web a odosielať a prijímať bitcoiny. Postupujte podľa jednoduchých pokynov a vytvorte samostatný operačný systém vybavený softvérom na ochranu osobných údajov. Potom nastavíte šifrovacie kľúče a bitcoínovú peňaženku na súkromnú komunikáciu a transakcie.

Ako vykonať anonymné platby bitcoínom

Skoč do…

 • Pripravte sa
  • Krok 1: Získajte chvosty
  • Krok 2: Spustite chvosty
  • Krok 3: Povoľte vytrvalosť
  • Krok 4: Nastavte KeePassX
  • Krok 5: Získajte kľúč PGP
  • Krok 6: Nastavte elektrinu
  • Krok 7: Komunikácia cez XMPP a OTR
  • Krok 8: Vrátite všetko späť s PGP
  • Krok 9: Zopakujte vyššie uvedené kroky pre každú vašu totožnosť
 • Získať bitcoíny
  • Nakúpte bitcoíny osobne
  • Získajte bitcoíny z bankomatu
  • Prijímajte bitcoíny ako platbu alebo dar
  • Baňa bitcoínov
 • Zmätené prevody medzi identitami
  • špirála
  • Joinmarket
  • Darkwallet
  • Sharedcoin
  • Altcoins

Pripravte sa

Krok 1: Získajte chvosty

Tails je operačný systém Linux, ktorý spúšťate z disku DVD alebo USB. Nemusíte ho inštalovať do svojho počítača. Dodáva sa so všetkým predinštalovaným dôležitým softvérom a smeruje všetku vašu komunikáciu cez sieť Tor.

Najjednoduchší spôsob, ako získať Tails, je požiadať niekoho, kto to už má, aby napísal kópiu na váš USB kľúč pomocou programu Tails Installer, ktorý sa nachádza vo vnútri operačného systému..

Ďalšou možnosťou je stiahnuť si Tails z jeho oficiálnej webovej stránky, overiť ho a nainštalovať ručne pomocou podrobných pokynov na webe. Pokyny sa na prvý pohľad môžu zdať mätúce, sú však dobre napísané a ich dodržiavanie nie je ťažké, ak ich budete dôsledne dodržiavať.

Krok 2: Spustite chvosty

Nájdite počítač, zapojte doňho disk USB alebo vložte disk DVD do jednotky a potom ho spustite. Niektoré počítače automaticky zistia jednotku a spustia program Tails, ale vo väčšine prípadov budete musieť vstúpiť do nastavenia systému BIOS. Táto príručka vám pomôže pri používaní systému BIOS. Ak narazíte na nejaké problémy, skúste vyhľadávanie online a zistite, ako zadať BIOS pre váš konkrétny počítač.

Všetko, čo robíte v súvislosti s konkrétnou identitou, by sa malo robiť v rámci systému Tails, či už prehľadávate, chatujete, uskutočňujete bitcoinové transakcie alebo píšete dokumenty. Zamerajte svoje prehliadanie a neprihlasujte sa do svojho osobného Facebooku ani do blogu spojeného s inou vašou identitou súčasne..

Krok 3: Povoľte vytrvalosť

Bez zapnutej vytrvalosti nebudete môcť do Tails ukladať žiadne údaje.

pod aplikácia > frak, vybrať Nakonfigurujte trvalý zväzok. Aby ste mohli použiť túto možnosť, váš USB kľúč musí byť vytvorený pomocou programu Tails Installer. Ak ste USB kľúč vytvorili ručne (ako je popísané vyššie), musíte kopírovať Tails pomocou iného USB kľúča. Inštalátor Tails je pod aplikácia > frak > Inštalátor chvostov.

Zobrazí sa výzva na vytvorenie prístupovej frázy. Ak chcete zistiť, ako vytvoriť bezpečné heslá, prečítajte si náš blogový príspevok o Diceware. Dĺžka je dôležitejšia ako zložitosť. Táto prístupová fráza sa zobrazí pri každom spustení technológie Tails.

Musíte si tiež vybrať, ktoré informácie si chcete Tails zapamätať. Čím menej si Tails pamätá, tým bezpečnejšie ste, ale budete si musieť pamätať viac vecí sami a pri každom spustení Tails si ich musíte znovu nastaviť..

Na bezproblémové spustenie všetkých funkcií, ktoré budete potrebovať v tejto príručke, odporúčame vybrať Osobné údaje, GnuPG, Pidgin, Sieťové pripojenia, Záložky prehliadača, Bitcoinový klient, a icedove.

Reštartujte chvosty s vytrvalosťou a zadajte svoju prístupovú frázu. Pamätajte, že pri vypnutí počítača sa uložia iba súbory v priečinku s názvom „Perzistencia“.

Krok 4: Nastavte KeePassX

KeePassX je správca hesiel, ktorý si vyžaduje zapamätanie si iba niekoľkých hesiel a stále bezpečné a jedinečné heslá. Prístup k KeePassXu pod aplikácia > príslušenstvo > KeePassX. Vytvorte novú databázu hesiel výberom  súbor > Vytvorenie novej databázy.

Použite Diceware na nastavenie dlhého, ale nezabudnuteľného hesla pre prístup k KeePassX. Toto bude druhé z maximálne dvoch alebo troch hesiel, ktoré si musíte zapamätať. Všetky ostatné heslá je možné vytvoriť a získať prístup pomocou KeePassX.

Uložte svoju databázu do priečinka „Persistent“ vo vašej domovskej zložke.

Nové heslo vytvoríte kliknutím na tlačidlo so žltým tlačidlom Pridať nový záznam.

Zadajte názov a ak chcete, vyplňte aj ďalšie informácie. Najdôležitejšie tlačidlo je označené Gen. Zistíte, že je vpravo od poľa „Opakovať“.

Kliknite na tlačidlo Gen napravo od poľa „Opakovať“. Takto sa vygeneruje náhodné heslo. Môžete definovať jeho dĺžku a to, či má obsahovať čísla alebo špeciálne znaky. Pre maximálnu bezpečnosť sa na to ani nepozerajte. Nie je potrebné, aby ste to videli. A v nepravdepodobnom prípade, že by niečo alebo niekto zachytil vašu obrazovku, uvidia iba heslo namiesto hesla. Stačí ho vygenerovať a skopírovať a prilepiť na web, pre ktorý ho potrebujete.

snímka obrazovky Keepassx v akcii

Snímka obrazovky KeePassX. Vaše heslo sa zobrazuje ako bodky.

Krok 5: Získajte kľúč PGP

Akonáhle ste vo vnútri Tails, môžete si vytvoriť nový PGP kľúč pod aplikácia > utilities > Heslá a kľúče.

vytvoriť kľúč pgp

Vytvorte kľúč PGP.

Kliknite na modrý symbol „plus“ pod klávesmi GnuPG a zadajte meno a e-mailovú adresu. Tieto informácie môžete vylepšiť, ale ak plánujete tento kľúč použiť neskôr na odosielanie a prijímanie šifrovaných e-mailov, mali by ste zadať e-mailovú adresu, ktorú ovládate..

zadajte meno a e-mailovú adresu a vytvorte kľúč pgp

Zadajte meno a e-mailovú adresu.

Zadajte heslo pre svoj kľúč PGP. Heslo môžete vytvoriť pomocou softvéru Diceware, KeePassX alebo iného dôveryhodného generátora náhodných hesiel. Toto heslo budete potrebovať pri každom odoslaní e-mailu alebo dešifrovaní súboru.

Po niekoľkých sekundách sa váš kľúč PGP objaví v zozname kľúčov GnuPG. Blahoželáme! Teraz ich môžete použiť na zálohovanie vlastných údajov alebo na bezpečné odosielanie súborov, ku ktorým máte prístup iba vy. Viac informácií nájdete v kroku 8: Všetko späť s PGP.

podpis pgp

Takto by mohol vyzerať váš podpis PGP.

Krok 6: Nastavte elektrinu

Bitcoinová peňaženka je pod aplikácia > internet > Bitcoinová peňaženka.

Electrum je ľahká bitcoinová peňaženka. To znamená, že sa nespolieha na svoju vlastnú kópiu blockchainu (nemenný záznam všetkých bitcoinových transakcií, ktoré sa kedy uskutočnili), ale namiesto toho sa opiera o niekoľko ďalších uzlov..

elektrická snímka obrazovky

Snímka obrazovky ľahkej bitcoínovej peňaženky Electrum.

Ak chcete zistiť zostatok, zadajte svoju bitcoínovú adresu do prehliadača Blockexplorer.

Toto je napríklad bitcoinová adresa obranného fondu Edwarda Snowdena:

1snowqQP5VmZgU47i5AWwz9fsgHQg94Fa

Môžete ho zadať do prieskumníka blokov, ako je Blockcypher (mnoho ďalších existuje), aby ste videli jeho zostatok a všetky transakcie s ním spojené..

snímka obrazovky blockcypher

Edward Snowden Defense Fund in Blockcypher.

Vytvorte novú peňaženku otvorením programu Electrum. „Štandardná peňaženka“ bude v poriadku. Uvidíte 13 anglických slov, ktoré predstavujú vaše semeno peňaženky. Toto semeno je viac ako len heslo k vašej peňaženke. Každý, kto má toto semeno, môže vziať vaše bitcoíny, takže buďte opatrní pri ukladaní týchto slov.

Ak chcete bezpečne uložiť úvodné slová vašej peňaženky, môžete si vytvoriť novú položku v databáze KeePassX a vložiť ich do poľa s komentármi, alebo ich môžete napísať na kúsok papiera a uzamknúť. V žiadnom prípade ho neukladajte do textového súboru nikde na nezašifrovanej jednotke.

Stlačte pokračovať a zadajte semeno svojej peňaženky do nasledujúceho okna, potom vyberte heslo, najlepšie vytvorením hesla pomocou KeePassX. Toto heslo budete potrebovať pri každej transakcii.

Skvelé! Teraz môžete prijímať a uskutočňovať platby bitcoinmi. Svoje bitcoínové adresy a ich zostatky nájdete v časti „Adresy“.

Pre svoju identitu si môžete nastaviť viacero peňaženiek. Ak si želáte, môžete pre jednu transakciu vytvoriť novú peňaženku. Samostatné peňaženky uľahčujú vedenie oddelených finančných prostriedkov na účely účtovníctva alebo ochrany osobných údajov.

Krok 7: Komunikácia cez XMPP a OTR

Pidgin je chatovací program. Keďže je ťažké získať anonymné e-mailové účty, pomocou tohto nástroja môže byť jednoduchšie chatovať s vašimi kontaktmi. Jedinou nevýhodou je, že nemôžete prijímať správy, keď ste offline.

Pidgin je pod aplikácia > internet > Pidgin.

Spustite program Pidgin. Pridajte účet a vyberte možnosť XMPP ako váš protokol.

Existuje veľa verejných serverov XMPP. Tu je komplexný sprievodca anonymným chatovaním. Vybrali sme server poskytovaný súkromným vyhľadávacím nástrojom DuckDuckGo.

Vyberte používateľské meno a zadajte dukgo.com ako doménu a vyberte heslo, potom začiarknite políčko Vytvorte tento nový účet na serveri. Zatvorte okno a pripojte sa, čím povolíte nové konto chatu v službe Pidgin. Môže sa zobraziť výzva na opätovné zadanie používateľského mena a hesla. Použite KeePassX na vytvorenie bezpečného a jedinečného hesla.

pridať nový účet na pidgin chat

Pridanie nového účtu na čet pidgin je jednoduché ako kolo husacej kačice.

Vaše používateľské [email protected] je teraz možné prideliť vašim kontaktom. Predtým, ako s nimi budete môcť začať konverzáciu, budete musieť schváliť všetky svoje kontakty individuálne. Teraz ste nastavili XMPP Chat (nazývaný tiež Jabber). Poznámka: Aj keď meno používateľ[email protected] vyzerá ako e-mailová adresa, nejde o e-mailovú adresu a nemožno ho použiť na príjem správ v režime offline..

Ak chcete bezpečne chatovať, musíte použiť šifrovanie OTR. Kliknite na OTR > Začať súkromnú konverzáciu.

Integritu konverzácie môžete overiť kliknutím na OTR > Autentifikácia Buddy.

Najjednoduchší spôsob, ako spoľahlivo overiť svoje kontakty, je výmena odtlačkov prstov mimo četu, ktoré môžete vidieť nižšie Manuálne overenie. Ak chcete svoj odtlačok prsta zdieľať s inými jednotlivcami, môžete ho vložiť do podpisu na nástenke alebo ho zverejniť na svojej webovej stránke.

Krok 8: Vrátite všetko späť s PGP

Najzložitejšou súčasťou bezpečného a napriek tomu súkromného procesu zálohovania je zálohovanie kľúča PGP. Čím viac úsilia vynakladáte na uzamknutie kľúča, tým menej je pre vás kľúč k dispozícii, ak ho potrebujete.

Odporúčame nasledujúce: Pri vytváraní vášho kľúča PGP si pomocou Diceware zvoľte veľmi silné heslo. Vložte kľúč na USB kľúč a nechajte ho s rodinou, priateľmi alebo právnikom.

Ak sa obávate, že by sa vaša prvá kópia mohla poškodiť alebo stratiť, môžete si vytvoriť aj viac kópií zálohy.

Ak je vaše heslo dosť dlhé (viac ako 25 znakov), nemalo by byť možné, aby si niekto prečítal vašu komunikáciu alebo aby získal prístup k vašim zálohám, a to aj v prípade, že bude mať kľúč podržaný, pretože kľúč je stále šifrovaný pomocou vášho hesla.

Dôrazne odporúčame pravidelné zálohovanie dokumentov, ktoré si nemôžete dovoliť stratiť, ako aj vašu databázu hesiel KeePassX a bitcoínové peňaženky..

Vyberte všetky súbory a priečinky, ktoré chcete zálohovať. Môžete napríklad vybrať celý priečinok „Perzistencia“. Pravým tlačidlom myši kliknite na výber a vyberte položku šifrovanie. Zobrazí sa okno s otázkou, pomocou ktorých kláves chcete šifrovať váš výber. Vyberte iba svoj vlastný kľúč PGP. Nezačiarknite možnosť podpísať pokiaľ nechcete, aby bolo možné overiť, či ste túto zálohu vytvorili vy. Ak ju nepodpíšete a niekto nájde zálohu, bude vedieť iba to, že táto záloha bola vytvorená pre vás, nie od vás.

Ak ste vybrali viac súborov, zobrazí sa otázka, ako ich chcete zabaliť. Odporúčame ich šifrovať zbalené spolu, pretože tým zostanú najmenšie metadáta a vytvorí sa jeden súbor, ktorý bude ľahké sledovať, namiesto viacerých malých súborov. Tento proces môže chvíľu trvať. Po ich zabalení budete mať dva súbory: jeden končiaci na .tar.gz (nešifrovaný balík) a druhý v systéme Windows XP .tar.gz.gpg (šifrovaná záloha). .gpg file je súbor, ktorý vás zaujíma. Vložte ho na CD alebo USB a uložte.

Keď príde čas na dešifrovanie súboru, dvakrát kliknite na ikonu .gpg zadajte heslo do svojho kľúča PGP a nechajte počítač pracovať. Je rozumné vyskúšať tento proces skôr, ako sa naň spoľahnete pri obnovení zálohy.

Krok 9: Zopakujte vyššie uvedené kroky pre každú vašu totožnosť

Zopakujte kroky 1 až 8 pre každú z identít, ktoré máte. Mali by ste mať samostatný USB kľúč s Tailsom pre každé pseudonym, spoločnosť, činnosť, ktorú kontrolujete a chcete ich oddeliť. Každá z týchto kariet by mala mať svoje vlastné heslá, kľúče PGP a databázy KeePassX.

oddeľte všetky svoje identity

Udržujte všetky svoje identity oddelene!

Toto všetko neznačkujte príliš zreteľne a zvážte ponechanie všetkého na samostatných miestach.

Získať bitcoíny

Bez ohľadu na to, ako získavate bitcoíny, pravdepodobne nebude anonymný. V tejto časti sa uvádza niekoľko možností na získanie bitcoínov, ktoré sú relatívne súkromné ​​alebo aspoň nie sú prevažne invazívne. Aby ste zvýšili svoje súkromie, neprenášajte so sebou zariadenia, ktoré obsahujú SIM karty, a nikdy svoju polohu nezaznamenávajte pomocou systému GPS.

Nakúpte bitcoíny osobne

Bitcoiny si môžete kúpiť osobne na stretnutiach bitcoínov prostredníctvom možnosti „marketplace“ v peňaženke Mycelium (trh existuje iba vo verzii Android) alebo hľadaním obchodníkov na platforme localbitcoins..

Najlepším miestom na stretnutie s obchodníkmi je rušné, ale nepreplnené miesto, ktoré ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Verejné knižnice alebo kaviarne sú pre tieto stretnutia skvelým miestom.

Obe strany by mali poskytnúť dostatok času na čakanie na najmenej jedno potvrdenie transakcie s bitcoínmi. Aby ste sa uistili, že vaša bitcoinová transakcia bude potvrdená sieťou, nemusíte si so sebou prinášať bitcoínovú peňaženku; stačí vedieť, že vaša adresa je dostatočná. Zadajte adresu do vyhľadávacieho poľa v Blockcypher alebo v inom prieskumníkovi Blockchain a sledujte, ako transakcia príde a potvrdí.

Získajte bitcoíny z bankomatu

Bitcoinové bankomaty sú v niektorých krajinách bežné, v iných sú zriedkavé. Skontrolujte, či je Coin ATM Radar a či nie je vo vašom okolí. Skontrolujte, či je začiarknuté políčko „ďalšie služby“ v ľavom dolnom rohu, inak vám môžu chýbať miesta, kde sa bitcoiny predávajú ako poukážky..

Každý stroj sa líši v tom, ako zaobchádza s vašimi osobnými údajmi. Niektorí nemusia požadovať nič iné ako vašu bitcoínovú adresu a hotovosť, zatiaľ čo iní môžu požadovať vaše telefónne číslo, odtlačok prsta alebo pas. Vyskúšajte stroj s malým množstvom. Požiadanie operátora stroja môže byť zložité, pretože existuje riziko, že môže podať správu o podozrivej činnosti.

Ak je v bitcoinovom bankomatu video dohľad, možno sa pred ním nebudete môcť skryť. Aj napriek tomu by sa predstavenie v bitcoinovej bankomate s lyžiarskou maskou stalo príliš podozrivým, bez ohľadu na to, ako si ceníte svoje súkromie.

Prijímajte bitcoíny ako platbu alebo dar

Ak pravidelne míňate bitcoíny, je rozumné ich akceptovať aj ako platbu, pretože sa už nebudete musieť starať o to, ako ich získať. Bitcoiny, ktoré akceptujete, nebudú tiež anonymné, pretože niekde môže existovať záznam, že vám boli zaplatené, ale pravdepodobne už je ťažšie spojiť sa s vami pre pasívneho pozorovateľa ako bitcoiny, ktoré si kúpite pri výmene, kde záznamy sa uchovávajú podrobne a sprístupňujú sa viacerým stranám.

Baňa bitcoínov

Ťažba bitcoínov nie je pre fanúšikov ziskových, ale ak potrebujete stály tok bitcoínov a máte prístup k lacnej elektrine a voľnému studenému vzduchu, spolu s prebytočným kapitálom, môže to byť zaujímavá alternatíva pri získavaní bitcoínov..

Ak chcete ťažiť bitcoíny, získajte si ťažobný stroj bitcoínov, platte hotovosťou alebo kreditnou kartou, pripojte ho, nasmerujte ho na banský bazén a sledujte, ako každý deň prichádzajú zárobky.

Uvedomte si však, že: V bitcoínovej sieti robíte obrovskú stávku a existuje veľa spôsobov, ako by ste mohli stratiť svoju investíciu. Skôr ako začnete, prečítajte si o tejto téme veľa!

Zmätené prevody medzi identitami

Zakaždým, keď presuniete prostriedky medzi svoje identity, budete ich musieť utajiť. Ak to chcete urobiť, môžete „zahmlievať“, „zhadzovať“ alebo „miešať“ svoje bitcoíny. Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť, z ktorých mnohé sú opísané v našom komplexnom sprievodcovi ochranou vášho finančného súkromia s bitcoínmi. V tejto časti odporúčame služby, ktoré používajú koncepciu „Coinjoin“, v ktorej sú transakcie mnohých používateľov kombinované do jednej transakcie, aby zamenili, ktorý používateľ kontroluje, ktoré prostriedky.

špirála

Helix používa na rozmnožovanie vašich bitcoínov dlhý reťazec coinjoinových transakcií.

Grams, tvorcovia spoločnosti Helix, sa snaží byť spoločnosťou Google temného webu indexovaním temných webových stránok, vytváraním recenzií a umožňovaním používateľom miešať a hádzať mince..

Používanie Helix vyžaduje členstvo, ale Helix Light môžete používať aj bez členstva. Jednoducho prejdite na stránku http://grams7enufi7jmdl.onion/helix/light a zadajte adresu príjemcu (alebo adresu svojej identity, na ktorú chcete poslať bitcoiny). Môžete pridať náhodné oneskorenie (ktoré môže trvať niekoľko hodín) a požiadať o ďalšie vrstvy transakcií, aby sa vaša platba stala anonymnejšou.

Ak chcete skontrolovať stav svojej transakcie, môžete si zaznamenať svoje ID stavu helixu alebo URL. Poplatok za transakciu je 2,5% a minimálna suma transakcie 0,01 bitcoínu.

Ak ste členom, spoločnosť Grams vám umožňuje používať pravidelnú službu Helix, ktorá sa údajne odlišuje od služby Helix Light tým, že vám odovzdá mince, ktoré predtým neboli nikdy použité na tmavom trhu. Toto je, samozrejme, ťažké overiť, pretože Grams vôbec nevedel, odkiaľ finančné prostriedky pochádzajú. Členstvo vás bude stáť 0,01 BTC ako vstupný poplatok, tento poplatok sa však bude vzťahovať na váš zostatok.

Joinmarket

Joinmarket je decentralizovaná sieť, ktorá vám umožňuje používať Coinjoin s ostatnými užívateľmi bez potreby centralizovanej strany a bez toho, aby ste museli dôverovať iným používateľom. Na rozdiel od používania centralizovanej služby, keď používate službu Joinmarket, vaše bitcoíny nikdy neopustia adresu, ktorú máte pod kontrolou, a nevystavujete sa riziku zastavenia služby počas transakcie alebo služby, ktorá by vaše bitcoiny zlomyseľne kradla.

Inštalácia a používanie Joinmarketu si vyžaduje značné množstvo technických znalostí. Napriek tomu vám odporúčame, aby ste si prečítali sprievodcov a vyskúšali si ich, pretože nižšie riziká a poplatky sa oplatia prekonať krivku učenia!

Darkwallet

Darkwallet vyvinuli Peter Todd, Amir Taaki a ďalší významní obhajcovia súkromia. Bohužiaľ, stále je v alfa verzii a je už nejaký čas, čo znamená, že ide o netestovaný softvér, ktorý pravdepodobne obsahuje niekoľko chýb. Neodporúča sa používať každý deň, pretože neočakávané správanie môže dokonca viesť k strate bitcoínov..

Sharedcoin

Sharedcoin je služba miešania integrovaná do poskytovateľa peňaženky Blockchain.info. Svoju peňaženku môžete vytvoriť a dostať sa na stránku https://blockchainbdgpzk.onion/ cez Tor.

Otvorte stránku v Tor a vytvorte novú peňaženku. Jediné, čo musíte použiť Sharedcoin, je heslo. Vytvorte si heslo pomocou KeePassX, zaznamenajte identifikátor peňaženky a zálohujte svoju databázu. Ak stratíte heslo, stratíte prístup k týmto finančným prostriedkom!

Možnosť Shared Coin nájdete pod Pošli peniaze > Zdieľaná minca. Zadajte adresu príjemcu (adresu totožnosti, na ktorú chcete posielať peniaze), vyberte požadovanú úroveň ochrany osobných údajov a vykonajte platbu. Tento proces bude chvíľu trvať, ale v okne, v ktorom iniciujete transakciu, uvidíte stavový riadok.

Altcoins

Altcoiny (alternatívne kryptomeny) sú najobľúbenejším spôsobom anonymizácie bitcoinových transakcií. Užívatelia si vymieňajú svoje bitcoíny za altcoín podľa svojho výberu a potom si vymieňajú altcoiny späť za bitcoíny. Ak používatelia používajú správny altcoín, je ťažké korelovať a sledovať používateľské účty.

Ako si vybrať dobrý altcoín:

 • Altcoin musí byť natoľko populárny, že vaša transakcia nebude trvať.
 • Altcoin by mal poskytovať ďalšie záruky ochrany súkromia.
 • Prvá a druhá výmena by nemali byť rovnaké, inak by sa niekto mohol pokúsiť prepojiť vaše dve transakcie pomocou technológií, ako je napríklad snímanie odtlačkov prstov prehliadača..

Ako vykonať anonymné platby bitcoínom

Ako vykonať anonymné platby bitcoinmi: Podrobný sprievodca
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.