Antivírusové recenzie: Skutočne vás chránia Kaspersky a Norton Internet Security?

Nie je to tak dávno, čo by ste sa považovali za blázna za to, že nemáte v počítači antivírusový softvér tretích strán. Bolo to pred tým, ako operačné systémy ako Windows prišli s vlastnou antivírusovou ochranou, predtým, ako boli brány firewall zabudované takmer do všetkých sieťových zariadení … a predtým, ako sa bezpečnosť VPN stala prístupnou pre všetkých.

Veľkých hitterov v oblasti zabezpečenia internetu vtedy robili Norton a Kaspersky a stále sú to dva z najpopulárnejších prémiových apartmánov v súčasnosti. Ale ako dobre sú Norton a Kaspersky v tom, že vás chránia?

Čo je v krabici?

Norton Security a Kaspersky Internet Security sú do značnej miery podobné balíčky, s výnimkou niekoľkých drobných funkcií, ktoré sú pre každú jedinečnú. Obidve zahŕňajú:

  • Antivírusové funkcie ktoré skenujú miestne a online súbory na zistenie hrozieb
  • Upozornenia „Bezpečný web“ proti potenciálne nebezpečným webovým stránkam a súborom na stiahnutie
  • Obojstranné brány firewall sú navrhnuté tak, aby zabránili vniknutiu do domácich sietí
  • Anti-phishingová technológia blokuje známe podvodné webové stránky
  • Rodičovská kontrola určené na ochranu detí pred nevhodným online materiálom

Spoločnosti Norton a Kaspersky tiež získali priaznivé recenzie z veľkých počítačov a obe sú približne rovnaké za ročnú licenciu..

To všetko znie skvele, ale znamená to, že Kaspersky a Norton vám poskytnú potrebnú ochranu internetu? Pozrime sa na niektoré klady a zápory.

Dobré: najnovšie definície

Stále sa objavujú nové online hrozby. V minulosti sme mali chybu Heartbleed a Shellshock Bash. Aby ste vás ochránili, je potrebné neustále aktualizovať akúkoľvek službu zabezpečenia online riešeniami najnovších problémov.

  Ako odstrániť všetko, čo o vás Google vie

Ak je vaša ročná licencia spoplatnená, Norton a Kaspersky vás budú informovať o najnovších definíciách. Známe vírusy a škodlivý softvér sa zisťujú skôr, ako vás zasiahnu, a odstránia sa všetky nájdené súbory vo vašom systéme.

Zlý: Momenty zraniteľnosti

Norton a Kaspersky sa rýchlo vyrovnávajú s novými hrozbami, stále však reagujú na riešenie. Keď je hrozba známa, vývojári vytvoria opravu a potom sa vydá aktualizácia softvéru.

Medzi vznikom hrozby a aktualizáciou ochrany však vždy bude obdobie zraniteľnosti. Kým nebude hrozba známa a vyriešená, spoločnosti Kaspersky a Norton vám nemôžu pomôcť.

Dobré: Bezpečnejšie prehliadanie

Spoločnosti Kaspersky a Norton sa proaktívnejšie venujú bezpečnému prehľadávaniu webu. Prehliadače často považujeme za naše okno na internete – môžeme sa pozrieť na ľubovoľný web, ktorý chceme, ale nemôžu nás vidieť.

Bohužiaľ to tak nie je. Škodlivé a napadnuté stránky môžu infikovať váš počítač škodlivým softvérom. Trójske kone sa maskujú pri sťahovaní videa z prehrávača, čo podľa škodlivých stránok je potrebné stiahnuť, aby ste si mohli pozerať toto roztomilé mačky. Skrátené odkazy vás zavedú na tmavé miesta, ktoré ste nikdy nechceli navštíviť. Zoznam pokračuje.

Spoločnosti Kaspersky a Norton integrujú do prehliadača funkcie, ktoré vás upozorňujú na tieto nebezpečenstvá. Obe spoločnosti vedú obrovskú databázu škodlivých stránok a oznámia vám, kedy sa chystáte navštíviť niektorú z nich.

Majte na pamäti, že antivírusový softvér nešifruje ani anonymizuje vaše pripojenie na internet. Ak chcete šifrovať a anonymizovať vaše internetové pripojenie, budete musieť použiť sieť VPN.

Zlý: Spomalenie počítača nadol

Nevýhodou všetkého, že kontrola odkazov v prehliadači je množstvo výpočtového výkonu a šírky pásma, ktoré potrebuje. Najmä na starších systémoch môžu Norton a Kaspersky veci skutočne spomaliť.

Sieť ošípaných nie je len funkciou bezpečnosti webu. Lifehacker.com nazval Norton ako celok „pozoruhodne pomalý a nafúknutý“.

  Čo je to spyware?

Znamená to, že vás programy nechránia? Ovplyvňuje to však, aké užitočné sú, keď vás chránia? Bohužiaľ áno..

Dobré: Zahŕňa to podstatné

Aspoň s Norton a Kaspersky získate širokú škálu bezpečnostných funkcií v jednom balení. Ako je uvedené vyššie, získate antivírusovú ochranu, bránu firewall, funkcie proti phishingu a ďalšie.

Je tu iba jedna inštalácia a nastavenia sú dostatočne ľahké pre každého na pochopenie. Takže ak hľadáte jednoduché a komplexné bezpečnostné riešenie, Norton a Kaspersky pokrývajú väčšinu základných vecí dobre.

Zlý: Kľúčové funkcie sú dostupné kdekoľvek inde

Je však potrebné si uvedomiť, že Norton a Kaspersky nie sú jediné spoločnosti, ktoré si tieto funkcie uvedomujú,.

Nový systém Windows 10 sa dodáva s bránou firewall, nástrojom na odstránenie škodlivého softvéru a častými aktualizáciami zabezpečenia. Apple OS X ponúka skoro to isté. Všetko bez ďalších nákladov. A pretože tieto funkcie sú neoddeliteľnou súčasťou vášho operačného systému, sú menej náročné na zdroje ako Norton a Kaspersky.

Tieto vstavané funkcie neposkytujú rovnakú úroveň ochrany ako Norton a Kaspersky, ale určite sú možnosťou pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze. Existujú aj niektoré bezplatné možnosti, ktoré stojí za zváženie.

nakoniec, najlepšie riešenie na udržanie čistoty počítača kombinuje softvérové ​​riešenia a zdravý rozum. Neklikanie na podozrivé odkazy a udržiavanie aktuálnosti vášho softvéru môže pomôcť pri údržbe čistého zariadenia.

Kliknite sem, aby ste sa vrátili k sprievodcom ExpressVPN týkajúcimi sa ochrany osobných údajov na internete

Antivírusové recenzie: Skutočne vás chránia Kaspersky a Norton Internet Security?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.