Chráňte svoje finančné súkromie pomocou bitcoínov: komplexný sprievodca

Táto komplexná príručka vysvetľuje, ako môžete bitcoiny používať na ochranu svojho finančného súkromia.

Contents

Po prečítaní tejto príručky si prečítajte podrobnú príručku: Ako vykonať anonymné platby pomocou bitcoínu.

Skoč do…

 • Prečo je dôležité, aby vaše prostriedky zostali súkromné
 • Ako bitcoín zvyšuje anonymitu
 • Ako môžete byť anonymizovaný pomocou bitcoínov
 • Ako byť transparentný
 • Ako sa chrániť pred odstránením anonymizácie
 • Ako zamlčať prevody medzi identitami
 • Sprievodca: Ako vykonať anonymné platby pomocou bitcoínov

Prečo je dôležité, aby vaše prostriedky zostali súkromné

Táto príručka je k dispozícii aj vo formáte pdf.

Bitcoin ako finančný systém funguje úplne inak ako zavedená banková sieť. Bitcoin vám umožňuje ukladať finančné prostriedky sami, bez potreby tretej strany, a predstavuje pre vás záťaž v tom, že uvedené finančné prostriedky sú pre vás bezpečné a dostupné..

Aj keď si otvorenie účtu v tradičnej banke alebo inej finančnej inštitúcii vyžaduje značné náklady a úsilie, vytvorenie účtu Bitcoin je rýchle a ľahké na domácom počítači. Tento rýchly proces umožňuje vytvoriť milióny samostatných účtov, ak si budete priať.

Najmä dva aspekty – súkromie a identita – fungujú s bitcoinmi veľmi odlišne ako v pôvodnom finančnom systéme.

Pseudonymy chránia vašu identitu v bitcoinách

Bankový účet, účet PayPal alebo kreditná karta sú vždy spojené so skutočnou identitou, čo mnohým ľuďom sťažuje ich otvorenie. Bitcoin vám umožňuje používať akúkoľvek osobnosť alebo online identitu, akú chcete.

Možnosť anonymného alebo pseudonymného používania internetu je pre mnoho ľudí jediným spôsobom, ako byť skutočne sami sebou. Stovky miliónov ľudí na celom svete nie sú vo svojich spoločnostiach akceptovaní z dôvodov, ktoré nemôžu kontrolovať.

Pseudonymy používajú ženy, ktoré hovoria o svojich právach, ateisti narodení v náboženských spoločnostiach a ľudia kritickí voči svojim vládam, aby šírili svoje myšlienky, posilňovali svoje príčiny a povzbudzovali ľudí v ich okolí, aby robili to isté.

Títo odvážni muži a ženy ohrozujú svoju vlastnú bezpečnosť a pohodu, aby sa ubránili, kým sú a v čo veria. Technológia ich umožňuje, aby boli lídrami v oblasti spoločenských zmien efektívnejšie, ako kedykoľvek predtým. Technológia spája rovnako zmýšľajúcich jednotlivcov, aby mohli vytvárať spoločenstvá, o ktoré sa usilujú.

Udržiavanie identity s veľkým počtom používateľov môže vyžadovať platené služby, ako sú blogy, návrhy loga, fotografie z fotografií, VPN alebo preklady. Bez schopnosti platiť anonymne za tieto služby by ste boli nútení odhaliť svoju skutočnú totožnosť, aby ste si zachovali svoje pseudonym. Situácia, ktorá jednoznačne nedáva zmysel, a situácia, ktorá má potenciálne nebezpečné následky.

Ako bitcoín zvyšuje anonymitu

Bitcoin je dôležitá, posilňujúca technológia. Používanie účtu s bitcoínmi s pseudonymom chráni vaše právo zostať na internete anonymne. Umožňuje anonymné alebo pseudonymné získavanie finančných prostriedkov. Skupiny môžu kolektívne kontrolovať bitcoínové účty a podľa vlastného uváženia si môžu skryť alebo odhaliť finančné informácie.

Existuje veľa pozitívnych dôvodov pre súkromný a bezpečný bankový systém, ako je bitcoín:

Skupina pracujúcich pre práva by napríklad mohla získať prostriedky s bitcoínom. Peniaze by mohli byť použité na servery, letáky, pomocníci na diaľku … a to všetko bez toho, aby sa akákoľvek transakcia viazala na skutočné identity dobrovoľníkov..

Podobne by obeť domáceho zneužívania mohla používať bitcoíny na bezpečné zloženie finančných prostriedkov na prípravu na nezávislý život.

tradičné verzus nové modely ochrany osobných údajov

Tradičný model ochrany súkromia a nový model ochrany súkromia, ako ich vysvetlil Satoshi Nakamoto v pôvodnom dokumente o bitcoinoch.

Ochrana osobných údajov prostredníctvom pseudonymných účtov

Ochrana súkromia v tradičnom bankovníctve je zaručená inštitúciami, ktoré tvoria systém, ako sú banky, spoločnosti vydávajúce kreditné karty a vlády. Snažia sa zabezpečiť, aby zostatok vášho bankového účtu zostal utajený. To ich stavia do chúlostivej pozície, kde iba majú úplný dohľad nad tým, čo sa deje.

V bitcoínovom ekosystéme každý môže vidieť históriu každého zostatku na účte, ale nemôže vidieť, kto účet riadi. Všetky adresy a transakcie sú zaznamenané vo verejnej bitcoinovej databáze Blockchain. K adresám nie sú priradené mená ani adresy IP, takže nie vždy je možné zistiť, ktorá transakcia patrí jednotlivcovi.

Transparentnosť si vyžaduje ochranu

Bitcoiny sú štandardne transparentným systémom, v ktorom sú všetky informácie dostupné verejnosti. Každý užívateľ bitcoínov ako taký vyžaduje určitú úroveň ochrany. Každý, kto má v bitcoíne značné bohatstvo, by zo zrejmých dôvodov nechcel inzerovať svoje finančné prostriedky všetkým osobám, s ktorými obchoduje. Ale zakaždým, keď miniete len malú časť svojej bitcoínovej peňaženky, odhalíte svoje bohatstvo druhej strane. Robiť to na internete je ako blikať veľké stohy peňazí v tmavej uličke. To sa neodporúča! Zločinec môže vidieť, koľko máte, a môže sa rozhodnúť, že za tým prídete. Rozdelenie vášho majetku medzi niekoľko peňaženiek a použitie inej adresy pre každú transakciu je bežnou praxou, ktorá bráni ostatným v tom, koľko bitcoínov máte.

Ako môžete byť anonymizovaný pomocou bitcoínov

Je smutné, že existujú stovky spôsobov, ako môže byť bitcoinová transakcia spojená so skutočnou identitou niekoho. Skutočnú pseudonymitu proti vynaliezavému protivníkovi je veľmi ťažké dosiahnuť. Akýkoľvek úprimný prístup k anonymite v bitcoinoch si vyžaduje holistické použitie šifrovacích a komunikačných nástrojov (pozri príručky ExpressVPN o PGP, OTR a Tor).

V priebehu niekoľkých mesiacov ste mohli prísť do kontaktu so stovkami bitcoinových adries. Na zistenie skutočnej identity je často potrebné spojiť iba jednu z týchto adries s vašou skutočnou identitou.

Bitcoiny sú sledovateľné na blockchainu

Každá bitcoinová transakcia obsahuje najmenej jeden vstup (odkiaľ sú bitcoiny) a najmenej jeden výstup (odkiaľ sa posielajú bitcoiny). To znamená, že akonáhle je známa jediná adresa, je tu stopa, ktorá sleduje bitcoíny.

Ďalšou charakteristikou bitcoinových transakcií je to, že sa vždy musia zhodovať s predchádzajúcou transakciou. Ak dostanete 1 bitcoín, ale chcete minúť iba 0,4 bitcoínu, budete musieť uskutočniť transakciu, pri ktorej 1 bitcoín opustí váš účet. 0,4 bitcoínu pôjde ako platba, potom sa 0,6 bitcoínu vráti ako zmena. Vaša bitcoinová peňaženka zvládne tento proces automaticky, ale je dôležité porozumieť princípu, aby ste ho mohli používať anonymne.

Majiteľ pôvodného bitcoínu nevie, čo ste s peniazmi urobili, ale vidia príslušné sumy. Na vašom účte môžu vidieť dve transakcie: jednu za 0,4 bitcoínu a jednu za 0,6 bitcoínu. Nevidia, ktorý bol nákup a ktorá je „zmena“, ale je to odhad 50%. Keď nabudúce uskutočníte transakciu, bude to asi 25% a tak ďalej.

1 vstup spotrebovaný, 2 výstupy vytvorené

1 vstup spotrebovaný, 2 výstupy vytvorené.

To je dôvod, prečo vykonávanie mnohých transakcií, dokonca aj medzi vami, zvyšuje anonymitu v bitcoínovej sieti (pokiaľ softvér v peňaženke opakovane nepoužíva adresy!).

Podobne, ak dostanete 0,5 bitcoínu, ale chcete minúť 1 bitcoín, musíte vlastniť ďalšie bitcoínové adresy s kombinovanou hodnotou najmenej 0,5 bitcoínov. Opäť je to odhad 50%, ale teraz máte jednu verejne viditeľnú bitcoínovú adresu. Verejne viditeľné adresy bitcoínov by mohli uľahčiť zistenie vašej totožnosti.

2 vstupy spotrebované, 2 výstupy vytvorené

2 vstupy spotrebované, 2 výstupy vytvorené.

Vaše meno môže byť spojené s vašou bitcoínovou adresou

Vaše skutočné meno môže byť spojené s bitcoinovou transakciou, keď uskutočňujete transakcie s bitcoinmi, napríklad, ak nakupujete tovar online a necháte ho odoslať na svoju skutočnú adresu. Výmeny bitcoínov a dokonca aj niektoré bankomaty často vyžadujú, aby ste pred nákupom preukázali identifikáciu. Keď si kúpite bitcoiny od niekoho osobne, môžu vedieť, kto ste, a viesť záznamy o transakcii. Tento záznam by mohol spadnúť do rúk protivníka alebo by mohol byť dokonca zverejnený.

Zákony proti praniu špinavých peňazí vo vašej krajine môžu vyžadovať, aby ste pri kúpe alebo predaji bitcoínov odhalili svoju totožnosť, a preto je potrebné zatajiť ich stopu na blockchainu..

Vaša adresa IP môže byť prepojená s vašou bitcoínovou adresou

Keď uskutočňujete bitcoínovú transakciu, v podstate vytvárate správu v telefóne alebo počítači a posielate ju do bitcoínovej siete. Niekto, kto prevádzkuje veľké množstvo uzlov v bitcoínovej sieti, by mohol byť schopný priradiť niektoré svoje transakcie k vašej IP adrese, a potom deanonymizovať celý balík bitcoínov..

Je relatívne ľahké tomu zabrániť na počítači prenášaním všetkých transakcií cez sieť Tor. Väčšina klientov bitcoínov a peňaženky podporuje proxy servera Tor Socks5.

Odhalenie vašej bitcoínovej adresy skôr, ako prejde do blockchainu, vám môže umožniť sledovať vás ostatných

Akonáhle je bitcoinová adresa zadaná do blockchainu, je verejne zaznamenaná v nemennej globálnej databáze. Ale predtým, ako sa to stane, je pravdepodobné, že iba dve strany – príjemca a odosielateľ – mali vedomosti o tejto adrese. Ak hľadáte adresu, ktorá sa ešte v Blockchainu neobjavila, buď ste vlastníkom tejto adresy, alebo niekto od vás požaduje platbu..

Aby ste sa vyhli sledovaniu týmto spôsobom, je dôležité zadať všetky žiadosti o platbu a ďalšie zmienky o adresách prostredníctvom šifrovaných kanálov:

 • Pri hľadaní bitcoinových adries sa uistite, že web, ktorý navštevujete, má povolený protokol HTTPS
 • Ak je to možné, používajte VPN a Tor
 • Zašifrujte svoju komunikáciu s PGP a OTR.

Vlastníctvo súboru peňaženky môže byť dostatočným dôkazom toho, že kontrolujete bitcoíny

Podpísaná správa je jediným silným dôkazom, že vlastníte bitcoinovú adresu bez odhalenia súkromného kľúča. Pri podpisovaní správ pomocou bitcoinových kľúčov však buďte opatrní. Podpísané správy sú vynikajúcou funkciou (budeme hovoriť viac o tom, prečo neskôr), ale umožňujú komukoľvek vedieť, že ovládate bitcoínovú adresu, z ktorej ste podpísali.

Ak sa vás niekto pokúša anonymizovať, môže byť spokojný so slabšou formou dôkazu ako podpísanou správou: vedomie, že vediete záznamy o verejných adresách, je dostatočným dôkazom toho, aby niekto vyvodil záver, že ste zapojený do bitcoinových transakcií a Bitcoinový blockchain ich presne nasmeruje na ktoré transakcie. Jediné, čo musíte urobiť, je vyhľadať zadanú adresu.

Väčšina softvérov peňaženky ukladá verejné adresy bez šifrovania, pričom šifruje iba súkromné ​​kľúče. Je to dobré pre pohodlie používateľov, pretože nemusíte zadávať heslo zakaždým, keď chcete vidieť svoj zostatok alebo skontrolovať transakcie.

Ak sú súkromné ​​kľúče dostatočne šifrované, môžete svoju peňaženku bezpečne uložiť na externú jednotku USB, službu cloudového úložiska alebo dokonca na svoj e-mailový účet. Každý, kto má prístup k týmto médiám, by však mohol odhadnúť, aké adresy ovládate a aké transakcie vykonávate.

Aby ste sa chránili, mali by ste šifrovať všetky zálohy druhým heslom alebo PGP.

zostaňte v anonymite s krabicou nad hlavou

Zašifrujte VŠETKO, aby ste zostali skutočne anonymní!

Ako byť transparentný

Koncept súkromia je najlepšie definovaný ako miera kontroly nad vašimi informáciami. Táto kontrola zahŕňa nielen právomoc skryť alebo skryť vaše osobné informácie, ale aj právomoc odhaliť ju pre verejnosť. Transparentnosť je užitočná, ak potrebujete získať legitimitu v očiach publika alebo sponzorov. Bitcoín vám umožňuje byť transparentný v ľubovoľnej miere. Môžete ho použiť na preukázanie jednotlivých transakcií alebo vlastníctva bitcoínovej adresy. Transparentnosť vám tiež umožňuje auditovať vašu organizáciu až po posledný satoshi (najmenšiu jednotku bitcoínu) bez odhalenia vašej skutočnej identity alebo polohy..

V porovnaní s tradičnými finančnými systémami je transparentnosť bitcoínov dôležitou a posilňujúcou inováciou, pretože vám umožňuje preukázať, že ste uskutočnili transakciu finančných prostriedkov. Blockchain neklamá a nemôže byť podplatený.

Transparentnosť prostredníctvom podpisov

Najjednoduchšou formou priehľadnosti bitcoínov je prepojenie dvoch identít podpísaním vyhlásení. Ako to urobíte, záleží na vašom špecifickom softvéri v peňaženke, ale princíp je vždy rovnaký. Napíšete verbálne vyhlásenie a potom ho podpíšete digitálne pomocou súkromného kľúča. To nemusí nevyhnutne dokázať, že vyhlásenie je pravdivé; dokazuje to iba to, že majiteľ adresy urobil vyhlásenie.

Napríklad, ak prevádzkovateľ webovej stránky tvrdí, že vo svojom výpise kontroluje bitcoínovú adresu a vlastník bitcoínovej adresy tvrdí, že je prevádzkovateľom webovej stránky vo svojom výpise, môžete spoľahlivo dospieť k záveru, že tieto dva sú rovnaké subjekty. Potom môžete posielať finančné prostriedky na bitcoínovú adresu, s vedomím, že ide o správny web.

Tieto podpisy môžete tiež použiť na vyhlásenie o niektorých vašich transakciách. Možno budete musieť audítorom dokázať, že ste vykonali transakciu alebo že ovládate určitú sumu finančných prostriedkov.

Toto je veľmi užitočné pre neodpustiteľné digitálne príjmy. Len niekoľkými kliknutiami môžete ukázať umeleckému predajcovi, že máte dostatok finančných prostriedkov na kúpu maľby, alebo možno svojim investorom ukážte, že stále máte kontrolu nad svojimi peniazmi.

podpíšte a overte svoju správu

Podpíšte a overte svoju správu, aby ste dokázali, že ovládate prostriedky.

Ja, majiteľ adresy 1Hta9NXidkpUeKTEzoVQuP1QoiqkZ4vj6M, som rád, že som písal príručky o ochrane osobných údajov.
H3FwKAAJjJ6nzIw22fiWH9O7jgiXHACT + zSrd0Jlm9xGOrYKEX / 22QZr8vL0XmPW7w3nHjVOLB9K3GnXpMv9nBE =

Transparentnosť prostredníctvom opätovne použitých adries

Úradný obranný fond Edwarda Snowdena používa statickú bitcoínovú adresu pre svoje bitcoínové dary. Ukazuje to, koľko bitcoínov zvýšili, a dáva záruku, že sa neponárajú darom niekomu, kto tvrdí, že zhromažďuje peniaze v mene obrany spoločnosti Snowden..

Túto úroveň transparentnosti je možné použiť kdekoľvek na preukázanie toho, že finančné prostriedky nie sú spreneverené a peniaze sa vynakladajú zodpovedne.

Ako sa chrániť pred odstránením anonymizácie

Uvedomte si, aké informácie o sebe prezradíte

Prvým pravidlom je uvedomiť si, čo robíte a čo odhaľujete o sebe. Spochybňujte svoje činy. Ste na VPN? Čo ste doteraz urobili na tejto IP adrese? Ktoré karty máte momentálne otvorené v prehliadači? Ktorú bitcoinovú peňaženku používate? Odkiaľ pochádzajú peniaze v tejto peňaženke a čo si s nimi už predtým kúpil? Kto ste nedávno informovali o tom, čo sa chystáte urobiť, a tieto informácie boli zašifrované?

Všetky tieto informácie sú dôležité, ak sa chcete chrániť. Existuje veľa malých vecí, ktoré o vás niečo prezradia online. Nasledujúce body vysvetlia, ako sa môžete najlepšie chrániť. Vždy buďte ostražití a nezabudnite, aby ste si boli vedomí údajov, ktorým predkladáte, a aby ste premýšľali o tom, ako by sa mohli použiť na vašu identifikáciu..

Nikdy znova nepoužívajte adresy

Vyberte si bitcoínové peňaženky, ktoré rešpektujú vaše súkromie, a to nikdy opakovaným použitím adries. HD peňaženky (Hierarchical Deterministic) generujú teoreticky nekonečný počet adries z jedného semena. HD Peňaženky uľahčujú používanie novej adresy pre každú transakciu a tiež poskytujú bezpečný mechanizmus zálohovania.

Buďte opatrní pri poskytovaní služieb, na ktorých je vaša adresa pre výber opravená. Po každom výbere zmeňte svoju bitcoínovú adresu manuálne na nepoužívanú adresu. Povzbudzujte ostatných, aby zmenili svoje adresy aj po každom použití, pretože ich postupy ovplyvňujú vaše súkromie, keď s nimi komunikujete.

Použite Tor

Na zachovanie anonymity použite prehliadač Tor Browser alebo operačný systém TAILS, ktorý je predinštalovaný s peňaženkou Electrum Bitcoin. V predvolenom nastavení smerujte všetko cez Tor.

Nakonfigurujte svoje peňaženky na pripojenie k bitcoínovej sieti prostredníctvom siete Tor. Môžete to urobiť nainštalovaním prehliadača Tor a nakonfigurovaním servera proxy v časti Predvoľby > Pokročilé > sieť > Nastavenie. Ponechajte predvolené nastavenie Socks v5 na 127.0.0.1 na porte 9050 a potom zadajte tieto hodnoty do nastavení pripojenia vašej bitcoínovej peňaženky..

Je tiež dobré nasmerovať vaše rozhovory cez sieť Tor s rovnakými nastaveniami proxy. Týmto spôsobom môžete tiež nakonfigurovať mnoho poskytovateľov cloudového úložiska.

Zašifrujte svoje prehliadanie, rozhovory, e-maily, zálohy

Zabezpečte si prehliadanie

Pri prezeraní webových stránok s akýmikoľvek informáciami týkajúcimi sa vašej identity alebo bitcoinových transakcií vždy používajte protokol HTTPS. Tento jednoduchý protokol sa používa na šifrovanie prenosu medzi webom, ktorý si prezeráte, a počítačom. Zelená ikona zámku v paneli s adresou prehliadača naznačuje, že web, na ktorom sa nachádzate, používa protokol HTTPS.

Ďalším spôsobom zabezpečenia prehliadania je VPN. Ak používate sieť VPN, sieť VPN skryje vašu skutočnú adresu IP zo stránok, s ktorými komunikujete. Pri výbere poskytovateľa VPN buďte opatrní. Pozorne si prečítajte svoje zásady ochrany osobných údajov, najmä pokiaľ ide o informácie, ktoré zaznamenávajú.

Pomocou prehliadača Tor môžete ďalej skryť svoju polohu pred webmi, ku ktorým máte prístup. Služby využívajúce adresu .onion umožňujú najbezpečnejšie end-to-end šifrované a anonymné pripojenia na internete.

Zašifrujte svoje rozhovory

Pre maximálnu ochranu si vytvorte aspoň jeden jabber účet (označovaný aj ako XMPP) pre každú z vašich online identít. Existuje veľa bezplatných služieb, z ktorých si môžete vybrať. Zaregistrujte sa cez Tor a nasmerujte všetky svoje rozhovory cez sieť Tor pomocou zabudovaného proxy servera Socks v5 pre vyššiu bezpečnosť..

Ak chcete zabezpečiť, aby vaše rozhovory nemohli zachytiť a prečítať niekto iný, ako je určený príjemca, použite protokol OTR ako spoľahlivý a robustný šifrovací protokol. Upozorňujeme, že OTR môžete použiť iba v prípade, že ho používa osoba, s ktorou komunikujete.

Upravte svoje e-maily ako súkromné

Zo všetkých online služieb je e-mail najzraniteľnejší voči snoopingu a hackerstvu. Aj keď dobrý poskytovateľ e-mailových služieb útočníkom veľmi sťaží prístup k vášmu systému, poskytovateľ môže na požiadanie dobrovoľne odovzdať vaše údaje vládam. Bohužiaľ pre ľudí, ktorí hľadajú súkromie, mnohí poskytovatelia e-mailov sťažujú, ak nie nemožné, prístup k vášmu e-mailu prostredníctvom Tor. Niektorí dokonca požadujú, aby ste svoju e-mailovú adresu spojili s telefónnym číslom alebo skutočnou identitou.

Na šifrovanie e-mailov použite šifrovanie PGP, môžete tak urobiť iba u ľudí, ktorí používajú PGP. Ak máte veľké obavy o svoje súkromie, vyhnite sa komunikácii prostredníctvom e-mailu.

Zabezpečte a zašifrujte svoje zálohy

Spôsob zálohovania bitcoínov závisí od softvéru, ktorý používate. Peňaženky HD vám dávajú reťazec náhodných slov, pomocou ktorých môžete znova vytvoriť svoju peňaženku. Všetko, čo musíte urobiť, je zapísať tieto slová a bezpečne ich uzamknúť. Buďte však opatrní! Zlí chlapci musia poznať iba vaše slová, aby ukradli vaše bitcoiny. Z tohto dôvodu sa spravidla považuje za nemúdre uchovávať tieto slová na akomkoľvek elektronickom zariadení, ale v prípade neexistencie zabezpečeného fyzického priestoru by sa mohlo stať nevyhnutným.

Najjednoduchší spôsob, ako zašifrovať náhodné slová z vašej peňaženky HD (alebo iného textu), je s PGP, aj keď to bude vyžadovať aj premýšľanie o tom, ako zálohovať kľúč PGP. Ak zašifrujete svoj PGP kľúč veľmi dobrým heslom (musí byť dlhé a nezabudnuteľné: kombinácia ľudských myslí je notoricky zlá), na prístup k všetkým súborom si musíte zapamätať iba jedno hlavné heslo. V tomto blogovom príspevku o Diceware nájdete informácie o tom, ako vytvoriť také hlavné heslo. Použite heslo na zašifrovanie vášho kľúča PGP a potom zálohujte všetky ostatné súbory ich šifrovaním šifrovaným kľúčom PGP..

Pre každú identitu použite samostatné peňaženky

Je ľahké udržiavať inú bitcoínovú peňaženku pre každú z vašich online identít. Môžete mať peňaženku pre každú potrebu. Môžete mať napríklad:

 • peňaženka na prichádzajúce dary
 • peňaženka pre vašu skutočnú identitu
 • peňaženka na príjem z reklamy
 • peňaženka pre vaše úspory … atď.

veľa a veľa peňaženiek

Budete potrebovať veľa peňaženiek!

Pre každú svoju totožnosť nemusíte sťahovať samostatný softvér. Všetko, čo musíte urobiť, je uchovávať samostatné súbory peňaženky (súbory, ktoré obsahujú vaše verejné a súkromné ​​kľúče). Len nezabudnite nezamieňať jednotlivé súbory a nemiešať ich prostriedky.

Kedykoľvek budete potrebovať presunúť prostriedky medzi svojimi identitami, budete musieť zahmlievať chodník, aby pre každého bolo ťažké prepojiť svoje identity..

Zmätené prevody medzi totožnosťami

Pri premýšľaní o tradičnom finančnom systéme znejú synonymá „nejasné“, „bubnové“ alebo „zmiešané“ aktivity pre zločincov..

Vzhľadom na transparentnosť bitcoínov môžu obchodné transakcie vyžadovať určitú formu nejasností na ochranu obchodného tajomstva a obchodných praktík. Bezhotovostný prevod z osoby na bežný bankový účet by sa nemal prezradiť inej strane. Zákazník ani konkurenti by nemali zistiť, ako sa využívajú príjmy. Bez zahmlievania nevyhnutne odhalíme omnoho viac, ako musíme, takže je dobré zabezpečiť, aby bola vaša bitcoinová peňaženka rovnako súkromná, ako potrebujete..

Ako zamlčať prevody medzi identitami

Individuálna výmena

Existuje mnoho spôsobov, ako zameniť prevody. Môžete si vymeniť bitcoíny s niekým iným za výmenný kurz 1: 1, hoci to si vyžaduje veľkú dôveru v druhú stranu. Môžete tiež použiť externú službu úschovy. Táto možnosť sa používa zriedkavo, pretože spoločnosť s úschovným právom môže zaznamenať kompromitujúce informácie o transakcii.

Online peňaženky

Svoje súkromie môžete chrániť aj pomocou online peňaženky, ktorá každému používateľovi nepriradí jedinečné adresy. Príkladom toho sú online výmeny. Keď vkladáte svoje bitcoíny do takejto peňaženky, vaše mince môžu skončiť v rukách niekoho iného. Naopak, môžete dostať mince, ktoré predtým vlastnil niekto iný. Tieto služby sa nazývajú Tumblers. Je dôležité si uvedomiť, že počas tohto procesu nezískate ani nestratíte žiadne bitcoíny.

Spoločná výmena bitcoínov s najväčšou pravdepodobnosťou dodržiava prísne predpisy proti praniu špinavých peňazí. Budú viesť záznamy o všetkých vašich transakciách, podľa možnosti na dobu neurčitú, ktoré môžu odovzdať orgánu činnému v trestnom konaní. Môžu tiež požiadať o preukázanie svojej totožnosti skôr, ako vám umožnia vybrať mince, čo je praktika, ktorá by mohla ovplyvniť vaše súkromie viac než len sledovanie vašich bitcoínov..

Žiadna online peňaženka, ktorá existuje na účely omieľajúcich sa mincí, by vám nemohla poskytnúť záruku, že dostanete bitcoíny, ktoré ste už nevlastnili. Ak by to urobili, vyžadovalo by od nich sledovanie celého procesu (nielen vkladov a výberov), čo by porazilo podstatu systému. Ďalším významným rizikom výmeny bitcoínov je to, že svojim bitcoínom dôverujete tretej strane, ktorá pravdepodobne funguje anonymne. Ak poskytovateľ výmeny alebo peňaženky zmizne s vašimi prostriedkami, nebudete mať k dispozícii žiadne prostriedky, ako sa to stalo viackrát.

Altcoins

Ďalším spôsobom, ako sa od bitcoínov odpojiť, je ich iba predať. Môžete si vymeniť svoje bitcoíny za hotovosť alebo zlato, ale lepšou možnosťou je ich výmena za altcoíny. Týmto spôsobom je transakcia lacnejšia, bezpečnejšia a ľahšie vykonateľná anonymne online. Môžete dokonca predať svoje bitcoíny výmenou za inú kryptomenu s veľkým objemom a trhovou kapitalizáciou a krátko po tom ich môžete kúpiť na druhej burze..

Budete musieť nájsť viacnásobné výmeny s nízkymi požiadavkami na KYC (Know Your Customer), ktorým môžete dôverovať svojim minciam. To sa môže ukázať ako docela výzva.

Coinjoin

Coinjoin je najsľubnejší spôsob, ako si udržať svoje finančné súkromie s bitcoinmi. Funguje tak, že kombinuje mnoho transakcií do jednej, takže nie je jasné, ktoré vstupy a výstupy sú v korelácii.

To je možné dosiahnuť pomocou softvéru, ktorý eliminuje riziko, že dôjde k zmiznutiu alebo odcudzeniu finančných prostriedkov. Každý z podpisov je vytvorený v počítačoch účastníkov, takže ktokoľvek, kto sa pokúša podpísať podpisy, nemôže zmeniť transakciu alebo presmerovať prostriedky. Finančné prostriedky budú vždy na bitcoínovej adrese, ktorú ovládate.

Je možné to urobiť decentralizovaným spôsobom, aby sa služba nespoliehala na externé strany ani centralizované servery. Potrebuje iba účastníkov transakcie.

coinjoin zakóduje vstupy a výstupy, aby sa zachovala vaša anonymita

Služby ako Coinjoin zakódujú bitcoínové vstupy a výstupy, aby sa zachovala anonymita všetkých.

Najväčší problém s Coinjoinom spočíva v tom, že je stále možné korelovať vstupy a výstupy, pretože často existuje matematicky príliš málo možných kombinácií vstupov a výstupov, čo umožňuje počítaču určiť, ktoré vstupy zodpovedajú tomu, ktorý výstup.

Na zmiernenie možnosti, že niekto príde na to, ktoré vstupy a výstupy k sebe navzájom patria, musí byť protokol nejakým spôsobom štandardizovaný. Pretože vstupy nemôžu byť ľahko štandardizované, výstupy môžu byť vopred definované. Napríklad by ste mohli obmedziť výstupy na presne jeden bitcoín. Obmedzenie výstupov na presne jeden bitcoín by znemožnilo priradenie účtu k transakcii, pretože každý výstup bude pre 1 bitcoín. Vaše vstupy však budú pravdepodobne mať viac ako jeden bitcoín, takže rozdiel sa vám vráti bez vyrovnania. Je to preto, že rezervnú sumu je možné priradiť k transakcii.

Coinjoin sa môže aplikovať viackrát a keďže je veľa transakcií zoskupených do jedného celku, účastníci môžu ušetriť na transakčných poplatkoch. Coinjoin je preferovaný spôsob získania súkromia v bitcoínovej sieti. Je dokonca možné, že táto funkčnosť sa jedného dňa môže zahrnúť priamo na úrovni protokolu ako štandard, ako to už niektoré altcoiny už robia.

Táto príručka je k dispozícii aj vo formáte pdf.

Nezabudnite sa pozrieť na tohto podrobného sprievodcu: Ako vykonať anonymné platby pomocou bitcoínu.

Najlepšie obrázky: (1) allapen / Dollar Photo Club, (2) Sergey Nivens / Dollar Photo Club, (3) pitrs / Dollar Photo Club.

Chráňte svoje finančné súkromie pomocou bitcoínov: komplexný sprievodca
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.