Mobilné bezpečnostné tipy, ktoré potrebujete vedieť

S fantastickým novým smartfónom a tabletom môžete robiť takmer čokoľvek. Vrátane odcudzenia vašich údajov.

Jo. Dnešné telefóny iPhone, iPad, zariadenia Android a telefóny Windows sú také výkonné a pokročilé, že ich vlastníctvo je ako mať mini PC vo vrecku. Bohužiaľ to znamená, že nesú rovnaké druhy bezpečnostných zraniteľností ako počítače.

Telefóny a tablety sú tiež dosť malé na to, aby sa ľahko ukradli. A často ich pripájate k internetu prostredníctvom verejných sietí 3G, 4G a Wi-Fi. Takže vidíte, prečo stojí za to podniknúť kroky na zaistenie bezpečnosti na mobilných zariadeniach.

Tu sú tipy, ktoré potrebujete vedieť.

Nastavte prístupový kód

Vaše mobilné zariadenie obsahuje všetky vaše súkromné ​​konverzácie, kontakty a oveľa viac. Ak to niekto ukradne - alebo dokonca aj keď niekto, koho poznáte, chce prepadnúť - všetko to ľahko uvidí. Pokiaľ to nezablokujete, to je.

Nastavte svoje zariadenie tak, aby vyžadovalo tajný prístupový kód zakaždým, keď ho začnete používať. Každé zariadenie má tieto nastavenia a mohli by vaše osobné údaje uložiť od zlodeja alebo špióna.

Mnoho telefónov vám umožní odomknúť telefón pomocou odtlačku prsta alebo tváre. Môže to byť výhodné, ale môže to mať aj ďalšie bezpečnostné slabiny a umožňuje vám to nútiť vymáhanie práva odomknúť telefón.

Zašifrujte svoje internetové údaje

Verejné siete Wi-Fi sú notoricky ľahko dostupné. Dôvera nie všetkým poskytovateľom mobilného internetu.

Pomocou služby VPN zašifrujte svoje údaje mobilného internetu a zabezpečte ich pred tretími stranami.

Dávajte pozor, ktoré aplikácie môžu získať prístup k vašim údajom

Jednou z vynikajúcich vecí na mobile sú všetky aplikácie, ktoré si môžete stiahnuť. Takmer ktokoľvek môže vytvoriť aplikáciu a uložiť ju do obchodu - čo vám však povie o kvalite a bezpečnosti niektorých z týchto aplikácií?

Obzvlášť Android je známy tým, že umožňuje spustenie aplikácií pripojených na internet na pozadí, ktoré by potom mohli pristupovať k údajom, ako sú vaše miesta a fotografie, a odosielať ich. Okrem bezpečnostných rizík strácajú aj mesačný limit údajov!

Používajte renomované aplikácie a pravidelne kontrolujte ich povolenia, aby ste sa uistili, že majú prístup iba k údajom, ktoré od nich očakávate.

Chráňte pred škodlivým softvérom

Škodlivý softvér, ktorý zacieľuje mobilné zariadenia na ukradnutie vašich údajov, je na vzostupe. Mobilný malware sa často maskuje ako klony populárnych a dôveryhodných aplikácií. Potom môže odcudziť poverenia účtu, nainštalovať ďalšie aplikácie bez povolenia alebo vykonať inú nechcenú akciu.

Dávajte pozor na aplikácie, ktoré inštalujete a ktoré majú prístup k vášmu telefónu. Ak máte pochybnosti, vykonajte obnovenie továrenských nastavení, aby sa operačný systém telefónu vrátil do pôvodného stavu.

Nenechávajte Bluetooth zapnuté

Akákoľvek ďalšia funkcia môže predstavovať potenciálnu bezpečnostnú chybu, najmä ak to umožňuje vzdialené pripojenie k telefónu. Bluetooth zapnite iba vtedy, keď to potrebujete.
Pomáha tiež šetriť energiu batérie!

Nekorenujte svoje zariadenie

Rootovanie alebo útek z väzenia telefónu odstráni predvolené bezpečnostné funkcie, ktoré môžu aplikáciám umožniť prístup k súkromným údajom, ako sú napríklad podrobnosti o vašej karte SIM a ku ktorým anténam sa pripájate.

Mobilné bezpečnostné tipy, ktoré potrebujete vedieť
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.