Na čo slúži sieť VPN?

VPN alebo virtuálne súkromné ​​siete sú skupinou počítačov alebo vzdialených sietí prepojených cez internet. Sú užitočné na obídenie webových filtrov, pripojenie na vzdialené servery a na prehliadanie a sťahovanie anonymne.

Po pripojení k sieti VPN sa prihlásite pomocou svojich poverení a všetky údaje, ktoré odosielate a prijímate, sú šifrované a zabezpečené.

Kto používa VPN?

Nižšie je uvedený zoznam ľudí, ktorí bežne používajú siete VPN, spolu s konkrétnymi výhodami, ktoré z toho plynú. Je pravdepodobné, že spadáte aspoň čiastočne do jednej z nižšie uvedených kategórií.

Študenti a pracovníci

Rizikom môže byť použitie nezabezpečenej siete, napríklad v kaviarni. Ostatní ľudia majú prístup k vašej aktivite a môže byť v pokušení ukradnúť informácie o vašom účte, obchodné údaje alebo zadanie výskumu a môže byť ohrozená vaša práca alebo známky..

Sieť VPN často poskytuje škola alebo spoločnosť, takže máte jednoduchý prístup a pripojenie, aj keď cestujete, k zdrojom, ku ktorým pravdepodobne nebudete mať prístup v inej sieti. Ak používate vlastnú sieť VPN, budete môcť obísť filtre a cenzúru nastavenú školami a pracoviskami a anonymne prehliadať na akademickej pôde alebo v práci. Dokonca aj na verejných miestach si môžete byť istí, že vaša dôležitá práca je chránená pred zvedavými očami a vaše používateľské údaje sú v bezpečí.

sťahujú

Či už sťahujete legálne alebo nelegálne, nechcete skončiť na zozname sledovaných spoločností, pretože ste v počítači použili určité aplikácie. A čo je ešte horšie, mohli by ste skončiť na súde alebo zaplatiť statnú pokutu. Iné technológie a služby ponúkajú falošný pocit bezpečia, ale v skutočnosti neposkytujú potrebnú ochranu. VPN šifrujú vašu IP adresu a sú prakticky nevysledovateľné a sú jediným bezpečným spôsobom bezpečného stiahnutia.

Nadšenci bezpečnosti

Bez ohľadu na to, akú profesiu alebo internet potrebujete, zaslúžite si súkromie a bezpečnosť, ktoré môže VPN poskytnúť. Pomocou siete VPN môžete:

  • Vyhľadávajte anonymne bez toho, aby ste mohli sledovať alebo sledovať svoju činnosť
  • Zabezpečte svoju sieť pred hackermi zlodejmi identity, malvérom a / alebo susedmi, ktorí nechcú platiť za svoj vlastný internet.
  • Získajte zabezpečené pripojenie, aby vaša komunikácia zostala súkromná a šifrovaná, či už ste doma alebo na verejnom priestranstve
  • Chráňte svoje osobné a finančné údaje pred zvedavými očami

Takže ak váš sused neustále kradne váš internet, možno dokonca sťahuje vírusy alebo škodlivý softvér na váš server, alebo ak váš teenager omylom zadal informácie o vašej kreditnej karte na podozrivé stránky, alebo aj keď ste jednoducho nepohodlní s myšlienkou, že niekto uvidí vaše osobné dát alebo online aktivity, mali by ste používať VPN.

Cestovatelia po svete

Z dôvodu časových rozdielov, jazykových bariér a vládnej cenzúry môže byť používanie internetu v zahraničí pomalé a frustrujúce. Namiesto spoliehania sa na neznámu nezabezpečenú miestnu sieť, použitie VPN počas cestovania eliminuje tieto prekážky (ako aj akékoľvek problémy so zabezpečením) a umožňuje vám prístup na akúkoľvek webovú stránku v požadovanom jazyku v požadovanom jazyku..

Firmy a webové stránky

Či už vlastníte malý startup alebo ste súčasťou veľkej spoločnosti, siete VPN pomáhajú zabezpečovať údaje súkromného podnikania. Vaše údaje sú chránené od zabezpečenia plánovania, miezd, katalógov produktov, informácií o zamestnancoch a zákazníkoch, projekciách spoločnosti a ďalších. Spoločnosti bežne používajú VPN z dôvodu ochrany osobných údajov, ale aj na bezpečné a pohodlné zdieľanie údajov medzi kanceláriami a na pripojenie vzdialených zamestnancov k centrálnym pracovným serverom. Webové stránky ich používajú, aby zabránili škodlivému softvéru ovplyvniť jeho používateľov a zaistili rýchle načítanie.

Ľudia všade používajú VPN a ich počet sa zvyšuje. S rastúcou cenzúrou, počítačovou trestnou činnosťou a požiadavkami na rýchlosť siete VPN šetria deň pre študentov, podniky, cestujúcich, sťahovateľov a bežných ľudí..

Kliknite sem, aby ste sa vrátili k sprievodcom ExpressVPN týkajúcimi sa ochrany osobných údajov na internete

Na čo slúži sieť VPN?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.