Čo je bitcoín?

Bitcoin je inovatívna platobná sieť a nový druh peňazí.

Bitcoin je typ digitálnej meny, ktorý sa vytvára a uchováva elektronicky a je možné ho prenášať medzi ľuďmi bez sprostredkovateľa, napríklad v banke. Bola vytvorená entitou, ktorá používa pseudonym Satoshi Nakamoto v roku 2009. Od tej doby sa jej popularita rozrástla a pomocou bitcoinov môžete dnes platiť takmer za čokoľvek!

Bitcoin je úplne otvoreným zdrojom a nie je vo vlastníctve a pod kontrolou nikoho, všetky jeho systémy sú verejné a všetci sú vítaní zúčastniť sa na ňom.

Ako funguje bitcoín?

Bitcoíny sa prenášajú priamo z človeka na človeka cez internet. Každá osoba má priradenú digitálnu peňaženku, kde si môže uložiť svoj bitcoín.

Ako sa vytvára bitcoín?

Bitcoiny generujú ľudia na celom svete, ktorí prevádzkujú softvérové ​​programy, ktoré postupujú podľa matematického vzorca na výrobu bitcoínov. Títo ľudia sú povolaní baníkov. Baníci majú za úlohu overovať transakcie, za ktoré sú odmeňovaní novo generovanými bitcoínmi.

Ako sa bitcoín líši od tradičnej meny?

Zatiaľ čo tradičná mena je viazaná na banku alebo krajinu, bitcoín je úplne decentralizovaný. A zatiaľ čo tradičná mena je založená na zlato a striebre, bitcoín je založený na matematike, čo z neho robí formu kryptomeny.

Rovnako ako zlato a striebro je ťažké ťažiť bitcoíny a ich ponuka je obmedzená. Baníci smú niekedy produkovať iba 21 miliónov bitcoínov, po ktorých prestane vznikať viac bitcoínov..

Prečo používať bitcoiny?

Pre bežných ľudí, ako sme my, je bitcoín lacnejší ako mnoho iných spôsobov platby, najmä pokiaľ ide o medzinárodné transakcie. Eliminuje akékoľvek ďalšie poplatky spojené s transakciami kreditnými kartami, bezhotovostnými prevodmi, peňažnými príkazmi a spracovaním šekov. Ďalším dôležitým plusom s bitcoinmi je, že ho môžete použiť na zaplatenie tovaru a služieb bez uvedenia mena alebo adresy, takže si môžete zachovať svoje súkromie.

Ako získam bitcoíny?

Najprv musíte vytvoriť bitcoínovú peňaženku. Keď máte bitcoinovú peňaženku, dostanete bitcoínovú adresu, ktorú budete používať na prijímanie platieb. Existuje niekoľko spôsobov, ako získať bitcoín.

Od ostatných jednotlivcov - Bitcoiny môžete prijímať od iných ľudí výmenou za tovar a služby. Alebo vám môže váš priateľ poslať bitcoiny výmenou za nič, ak by to boli napríklad vaše narodeniny.

Výmenou meny - Bitcoiny si môžete kúpiť pomocou bitcoínovej peňaženky v miestnej mene. Bitcoiny si môžete kúpiť aj mimo svojej bitcoínovej peňaženky. Pomocou tejto stránky môžete nájsť alternatívne stránky na výmenu peňazí.

Tým, že sa stane baníkom - Ak sa cítite ctižiadostiví, môžete si ťažiť bitcoíny sami a pomocou tohto sprievodcu môžete začať.

V bitcoínovej bankomate - Bitcoiny si môžete kúpiť aj v bitcoinových bankomatoch. Prvý bitcoinový bankomat bol otvorený v októbri 2013 v kaviarni Waves vo kanadskom Vancouveri. Od tej doby sa po celom svete objavilo viac bitcoinových bankomatov!

Aký populárny je bitcoín?

Bitcoiny určite rastú na popularite. Aj keď jej decentralizácia spočiatku urobila z platobnej metódy pri nákupe nedovoleného tovaru a služieb (napríklad drogy a hitmani ...), etablovanejšie podniky teraz umožňujú svojim používateľom a zákazníkom platiť bitcoinmi.

(Psst! ExpressVPN prijíma bitcoíny od júna 2014!)

Mnoho ľudí tiež hromadilo bitcoiny ako investíciu. Rovnako ako väčšina ostatných investícií sa však uvidí, či sa bude ich hodnota zvyšovať alebo znižovať ...

Čo robí bitcoíny z kryptomeny?

Podľa záznamov na stránke coinmarketcap.com existuje v súčasnosti šesť hlavných kryptomen, ktoré všetky tvrdia, že sú bitcoiny, a ďalšie sa nachádzajú v dielach.

Okrem bitcoínovej hotovosti (ktorá s trhovou kapitalizáciou viac ako 20 miliárd USD je pravdepodobne najväčším uchádzačom o bitcoíny), sa bitcoínové zlato, diamant, súkromný a temný nejako pokúšajú priviazať na bitcoinovú zafarbenú, ale svetlú značku..

Definovanie toho, čo robí bitcoíny alebo dokonca to, čo definuje peniaze, je zložité. Zatiaľ čo bitcoín možno opísať ako elektronickú hotovosť typu peer-to-peer (s dôrazom na peer-to-peer alebo na hotovosť), táto definícia sa vzťahuje aj na širokú škálu kryptomen, z ktorých niektoré relatívne nesúvisia s bitcoinmi..

Pri bližšom pohľade je ľahké definovať žiaduce vlastnosti bitcoínu, ako napríklad nízke poplatky, rýchle zúčtovacie časy alebo mechanizmus overovania činnosti používaný na overenie a vygenerovanie bitcoínu. Zároveň však nedefinujú vlastnosti - nie každá kryptomena s nízkymi poplatkami, 10-minútovým blokovým časom a ťažobným algoritmom založeným na SHA-256 je automaticky bitcoín.

Ako zistíme, ktorý je skutočný bitcoín?

Zdá sa, že sa všetci zhodneme na tom, že Satoshi Nakamoto vytvoril bitcoíny. Nakamoto razil blok Genesis, čo znamená, že akákoľvek definícia, s ktorou chceme prísť, pravdepodobne musí obsahovať odkaz na tento blok..

Počiatky v Genesis však neurobia definíciu oveľa jednoduchšou, pretože viac reťazcov sa môže vrátiť späť k tomuto jedinému bloku. Charakter „najdlhšej“ alebo „najpracovanejšej“ reťaze (práca reťaze sa rovná počtu hashov potrebných na replikáciu reťazca s rovnakým počtom blokov a rovnakých krokov obtiažnosti) nemusí byť príliš užitočná, pretože to by umožnilo baníkom jednostranne definovať, čo je bitcoín jednostranne.

Správnejšia definícia by zahŕňala „platnú väčšinu pracovných reťazcov“, ale aké pravidlá sú platné a ktoré nie? Pravidlá sa v budúcnosti určite môžu zmeniť, ale za akých podmienok by bol „vylepšený“ bitcoín „skutočným“ bitcoínom? Nie je možné nájsť definíciu, ktorá funguje nielen spätne, ale aj proaktívne.

V skutočnosti je jediná definícia, ktorú môžeme vymyslieť, ktorá primerane definuje bitcoíny, veľmi neuspokojivá, ale úzko zapadá do toho, ako ľudia všeobecne vidia a používajú peniaze:

Bitcoin si myslí, že je to okolo vás.

Bitcoín je…

Za bitcoíny sa dá teoreticky považovať čokoľvek alebo aspoň akákoľvek kryptomena. Rovnakým spôsobom môže veľa vecí priniesť užitočné peniaze - to, čo prijímame ako peniaze, závisí predovšetkým od toho, čo každý považuje za peniaze.

Dobrým príkladom je Testnet, identický klon bitcoínového kódu a nasadený ako samostatná kryptomena. Úžasným detailom o Testnete je však to, že je úplne bezcenný. Bezcennú kryptomenu používajú vývojári na testovanie svojich produktov bez rizika straty peňazí a ťažia ju dobrovoľníci, ktorí ju rozdávajú zadarmo.

Podobne či to, čo vlastníte, sú kľúče k bitcoínom alebo k niektorým z jeho stimulátorov, závisí predovšetkým od toho, čo ľudia vo vašom okolí považujú za bitcoíny. Už keď používate výrazy ako „skutočný bitcoín“ alebo „pôvodná verzia bitcoínu“, jemne ale dôležito signalizujete, že by ste mohli hovoriť o niečom inom..

Dozviete sa všetko o bitcoíne

Chcete vedieť všetko o bitcoine? Pozrite sa na komplexnú príručku ExpressVPN pre bitcoíny!

Kliknite sem, aby ste sa vrátili k sprievodcom ExpressVPN týkajúcimi sa ochrany osobných údajov na internete

Čo je bitcoín?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.