Čo je to Adware?

Ak ste boli v osobnom počítači už v poslednom desaťročí, pravdepodobne ste už počuli výraz „adware“, ktorý sa používa v správach, alebo že ste ho v ironických online reklamách videli..

Termín „adware“ je odvodený od vety „softvér podporovaný reklamou“ – podobne ako videá, ktoré máme bezplatne k dispozícii online prostredníctvom služby YouTube a ďalších softvérových služieb ponúkaných v cloude.

Adware v podstate kompenzuje náklady na softvér a zároveň umožňuje tvorcom softvéru dosahovať zisky – samozrejme vďaka reklamám. Ale pre mnohých používateľov je adware nanajvýš nepríjemný. V najhoršom prípade to môže byť rušivý zážitok a potenciálne bezpečnostné riziko.

Niektoré adware fungujú ako zberateľ vašej histórie surfovania – zhromažďujú informácie o zvykoch používania internetu v snahe zobrazovať „vlastné“ reklamy, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou oslovia vás na základe vašej histórie prehliadania..

Aj keď tento spôsob zobrazovania reklám môže byť skutočne nepríjemný, zhoršuje sa. Niektoré programy adware môžu obsahovať ďalší softvér nazývaný spyware, ktorý je určený na zachytenie ďalších osobných údajov mimo histórie prehliadania a ich odoslanie späť zločincom a / alebo hackerom..

Jednoduchý adware, ktorý neobsahuje spyware, nezachytáva ani neprenáša tieto údaje. Adware aj spyware sú však zdrojom zdrojov vášho počítača a ak je k dispozícii dostatok adware, môžu spôsobiť, že počítač bude bežať veľmi pomaly..

Máš to. Ako sa teraz zbavíte adwaru

Programy podporované programom adware uľahčujú ich odinštalovanie. Programy založené na adware, ktoré nie sú také seriózne, vám ich uľahčujú. Vo vašom počítači často fungujú ako vírusy a pretože ste súhlasili s tým, že ich necháte bežať akceptovaním podmienok softvéru, antivírusové programy často nedokážu zistiť a / alebo odstrániť veľa adware programov..

Niektorí výrobcovia antivírusových programov ale vylepšujú svoje ponuky tým, že vám dávajú možnosť detekovať adware bez ohľadu na to, ako sa to na vašom počítači dostalo na prvé miesto..

Ak váš antivírusový softvér zistí vo vašom počítači adware, existuje veľká pravdepodobnosť, že bude odstránený alebo aspoň v karanténe mimo zvyšku vášho softvéru a údajov.. Ak máte antivírusový softvér, ktorý vám umožňuje zistiť adware, je dôležité, aby ste ho povolili. Keď váš antivírusový softvér zistí tieto programy, môžete sa rozhodnúť ignorovať adwarové programy, ktorým dôverujete, a zároveň riešiť a odstraňovať adware, o ktorých si myslíte, že môžu predstavovať hrozbu pre váš systém..

Zvážte inováciu, aby ste sa vyhli adware

Pretože veľa programov podporovaných adware ponúka platené verzie bez reklám, mali by ste zvážiť inováciu na tieto verzie, aby ste zabránili reklamám a problémom so zabezpečením alebo obťažovaním, ktoré môžu spôsobiť na ceste. Vaša najlepšia stávka je vedieť čo najviac o softvéri podporovanom adware pred stiahnutím a odsúhlasením jeho podmienok.

Tretie strany sú často zodpovedné za reklamy v adware a súhlas s ich podmienkami nemusí byť z hľadiska používateľskej skúsenosti tou najlepšou vecou. Napríklad, aj keď odstránite softvér založený na adware, softvér tretej strany na zobrazovanie reklám môže zostať v počítači nezistený. Môže to tak byť aj v prípade, že inovujete a zakúpite verziu programu, ktorý nie je podporovaný reklamou.

Zrátané podčiarknuté v adware: Chráňte sa a vzdelávajte sa

Najlepšia ochrana proti možnosti škodlivého adwaru a spywaru je kombinácia antivírusového softvéru a vzdelávania. Prvým krokom pri znižovaní hrozby je vedieť, aké programy sú a nie sú dôveryhodné. A aj keď sa vám podarí stiahnuť škodlivý adware program, dobré antivírusové riešenie vás upozorní a umožní vám odstrániť adware takmer okamžite.

Kliknutím sem získate podrobnejší návod, ako sa zbaviť adwaru.

Kliknite sem, aby ste sa vrátili k sprievodcom ExpressVPN týkajúcimi sa ochrany osobných údajov na internete

Čo je to Adware?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.