Porovnanie: Najlepšie bezplatné antivírusové softvérové ​​balíky

Či už máte starý systém, ktorý si vyžaduje aktualizáciu, alebo hľadáte bezpečné surfovanie po webe na svojom novom notebooku, antivírusový softvér zostáva jednou z najdôležitejších inštalácií v počítači. Existuje veľa možností tam, a všetci prichádzajú s výhodami a nevýhodami. To je najlepšia voľba pre váš systém?

Krátka odpoveď znie, že ak budete aktualizovaný, budete s akýmkoľvek renomovaným antivírusovým softvérom v poriadku. Pretože však každý prichádza so svojím vlastným súborom funkcií, požiadavkami na zdroje a cenou, môže sa chcieť bližšie pozrieť na náročného spotrebiteľa. Pretože je tu toľko prémiových možností, tento článok sa zameriava iba na slobodný softvér - bezplatný, pretože v súčasnosti by ste si mohli stiahnuť, nainštalovať a spustiť niektorú z týchto antivírusových aplikácií práve teraz a nestálo by vás to ani cent..

Tu je päť dobrých možností v abecednom poradí s kladmi a zápormi.

Avast zadarmo

Pros: Rýchle a jednoduché použitie s intuitívnym používateľským rozhraním, vďaka ktorému bude práca vykonaná bez toho, aby sa spotrebovalo veľa systémových prostriedkov. Na mnohých počítačoch môžete vykonávať úlohy s minimálnym spomalením. Zahŕňa funkcie, ktoré kontrolujú aktualizácie softvéru a bloatware vo webových prehliadačoch.

Zápory: Základné nastavenie môže byť jednoduché, ale zložitejšia konfigurácia môže byť problémom, najmä pre technofóbiu. Aj keď Avast prichádza s nástrojom na boj proti malvéru, nie je tak robustný ani efektívny ako iné samostatné možnosti.

AVG zadarmo

Pros: Integrovaný štandardný antivírusový, webový monitoring a e-mail scanner, okrem iných funkcií. Ľahko sa spúšťa každá jednotlivá funkcia a monitorovanie webu / e-mailu poskytuje nepretržitú ochranu.

Zápory: Považujte AVG za jack-of-all-trades, master-of-none. Antivírusový motor získa priemerné skóre z nezávislých testov. Pretože existuje toľko funkcií, môže ísť o balík náročných na zdroje. Podobne si užívateľské rozhranie zvykne. Dostanete tiež pravidelné kontextové okná, ktoré sa vás snažia prinútiť prejsť na prémiovú verziu.

Bitdefender zadarmo

Pros: Jeden z najdôslednejších najvyšších antivírusových programov. Jednoduché, rýchle a mimoriadne ľahké zdroje s funkciami vrátane skenovania systému a ochrany v reálnom čase.

Zápory: Jeden z najtenších balíkov, ktoré nájdete pre jeho bezplatnú iteráciu, čo znamená, že budete mať na výber niekoľko možností a žiadne integrované ďalšie funkcie (napr. Firewall).

Antivírus Panda Cloud

Pros: Čisté a jednoduché užívateľské rozhranie s cloudovými funkciami a minimálnym dopadom na systémové prostriedky. Dodatočná funkčnosť ponúka ďalšie monitorovanie na ochranu pred otvorenými sieťovými hrozbami Wi-Fi a možnými nebezpečnými jednotkami USB.

Zápory: Bezplatná verzia vám neustále pripomína inováciu na prémiovú verziu a dráždi vás obmedzeným prístupom k ďalším funkciám. Nezávislé testovanie tiež ukazuje, že aj keď sú jeho miery detekcie solídne, nie sú najlepšie.

Zóna bez alarmu

Pros: Tento kombinovaný firewall a antivírusový program ponúka pohodlie integrovaného balíka namiesto použitia samostatných aplikácií.

Zápory: Nie je tak bohatý na funkcie ako niektoré ďalšie možnosti. Antivírusová databáza sa aktualizuje každý deň, nie každú hodinu, čo znamená, že môžete byť vystavení rýchlo sa šíriacim novým hrozbám.

Ako zostanú tieto programy bezplatné? Väčšina z nich ponúka prémiové alebo licenčné modely, a to buď na zabezpečenie väčšej funkčnosti, alebo na fungovanie v komerčnom prostredí. Pre bežného spotrebiteľa, ktorý jednoducho hľadá bezplatný antivírusový program na stiahnutie, sa nemusíte báť; skutočnosť, že nezabíjate cent, nezbavuje produkt. V skutočnosti patria k najlepším dostupným antivírusovým softvérovým balíkom.

Kliknite sem, aby ste sa vrátili k sprievodcom ExpressVPN týkajúcimi sa ochrany osobných údajov na internete

Porovnanie: Najlepšie bezplatné antivírusové softvérové ​​balíky
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.