Potreby na cestovanie do zahraničia

Cestovanie do zahraničia je skvelý spôsob, ako vidieť nové pamiatky, vyskúšať nové veci a spoznať rôzne kultúry. Tu je niekoľko nevyhnutností, ktoré by ste si mali vziať so sebou pri objavovaní sveta!

Cestovné doklady

Bez ohľadu na to, ktorú krajinu navštívite, budete potrebovať identifikačné a iné doklady počas cestovania, a to z dôvodu bezpečnosti aj pohodlia. Bez nich neopustite domov!

identifikácia

Či už cestujete cez colné úrady na letisku alebo jednoducho prekračujete hranice v aute, mali by ste mať platný pas a vízum alebo inú formu preukazu totožnosti, napríklad rodný list alebo vodičský preukaz. Niektoré krajiny požadujú, aby ste ich nosili vždy, aby ste v prípade, že vás niekto stiahne alebo vypočúval, mohli preukázať, kto ste a kde máte občianstvo..

Medzi ďalšie príspevky, ktoré by ste mali priniesť, patrí:

 • Letiskové a iné prepravné lístky
 • Mapy oblastí, ktoré navštívite
 • Informačné príručky

Každodenné náležitosti

Pre pohodlné cestovanie je múdre zbaliť svetlo, ale tiež sa pripraviť na možnosti. Zamyslite sa nad potenciálnymi aktivitami, na ktorých sa môžete zúčastniť počas vašej cesty, a podľa toho zabalte.

odevy

Ak viete, že sa zúčastníte vynikajúcej večere alebo tancujete, prineste si oblečenie, ktoré sa hodí vo viac formálnych prostrediach. Podobne, ak idete na turistiku alebo robíte inú namáhavú činnosť, prineste si vhodné oblečenie a obuv.

Ak chcete, aby bola taška ľahká, zvážte priniesť iba jedno oblečenie pri nepravidelných príležitostiach a niekoľko balení čistiaceho prostriedku na jedno použitie a podľa potreby umyte oblečenie v hoteli. Na každodenné nosenie alebo na bežné udalosti prineste polovicu toľko oblečenia, koľko dní ste tu. Napríklad, ak idete na osemdňový výlet, prineste štyri bežné oblečenie, ktorých položky sa dajú zamieňať. Váš výber je širší, ako si myslíte!

Tipy pre takmer kdekoľvek:

 • Prineste dostatok ponožiek a spodného prádla na každý deň (alebo navyše, len v prípade, že vás niekto chytí v búrke alebo keď budete cítiť nutkanie skočiť do bazéna, zatiaľ čo budete oblečený)..
 • Ľahká bunda príde vhod, nech ste kdekoľvek.

Toaletné potreby a lieky

Hotely zvyčajne poskytujú cestovné fľaše mydla, šampónu, kondicionéra a dokonca aj telové mlieko a podľa potreby ich nahradia pri každej návšteve domácnosti. Udržujte svoju tašku ľahkú a prineste si iba lekárske alebo špeciálne toaletné potreby a ďalšie potreby, ako napríklad malú kefu na vlasy, zubnú kefku, zubnú pastu, dezodorant a ďalšie osobné veci (dámy, nezabudnite na svoj makeup!).

Lieky uchovávajte pevne v zipse v plastovom vrecku a uistite sa, že sú jasne označené. Ak používate niektoré lieky na predpis, môžete si nechať kópiu predpisu so sebou pre prípad, že vás na letisku zastavia.

Položky špecifické pre klímu

Ak plánujete návštevu Írska v marci, určite by ste nepriniesli sandále a šaty na opaľovanie. Skontrolujte počasie pre svoj cieľ a prineste si vhodné oblečenie, aby ste sa nevytriasli (alebo sa potili), zatiaľ čo všetci ostatní sa cítia pohodlne.

Niektoré návrhy zahŕňajú:

 • opaľovací krém
 • Bug sprej
 • Slnečný klobúk alebo dažďový klobúk
 • Pláštenka
 • topánky
 • plavky

technológie

Či už používate počítač, tablet alebo telefón na surfovanie na webe, telefonovanie alebo posielanie e-mailov, budete potrebovať rýchle, bezpečné a súkromné ​​pripojenie..

Roaming mobilných telefónov

Možno budete chcieť zavolať domov, aby ste skontrolovali deti, poslali textom nejaké pekné miestne obyvateľstvo, aby ste sa s nimi stretli, alebo kontaktujte vašich cestovných spoločníkov, ak sa oddelíte - nemali by ste však uviaznuť s obrovským účtom. Priniesť mobilný telefón na vašu medzinárodnú cestu nemusí znamenať hororový príbeh o 3000 dolárov za telefón, ktorý sa všetci obávame. Porozprávajte sa s bezdrôtovou sieťou, aby ste zistili, či ponúkajú medzinárodný roaming pre váš plán a krajinu, ktorú navštívite.

Cestovanie VPN

Ak chcete pracovať online na svojom prenosnom počítači, tablete alebo inom zariadení, musíte mať sieť VPN. Virtuálne súkromné ​​siete sú užitočné, najmä keď cestujete, pretože vám umožňujú:

 • Obídte brány firewall a cenzúru stanovené vládami
 • Prejdite anonymne pomocou šifrovanej adresy IP
 • Zabráňte webovým stránkam sledovať vás alebo inštalovať súbory cookie do vášho počítača
 • Chráňte všetky odoslané a prijaté informácie pred zvedavými očami
 • Pripojte sa k vzdialenému dátovému centru (napríklad vašej spoločnosti)

Rovnako zaujímavé ako nové miesta môžu byť aj nebezpečné. Byť na neznámom mieste - a používať na prehliadanie neznámu a nezabezpečenú sieť - môže ohroziť vašu identitu a ďalšie informácie. Chráňte seba a všetky svoje zariadenia investovaním do siete VPN na cestovanie.

Tieto tipy vám pomôžu byť pripravení, pohodlní a pripravení na všetko počas cestovania po svete!

Kliknite sem, aby ste sa vrátili k sprievodcom ExpressVPN týkajúcimi sa ochrany osobných údajov na internete

Potreby na cestovanie do zahraničia
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.