Prečo je aplikácia VPN zvyčajne lepšia ako doplnok VPN

Ak chcete internet používať súkromne a bezpečne, potrebujete VPN. Ako sa však rozhodnete medzi aplikáciou VPN a doplnkom VPN (alebo prehliadačom VPN) so všetkými rôznymi dostupnými typmi sietí VPN??

Na povrchu sa zdá, že lepšou voľbou je použitie doplnku VPN. Koniec koncov, sú takmer vždy bezplatné a pomerne ľahko sa inštalujú. A v prípade prehliadačov VPN je VPN už predinštalovaná vo vašom webovom prehliadači. Čo sa vám nepáči pri službe VPN, ktorá nevyžaduje inštaláciu, žiadny účet predplatného a iba pár kliknutí na inštaláciu?

Skôr než sa rozhodnete zveriť svoje súkromie a bezpečnosť online doplnkom a prehliadačom VPN, mali by ste zvážiť niekoľko vecí.

Väčšina doplnkov alebo prehliadačov VPN chráni iba prenos vášho prehliadača

Vo väčšine prípadov inštalácia doplnku VPN do webového prehľadávača alebo pomocou prehľadávača VPN chráni všetky vaše návštevnosť prehliadača a nič viac. Ak máte v prehliadači Chrome doplnok VPN, všetka prevádzka v prehliadači Chrome je šifrovaná a chránená pred zvedavými očami. Ak však používate program Outlook, Skype alebo akýkoľvek iný nástroj, ktorý si vymieňa informácie online, nebude táto prevádzka chránená zásuvným modulom alebo prehliadačom VPN (ktorý napriek tomu môže uniknúť z vašej adresy IP).

V podstate neexistuje veľa technických rozdielov medzi doplnkom VPN a šifrovaným proxy proxy HTTP. Aj keď uvidíte zmenu adresy IP pri kontrole webovej stránky „čo je moja adresa IP“, vaše ďalšie aplikácie budú naďalej používať vašu domácu adresu IP, efektívne vás budú anonymizovať a váš prenos bude vystavený zraneniu poskytovateľov internetových služieb..

Ak chcete úplne chrániť všetok sieťový prenos, potrebujete aplikáciu VPN.

Použitie bezplatného doplnku alebo prehliadača znamená, že pravdepodobne platíte za svoje súkromie

Prakticky všetky pluginy a prehliadače VPN na trhu sú zadarmo, čo by malo byť dôvodom opatrnosti namiesto oslavy. Je to preto, že údržba serverov potrebných na napájanie služby VPN je drahá. Ak teda poskytovatelia nedostávajú príjmy od zákazníkov, takmer určite ich získavajú z iných prostriedkov.

Niektorí poskytovatelia sa napríklad môžu rozhodnúť použiť lacnú infraštruktúru na šetrenie peňazí, čo vedie k pomalému a nestabilnému pripojeniu. Iní sa môžu rozhodnúť obmedziť svoje technologické vylepšenia a zákaznícku podporu s cieľom znížiť náklady. Ešte horšie je, že niektorí poskytovatelia môžu predávať denníky používateľov a adresy IP tretím stranám, čo v prvom rade ničí účel VPN.

Prečo je rozšírenie prehliadača ExpressVPN odlišné

Rozšírenia ExpressVPN pre prehliadače Chrome a Firefox ponúkajú to najlepšie z oboch svetov, pretože na rozdiel od samostatných rozšírení spolupracujú s aplikáciou ExpressVPN na ochrane celého zariadenia, nielen prehliadača. Rozšírenia, ktoré sú k dispozícii pre Mac, Windows a Linux, tiež kazia vašu polohu, blokujú WebRTC a zahŕňajú HTTPS všade. Naše predplatné tiež zaisťuje, že môžeme neustále investovať do vylepšenia našej technológie a údržby hardvéru. Výsledkom je zvýšenie súkromia, komplexná bezpečnosť a neobmedzená sloboda online. A za to stojí za to zaplatiť.

Prečo je aplikácia VPN zvyčajne lepšia ako doplnok VPN
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.