Sprievodca pre začiatočníkov Tor

  • Čo je Tor?
  • História Tor
  • Ako Tor funguje
  • Ako používať Tor
  • Rýchly štart do Tor
  • Čítať viac o Tor

Čo je Tor?

Tor (pôvodne nazývané Cibuľový smerovač pretože to rozdeľuje vašu komunikáciu ako cibuľa), je bezplatná sieť serverov alebo „uzlov“, ktoré náhodne smerujú internetovú komunikáciu medzi sebou s cieľom zahmlievať pôvod údajov. Tor Browser môže výrazne zvýšiť súkromie a anonymitu používateľa online. Vo vnútorných dokumentoch NSA dokonca hovorí o Toru ako o „králi vysoko zabezpečenej anonymity s internetovou anonymitou s nízkou latenciou“.

fotografia červenej cibule nakrájanú na polovicu

Tor je skratka pre „The Onion Router“.

Tlačové agentúry a orgány činné v trestnom konaní na Tor často pozerajú negatívne, má však veľa pozitívnych výhod. Novinári a ich zdroje sa spoliehajú na to, že komunikujú bezpečne a anonymne bez strachu zo zasahovania vlády. Bezpečná komunikácia je nevyhnutná v prípadoch oznamovania, ako sú odhalenia Edwarda Snowdena. Podobne je Tor dôležitý pre presadzovanie práva, pretože umožňuje tajné operácie a vyšetrovanie online. Tor má v súčasnosti na celom svete asi dva milióny používateľov, z ktorých väčšina pochádza zo Spojených štátov, Nemecka a Ruska.

Pomocou Tor môžete skryť svoju IP adresu, prezerať temný web a anonymne spúšťať server.

Tor nenahrádza vašu VPN, pretože anonymizuje iba vaše prehliadanie a niekoľko ďalších vybraných služieb (ktoré je potrebné špecificky nakonfigurovať)..

Pripojenie k Tor prostredníctvom pripojenia VPN je vynikajúci spôsob, ako si zachovať svoje súkromie a bezpečnosť na internete. Nielenže skryje vaše údaje prehliadania od spoločnosti VPN, ale skryje aj vašu domácu IP adresu z vstupného uzla Tor.

Ďalšie informácie o Tor

stupnice spravodlivosti

Pravdepodobná história Tor

Program Onion Router sa začal na poslednom mieste, ktoré ste očakávali. Ako sa Tor stal populárnym internetovým anonymným nástrojom, aký je dnes? Prečítajte si Torovu históriu.

ako tor funguje

Ako Tor skutočne funguje

Tor pre začiatočníkov! Jasné a jednoduché vysvetlenie toho, ako Tor presmeruje vašu komunikáciu prostredníctvom siete uzlov na ochranu vášho súkromia. Zistite, ako Tor funguje.

ako používať tor

Ako používať Tor na ochranu vášho súkromia

Tento komplexný sprievodca vás naučí všetko, čo potrebujete vedieť o používaní Tor, vrátane nastavenia servera proxy, zdieľania súborov a ďalších. Naučte sa, ako používať Tor teraz.

tor-browser

Rýchly štart do Tor

Začíname s Torom je rovnako jednoduché ako 1-2-3. Postupujte podľa tohto návodu na rýchle spustenie a pripravte sa teraz.

čítať viac o tor

Čítať viac o Tor

Chcete sa dozvedieť viac o Tor? Prečítajte si zbierku článkov ExpressVPN tu.

Späť na začiatok

Sprievodca pre začiatočníkov Tor
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.