Všetko, čo ste kedy potrebovali vedieť o mobilnej bezpečnosti

Mobilné zariadenia sú dnes oveľa viac ako len telefón. Váš smartphone je tiež kamera, budík, GPS, herná konzola, prehrávač MP3 a televízor.

Keďže naše mobilné zariadenia dokážu splniť všetky svoje každodenné úlohy, začíname sa menej spoliehať na naše stolné a prenosné počítače. Všetko, čo môžeme urobiť doma, môžeme teraz robiť aj na cestách, čo nám ešte viac uľahčuje zostať v kontakte s našimi priateľmi, rodinou a kolegami. Ale aj keď to prináša určitú úroveň pohodlia, môže to byť tiež nebezpečné.

Pretože ukladáme viac informácií na mobil, zvyšuje sa nám riziko útoku exponenciálne. Vaše súkromie je predsa len také dobré ako zariadenie, ktoré ho ukladá.

Mobilné zariadenia sa tak odlišujú od iných zariadení tým, že zahrnuli kartu SIM a jedinečný operačný systém, ako sú iOS alebo Android.

To, čo predstavuje mobil verzus stacionárne zariadenie, však nie je vždy jasné. V niektorých ohľadoch mobilné zariadenie, ako je jednoduchý 4G smerovač, zdieľa rovnaké hrozby ako starý mobilný telefón, zatiaľ čo prenosné počítače môžu byť vo verejnej sieti Wi-Fi rovnako zraniteľné ako smartfón..

Prečítajte si viac informácií o mobilnej bezpečnosti

Ilustrácia muža, ktorý držal chybu pri uchu, akoby to bol telefón! Je to skutočná chyba, ako napríklad v Indiane Jones v tomto tuneli. Lolz! Jo, a chyba má NSA vyrazené na to.

Tipy pre mobilnú bezpečnosť, ktoré potrebujete vedieť

Váš smartphone je vašou záchrannou lanou, takže pomocou týchto bezpečnostných tipov pre mobil zaistite všetko, čo je na ňom.

Ilustrácia smartfónu s ikonou Wi-Fi na jeho obrazovke.

Aké informácie prechádzajú vašimi mobilnými sieťami

Naučte sa, ako sa orientovať v nebezpečnom svete verejných Wi-Fi pomocou tohto sprievodcu. Znížte riziko počítačových útokov a ochráňte svoje súkromie v mobilných zariadeniach.

Ilustrácia smartfónu, ale tu je kicker: Všetky ikony aplikácií sú visiace zámky !!

Ako zabezpečiť mobilné aplikácie

Zabezpečte svoje aplikácie tým, že zvýšite bezpečnosť svojho smartfónu. Naučte sa, ako overiť aplikácie svojho telefónu kontrolou informácií, ku ktorým majú prístup.

Ilustrácia nabíjania smartfónu. S VÝZNAMNOU ZNAČKOU NA TO !!

Ako je nabíjanie vášho mobilného telefónu vystavené neznámym rizikám

Verejné USB zásuvky môžu byť výhodné, ale často prichádzajú so západkou. Naučte sa, ako nabíjať svoj telefón na verejnosti bez toho, aby ste zanechali stopu.

Ilustrácia karty SIM prenášajúcej údaje.

Nebezpečenstvá z triangulovania vašej polohy, odpočúvania hovorov, SMS

Postupujte podľa tohto sprievodcu, aby ste sa dozvedeli viac o karte SIM v telefóne a o tom, ako sa dajú ľahko sledovať. Potom postupujte podľa krokov na pomoc pri anonymizácii vašej polohy.

Ilustrácia smartfónu s bezpečným vytáčaním na obrazovke.

Zablokovanie zariadenia

Vaše súkromie je v bezpečí iba z jednoduchého hesla. Naučte sa, ako chrániť vaše súkromie zvýšením bezpečnosti smartfónu.

Všetko, čo ste kedy potrebovali vedieť o mobilnej bezpečnosti
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.