Zablokovanie zariadenia

Smartfóny dnes ukladajú všetko od našich online hesiel až po čísla našich kreditných kariet. Preto je viac ako kedykoľvek predtým dôležité, aby sme ich chránili.

Využite uzamknutú obrazovku a vyberte dostatočne bezpečné heslo. To sťaží ostatným prístup k telefónu bez vášho súhlasu.

Pomocou odtlačku prsta na odomknutie zariadenia sa len málo zvyšuje bezpečnosť. Odtlačok prsta je možné ľahko nakloniť z malej veľkosti palca a použiť na odomknutie telefónu. Aj keď vo väčšine jurisdikcií nemôžete byť nútení odhaliť svoje heslo, odomknutie telefónu odtlačkom prsta bez vášho súhlasu je úplne legálne.

Zašifrujte disk

Spoločnosť Apple začala šifrovať pevné disky v predvolenom nastavení od iOS 8. To výrazne zlepšuje ochranu vlastníka pred svojvoľným vyhľadávaním a pred zneužitím vašich osobných údajov po strate zariadenia..

Android tiež ponúka funkciu pre používateľa na šifrovanie disku; to však musí aktivovať užívateľ. Aj keď spoločnosť Google v roku 2014 takéto šifrovanie predvolene oznámila, požiadavky boli neskôr potichu odstránené.

V nastaveniach nájdete možnosť šifrovania zariadenia.

Aj keď to nie je obzvlášť jednoduché, je možné z telefónu získať osobné údaje bez vášho súhlasu, ak nešifrujete disk a vynútiteľnosť práva tieto telefóny bežne odomkne pomocou spoločnosti Google, a to aj v prípadoch menších ako trestné činy súvisiace s drogami.

Vyberte si správne heslo

Aj keď spoločnosť Apple aj Google prijímajú opatrenia na ochranu vašich šifrovaných údajov pred hackermi obmedzením počtu nesprávnych hesiel za minútu alebo vymazaním disku po niekoľkých neúspešných pokusoch, najlepšou ochranou je silné heslo..

Vyberte heslo, ktoré má najmenej 12 znakov, alebo použite generátor náhodných hesiel. Nezabudnite tiež pridať kombináciu čísel, ako aj veľkých a malých písmen. Prípadne použite Diceware na vygenerovanie hesla, ktoré pozostáva zo štyroch až piatich slov.

Ďalšie čítanie

Viac informácií o nebezpečenstvách mobilných sietí Wi-Fi nájdete v týchto článkoch:

  • Aké informácie prechádzajú vašimi mobilnými sieťami
  • Nastavenia pre mobilné zariadenia, ktoré ovplyvňujú vaše súkromie
  • Ako je nabíjanie vášho mobilného telefónu vystavené rizikám
  • Nebezpečenstvá z triangulovania vašej polohy, odpočúvania hovorov, SMS
  • Ako zabezpečiť mobilné aplikácie
Zablokovanie zariadenia
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.