6 visu laiku lielākie kriptogrāfijas pārstāvji

[ware_item id=33][/ware_item]

Zaglis mēģina nozagt klēpjdatoru.


Uzglabājot naudu tradicionālā bankā, jūs to darāt, jo jums ir maz citu iespēju. Protams, ir iespējams apiet bankas un glabāt naudu valdības obligāciju vai skaidras naudas veidā zem matrača, taču apdrošināšanas, fiziskās drošības un ērtības trūkums cilvēkus attur no tā rīkošanās. Būsim godīgi: vēl nesen nevienam nebija citas izvēles.

Kriptovalūtu pieaugums deva cilvēkiem iespēju “būt savai bankai”. Lai droši uzglabātu jebkuru summu, neatkarīgi no tā, cik liela, ir nepieciešama programmatūra vai dažos gadījumos tikai papīra gabals. Svarus ir viegli revidēt, grūti nozagt un niecīgus - pārsūtīt. Kāpēc kriptovalūtu lietotāji tā vietā glabā savas “monētas” biržās, kurām ir visas banku negatīvās puses (jums viņiem ir jāuzticas), ar nevienu no augšējām pusēm (apmaiņa nav valdības nodrošināta vai apdrošināta)?

Uzglabājot savu kriptonauda apmaiņā, ir jāuzticas maiņai ar likumu neievērošanu, tā vadītājiem ar naudas aizbēgšanu, kā arī par drošības politiku, aizsargājot jūsu īpašumu no hakeriem..

Ir viegli saprast, kāpēc kriptogrāfijas aizrauj sabiedrības iztēli. Pirmkārt, ir jānoņem milzīgā naudas summa - mantotās banku iestādes reti tiek aplaupītas no tik milzīgām naudas summām. Otrkārt, kriptovalūtas ir tikai nesen sākušas pievērsties sabiedrības interesēm, tāpēc jebkāds hack vienmēr rada ziņas. Turklāt naudu ir ļoti grūti izsekot, padarot tās zādzību par nevainojamu noziegumu.

Ar visu to, kas izlikts, apskatīsim visu laiku lielākos kriptovalūtas veidotājus.

1. Monētu pārbaude

Japānas šifrēšanas birža Coincheck tika uzlauzta līdz 500 miljoniem NEM (jeb aptuveni 532 miljoniem USD) 2018. gada janvārī. Kamēr pati Coincheck darbojās kopš 2014. gada, attiecīgā valūta NEM un tās aukstais seifs nebija iestatīti. pareizi uz augšu.

Sākumā hakeri tika vainoti valsts atbalstītajiem darbiniekiem no Ziemeļkorejas, taču vēlāk tika atklāts, ka uzbrukumam, iespējams, ir Krievijas izcelsme. Dažu biržas darbinieku personīgie klēpjdatori tika inficēti ar ļaunprātīgu programmatūru, un hakeri pēc piekļuves iegūšanas varēja izmantot sistēmas ievainojamības..

Par pārsteigumu lielākajai daļai novērotāju, Coincheck spēja atkal padarīt klientus veselus, izmantojot milzīgo peļņu, ko tā bija uzkrājusi šajā procesā. Tomēr tas iedvesmoja Japānas finanšu regulatoru vēl vairāk ierobežot topošo apmaiņas ekosistēmu.

Coincheck banalizācija ir lielākā kriptovalūtas vēsture vēsturē, spriežot pēc tā laika fiat ekvivalenta.

2. Mt. Gokss

Mt. Gox banalizācija attaisnojās visās pasaules šifrēšanas kopienās un pamatota iemesla dēļ. Joprojām nav pilnībā skaidrs, cik uzbrucēju spēja precīzi nozagt, cik daudz, bet mēs zinām, ka ievainojamība, kas lietotājiem ļāva izņemt vairāk Bitcoin nekā viņiem piederēja, saglabājās diezgan ilgu laiku. Mt. Gox bija milzīga tirgus daļa ap laiku, kad tā sabruka, un tā bija dominējošā birža ar līdz 90% no visiem darījumiem, kas notika uz tās platformas iepriekšējos gados.

Sākotnēji uzņēmums deklarēja 850 000 Bitcoin zaudējumus, kas tajā laikā bija aptuveni 450 miljoni USD.

Mt. Gox sākotnēji izveidoja Jed McCaleb kā vietu, kur tirgot spēles žetonus. Apmaiņa tika modernizēta, iekļaujot Bitcoin pēc tam, kad Makalebs pamanīja valūtas pieaugošo popularitāti un vēlējās palīdzēt tirgotājiem. Tomēr tas nekad nav sasniedzis tādu sarežģītības līmeni, kāds nepieciešams, lai nodrošinātu drošus darījumus. Pieaugot Bitcoin tirdzniecības līmenim, aktivitātes nepalika nepamanītas hakeriem.

Apmēram 200 000 no sākotnēji ziņotajiem Bitcoin pazaudētajiem ir atgūti, taču līdz tiesvedībai un prasībām nav bijis iespējams atgriezties pie likumīgajiem īpašniekiem..

3. Bitfinex

Par Bitfinex hack pirmo reizi tika paziņots 2016. gada augustā, un tajā kopumā tika iesaistīti aptuveni 120 000 Bitcoin, kas tajā laikā bija fiat ekvivalents 72 miljoni USD. Atšķirībā no Mt. Gox, monētas tika nozagtas vienā uzbrukumā no uzņēmuma makiem, neskatoties uz to, ka viņi bija ieviesuši dažus piesardzības pasākumus, lai novērstu šādas neveiksmes. Joprojām nav skaidrs, kā un kuri mehānismi neizdevās, un ļāva uzbrucējiem izvairīties no šādas sirdis.

Bitfinex piedāvāja kompensēt saviem lietotājiem, izmantojot “IOU” marķiera formā. Žetonu īpašnieki to nekavējoties varēja pārdot ar atlaidi vai gaidīt, kamēr Bitfinex varētu to iegādāties, izmantojot biznesa peļņu. Gadā Bitfinex bija iegādājies apmēram 95% no visiem izsniegtajiem žetoniem..

Bitfinex turpina darboties līdz šai dienai. 2019. gada jūlijā divi izraēlieši tika arestēti uz aizdomu pamata par izdarīšanu.

4. NiceHash

Vietu mūsu sarakstā ieņem NiceHash, kas 2017. gada decembrī tika apkrāpta ar 4700 Bitcoin (jeb aptuveni 64 miljoniem USD). NiceHash bija Slovēnijas kriptovalūtas ieguves tirgus, kur neatkarīgi kalnrači varēja iznomāt hash jaudu lietotājiem, kuriem nebija viņu pašu ieguves mašīnas.

NiceHash pārvaldīja vairākus karstos un aukstos makus, lai sadalītu ieguvumus par ieguvi starp biedriem. Tieši šie maki tika mērķēti, taču, neskatoties uz lielo zaudēto līdzekļu skaitu, NiceHash spēja atlīdzināt vairāk nekā 75% no visiem zaudējumiem.

5. Zaifs

Zaifs tika izlaupīts no dažādām kriptovalūtām, ieskaitot Bitcoin, Bitcoin Cash un Monacoin, zaudējot aptuveni 62 miljonus USD fiat ekvivalentā 2018. gada septembrī..

Apmaiņai vajadzēja trīs dienas, lai saprastu, ka tās karstajiem makiem trūkst līdzekļu, taču tā nekavējoties paziņoja, ka uzņēmuma līdzekļi tiks izmantoti, lai kompensētu visus klientus.

6. Binance

Hakeri 2019. gada maijā novilka 7000 Bitcoin no vienas pasaules populārākās kriptovalūtas Binance. Summa ekvivalentā fiat bija aptuveni 40 miljoni USD. Binance saviem lietotājiem varēja atlīdzināt ar šim mērķim izveidotu speciālu “apdrošināšanas fondu”. Tomēr izstāšanās uz dažām dienām tika apturēta, jo apmaiņa mēģināja noskaidrot, kas nogāja greizi. Izpilddirektors Zhao Changpeng uzrakstīja visaptverošu emuāra ierakstu, kurā tika aprakstīts uzbrukums, un iesaistījās Twitter apmaiņā, lai mazinātu lietotāju bažas, pirms tam novēršot bažas, kas tika izvirzītas īpaši kalnu laikā. Goksa un Bitfinex krīzes.

Nekad neuzglabājiet monētas biržā

Atšķirībā no tradicionālajām bankām, kriptovalūtas turētājiem nav nepieciešams turēt monētas biržā. Tā vietā viņi tos var saglabāt makā tālrunī vai tam paredzētā ierīcē. Bitcoin, visticamāk, joprojām būs aptuveni pēc pieciem līdz desmit gadiem, bet jūsu izvēlētā apmaiņa nebūs.

Nezaudējiet savu Bitcoin!

6 visu laiku lielākie kriptogrāfijas pārstāvji
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.