Android 5.0 Lollipop jaunās, jaukās drošības funkcijas

Android 5.0 Lollipop jaunās, jaukās drošības funkcijas

Google Android Lollipop ir planšetdatoru un viedtālruņu operētājsistēmas piektā versija, un tas ļoti labi varēja atrast ceļu uz daudz vairāk ierīču, nekā jebkurš no tās priekšgājējiem jebkad ir darījis. Ņemot vērā pašreizējās viedierīču izplatīšanas tendences, izmantojot televizorus, pulksteņus un pat automašīnā esošās izklaides sistēmas, kas drīz vairs nevēlas samazināties, labāk ir būt drošām. Ja nesen esat jauninājis uz Lollipop 5.0, iespējams, vēlēsities noklikšķināt šeit, lai iegūtu dažus noderīgus padomus par ExpressVPN vienmērīgāku darbību.

Tātad, kas jauns un kas ir labs konfekte?

No vidusmēra lietotāja viedokļa vissvarīgākais jaunums, kas tiek pievienots Android 5.0 izlaišanai, ir fakts, ka Adrians Ludvigs, Google Android mobilās programmatūras drošības komandas vadītājs, domā, ka ierīces drošībai jābūt klāt, bet tā nav dzirdama. , žurnālistiem nesen sacīja, ka “es nedomāju, ka ir reāli, ka vidusmēra cilvēkam vajadzētu rūpēties par drošību.” (Mēs domājam, ka viņš rīkojas nepareizi un, lai labāk pasargātu sevi no drošības pārkāpumiem, ikvienam ir jābūt zināmam drošības līmenim. un privātums).

Tā kā Android viedtālruņu tirgū pieder aptuveni 80% tirgus daļas, tas neattiecas tikai uz tehnoloģiski prasmīgo segmentu, un tāpēc Google, pieminot Apple, ir gājusi uz priekšu, lai pēc noklusējuma ieslēgtu galvenās drošības funkcijas, tādējādi atstājot vidusmēra lietotājs, izmantojot savu ierīci, neuztraucoties par to, vai viņi ir droši.

Ludvigs izskaidroja Google pieeju, sakot: “Runājot par drošību, mēs neveidojam vienu ierīci vai miljoniem līdzīgu ierīču. Mēs veidojam pakalpojumu, kas lietotājiem palīdz būt drošiem, neskatoties uz neskaitāmajiem dažādiem veidiem, kā Android varētu darboties. ”

Runājot par draudiem, ar kuriem saskaras Android lietotāji, ir daudz, taču lielākais ir ierīču zādzību un nozaudēšanas veidā.

Saskaņā ar Consumer Reports pagājušajā gadā tika nozagti vairāk nekā 3 miljoniem amerikāņu viedtālruņu, kas ir gandrīz par 100% vairāk nekā 2012. gadā. Mobilās drošības kompānija Lookout uzkrāso līdzīgu ainu, sakot, ka desmit procenti no visiem viedtālruņiem ASV ir nozagti..

Paturot to prātā, Google ir nācis klajā ar dažiem dažādiem veidiem, kā aizsargāt ierīces un tajās glabātos datus. Tas tiek panākts, izmantojot bloķēšanas ekrānu, kuru var apiet, izmantojot tikai sejas atpazīšanu, PIN numuru vai piekļuves kodu, kā arī ierīces šifrēšanu un iespēju attālināti notīrīt nozaudētu vai nozagtu ierīci..

Vairāk interesē rūpnīcas atiestatīšanas iespēja, kas ir oficiālais nosaukums tam, ko mēs pazīstam kā “nogalināšanas slēdzi”. Ja tas tiek aktivizēts ar īpašnieka Google paroli, tas no tālruņa izdzēsīs visus datus un atstās to pilnīgi nederīgu lietošanai..

Iestādes, iespējams, atzinīgi vērtē slepkavas pārslēgšanu, īpaši ņemot vērā, ka Kalifornijas likumi nosaka, ka tai jābūt klāt ierīcēs, kuras tiek pārdotas no 2015. gada 1. jūlija, bet ieslēgta pēc noklusējuma šifrēšanas (neaizmirstiet ierīces PIN kodu, ja tiesībsargājošie darbinieki lūdz par to) jau ir ieguvuši kolektīvu ieskatu no drošības dienestiem, kurus mēs visi zinām, mīlam un uzticamies, lai neizmantotu nevienu viņu rīcībā esošo rīku, lai mūs izspiegotu.

Lai gan ir arī citas jaunas drošības funkcijas, un visinteresantākais līdz šim ir viesu kontu ieviešana. Īpaši noderīgs ierīcēs, kuras izmanto vairāk nekā viena persona, viesu režīms var ļaut citiem ģimenes locekļiem izbaudīt jūsu ierīces lietošanu, bet bez papildu satraukuma vēlāk atklāt, ka jūsu iestatījumi ir nejauši mainīti vai kad liels rēķins ir radies dēls vai meita, kas viņu iecienītajā spēlē aizrāva ar pirkumiem lietotnē.

Android Smart Lock ir arī noderīgs jauns papildinājums, kas integrē Lollipop ierīces ar Android Auto iegultām sistēmām un viedpulksteņiem. Lietotājs var iestatīt savu ierīci ar Smart Lock tā, lai tā darbotos tikai tad, kad tās Android Auto sistēmas vai viedpulksteņa darbības diapazonā ir Bluetooth. Tas izklausās kā vēl viens lielisks veids, kā atturēt zagļus, lai gan es nevaru palīdzēt, bet domāju, vai tas varētu izraisīt viedpulksteņu zādzību lēcienu.

Uzņēmējdarbības īpašnieki, kas meklē drošākus paņēmienus, kā pārvaldīt savas ierīces izveidošanas (BYOD) politiku, nav aizmirsuši arī Lollipop. Izmantojot konteineru ievietošanu, Android Work lietotājiem sniegs nevainojamu pieredzi, vienlaikus ļaujot IT darbiniekiem piemērot atšķirīgas darba un personīgo datu un lietotņu drošības politikas..

Lietotņu izvietošana arī ļaus IT administratoriem noteikt, kuras Google Play lietotnes būs pieejamas instalēšanai, izmantojot lietotāju darba profilu, un izplatīšanu var viegli kontrolēt, saistot lietotnes ar noteiktām personām vai grupām. Spēja noteikt politikas tiks piemērota abām lietotnēm, kā arī katram lietotājam.

Kopumā šķiet skaidrs, ka Google turpina virzīties pareizajā virzienā, izmantojot Android drošību, un lēmums par noteiktu funkciju ieslēgšanu pēc noklusējuma ir pareizais, ņemot vērā to, ka labāk informēta patērētāju bāze pagaidām ir nedaudz vairāk par ideālu.

Fakts, ka vislielākais risks, ar kuru var saskarties Android lietotājs, ir ierīces pazaudēšana vai nozagšana, liecina, ka cilvēki neapšaubāmi joprojām ir drošības ķēdes vājākais posms un ka tehniskajai kontrolei lielākoties nav nozīmes, ja fiziskais risks joprojām ir galvenais faktors..

Android 5.0 Lollipop jaunās, jaukās drošības funkcijas
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.