Interneta drošības rokasgrāmata: 5 veidi, kā palīdzēt bērnam būt drošībā tiešsaistē

Kā nodrošināt savu bērnu drošību tiešsaistē.

Jūs, iespējams, neredzēsit to vakara ziņās, bet izglītības tehnoloģiju pasaule uzplaukst. Faktiski eksperti saka, ka ir paredzams, ka investīcijas EdTech nozarē nākamo trīs gadu laikā pārsniegs USD 250 miljardus visā pasaulē.

Pieaugums, iespējams, ir saistīts ar iniciatīvu ConnectED, kas darbojas, lai nodrošinātu ātrdarbīgu WiFi ikvienai ASV klases klasei..

ConnectED lēnām revolucionē, ​​kā skolas izmanto internetu, un tādējādi vairāk uzņēmumiem piedāvā iespēju attīstīt tehnoloģijas un programmatūru, lai palīdzētu papildināt jūsu bērna izglītības programmu..

Tā kā arvien vairāk skolotāju izmanto dažādus tiešsaistes izglītības rīkus, lai pilnveidotu tradicionālās mācību metodes, ir svarīgi, lai jūsu bērns zinātu, kā saglabāt drošību tiešsaistē gan mājās, gan klasē..

Šeit ir pieci palīdzības veidi.

1. Runājiet ar bērniem par viņu digitālo pēdu

Runājot par tīmekli, viss, kas notiek tiešsaistē, paliek tiešsaistē, tāpēc ir svarīgi ņemt vērā ne tikai savu privātumu, bet arī jūsu bērnu. Domājiet par internetu kā par plašu mežu, kur viss, ko jūs darāt, atstāj taku.

Pārliecinieties, vai jūsu bērns zina, ko ir vērts koplietot tiešsaistē, un ko nē. Ja rodas šaubas, vislabāk ir turēt lietas privāti. Galu galā, jo vairāk informācijas tiešsaistē ir par personu, jo vairāk iespēju to izmantot.

Tiešsaistes informētība ir īpaši piesardzīga sociālo mediju laikmetā, kad vietnes, piemēram, Facebook, ir kļuvušas tik efektīvas, lai mērķētu uz lietotājiem, kuras viņi tagad var identificēt pusaudžus, kuri jūtas nedroši vai satraukti.

Ne tikai tas, bet arvien vairāk universitāšu mūsdienās pārbauda potenciālo studentu sociālo mediju kontus, pirms izlemj, kam tos pieņemt. Lai gan tas, iespējams, nav tūlītējs jautājums, tas var radīt problēmas, kad ir pienācis laiks jūsu bērnam pieteikties dažādās skolās.

2. Palīdziet bērniem pamanīt atšķirību starp drošām un kaitīgām vietnēm

Lai gan vairums pārlūkprogrammu mūsdienās var brīdināt lietotāju, kad viņš apmeklē potenciāli bīstamu vietni, vienmēr ir daži gadījumi, kas var izslīdēt caur plaisām. Palīdziet bērnam ievērot drošas vietnes un atpazīt kaitīgās vietnes.

Vienkāršs veids, kā pārbaudīt vietnes drošību, ir pārbaudīt URL augšējā meklēšanas joslā. Ja vietrādī URL ir “https”, vietne ir droša. HTTPS nozīmē hiperteksta pārsūtīšanas protokola drošību, kur “s” nozīmē drošu. Ja vietne izmanto https, iespējams, tā ir likumīga.

3. Iestatiet VPN saviem bērniem

Varat arī pievienot papildu drošības līmeni saviem bērniem, izmantojot tā dēvēto VPN. Īsi kā virtuālais privātais tīkls, VPN ir droši un likumīgi veidi, kā palīdzēt anonimizēt personas tiešsaistes tīklu un šifrēt viņa interneta savienojumu.

Pieslēdzoties VPN servera atrašanās vietai, lietotājs var anonimizēt savu savienojumu, vienlaikus drošāk pārlūkojot. Tas var likties sarežģīti, taču praksē VPN ir neticami viegli lietojami.

Lielākā daļa VPN pakalpojumu piedāvā ikmēneša maksājumu plānus un var aptvert lielāko daļu ierīču, ieskaitot klēpjdatorus, galddatorus, viedtālruņus un pat dažus maršrutētājus..

4. Māciet bērniem lietot stingrākas paroles

Viens no labākajiem veidiem, kā palīdzēt bērnam saglabāt drošību tiešsaistē, ir iemācīt viņam lietot labākas paroles. Kaut arī var būt vieglāk atcerēties vienkāršas paroles, piemēram, ģimenes mājdzīvnieku vai ielas adresi, tās ir atzītas par daudz mazāk drošām. Faktiski Google pētījumā tika atklāts, ka visizplatītākais paroles paradums ir izmantot paroles kā mājdzīvnieka vārdu. Ir svarīgi neizmantot paroles, kuras uzbrucējs var uzminēt ar ļoti mazu pētījumu.

Paroles, kas ir vismaz astoņas rakstzīmes garas un kurās ir dažādi burti un cipari, ir daudz drošākas nekā mājdzīvnieka vārda izmantošana. Kaut arī bērnam var būt grūti atcerēties kādu no šīm parolēm (daudz mazāk – nedaudz), ir rīki, kurus varat izmantot, lai tos atcerētos, piemēram, mūsu izlases paroļu ģenerators.

Bezmaksas lietotnes, piemēram, LastPass, ir lielisks resurss. Izveidojot tā saukto galveno atslēgu, LastPass jūsu bērna dažādās paroles tiek turētas drošībā. Tā vietā, lai atcerētos nedaudz paroļu, bērnam ir jāatceras tikai viena.

5. Pārliecinieties, vai jūsu mazuļa programmatūra ir atjaunināta

Vienkāršākais veids, kā hakeri var nolaupīt datoru, ir tīkla programmatūras ievainojamību izmantošana, un tas ir daudz vienkāršāk, ja programmatūra ir novecojusi. Pagājušā gada WannaCry izpirkuma programmatūras uzbrukums, kura mērķis bija aptuveni 300 000 datoru visā pasaulē, spēja trāpīt tikai tīkliem, kas izmantoja novecojušu programmatūru.

Atvēliet laiku, lai pārbaudītu gan jūs, gan jūsu bērna dažādās programmatūras programmas, it īpaši pretvīrusu paketi, un pārliecinātos, ka jūsu dažādie pārlūkprogrammas un tīkli ir atjaunināti. Galu galā vairums atjauninājumu un ielāpu ir paredzēti, lai palīdzētu novērst zināmās drošības problēmas, tāpēc noteikti izmantojiet tos.

Ja vēlaties palīdzēt savam bērnam būt drošībā tiešsaistē, ir vērts veltīt laiku dažām minūtēm, lai pārdomātu šos padomus.

Interneta drošības rokasgrāmata: 5 veidi, kā palīdzēt bērnam būt drošībā tiešsaistē
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.