Kameras lietotne KooZoo: tie ir džungļi

Kameras lietotne KooZoo: tie ir džungļi

Ko darīt, ja jūs varētu pārvērst viedtālruņus vai iPod ierīces straumēšanas kamerās, tad apskatiet, ko citi cilvēki, kas dara to pašu, straumēja visā pasaulē? Tāda bija KooZoo, iPhone lietotnes, ideja, lai izmantotu “veco” tehnoloģiju, kas neizbēgami karājas pēc jaunu ierīču iegādes. Bet KooZoo un līdzīgas kameru lietotnes rada satraucošu jautājumu: kur ir robeža starp publisko un privāto informāciju?

Ārā no būra

Pēc The Verge teiktā, ideja par KooZoo radusies no bijušā pārdošanas izpilddirektora Drew Sechrist puses. Pavadot atvaļinājumu 2008. gadā, viņš ieguva mājas atvaļinājumu Sanfrancisko un sāka domāt par veidu, kā redzēt, kas notiek mājās - un ne tikai pilsētā kopumā, bet tieši viņa mājā vai kafejnīcā ap stūri. Kaut arī tīmekļa kameras un drošības sistēmas bija viena no iespējām, abas bija dārgas un to uzstādīšana varētu būt sarežģīta. Tas ir tad, kad viņš sāka domāt par veco iDevices ņemšanu un pārvēršanu straumēšanas kamerās, kuras cilvēki varētu izmantot, lai ierakstītu jebko.

Tam bija jānotiek šādi: lietotāji lejupielādē lietotni un pēc tam izveido kontu, pēc kura viņi var sākt straumēt video - kuru viņi var izvēlēties publiskot. Ja vien kāds aktīvi neskatās plūsmu, tas pārtrauc video uzņemšanu un tā vietā ik pēc dažām minūtēm uzņem momentuzņēmumu; tas ietaupa akumulatora darbības laiku un samazina joslas platuma patēriņu. Protams, šāda veida pakalpojumi rada vairākas problēmas; īpaši privātums. Vai ir iespējams pārliecināties, ka ieraksti ir tikai publiskās vietās un nekādā veidā nav nelikumīgi? Tādiem pakalpojumiem kā Instagram un Vine ir viena un tā pati problēma, un Sechrist teica, ka viņa plāns ir izmantot privātuma un datoru ekspertu “padomdevēju padomi”, lai noteiktu, kas ir godīga spēle un kas ir ārpus robežas..

Izklausās drausmīgi, vai ne? Nu, lūk, šī lieta: pēc liela sprādziena izdarīšanas 2013. gada sākumā KooZoo pazuda. Neviena Android lietotne nekad nav materializējusies, un iTunes versija vairs nav pieejama; lietotnes Twitter kontā divu gadu laikā nav veikts ieraksts. Varbūt uzņēmumā radās problēmas ar privātumu - lai arī ideja satvert specifisku informāciju par publiskajām telpām, nevis pilsētas atbalstītu videonovērošanu bija intriģējoša -, lai arī kas notika, dienests to neuzņēma. Svarīgāka par vienu lietotni tomēr ir gara spēle šeit: nāk tādas sarežģītas lietotnes kā šī, un ar tām saistītais risks.

Līdz Nav labi?

Apsveriet neseno stāstu par sievieti no Lielbritānijas, kura atklāja, ka viņas vīrs izmanto izsekošanas lietotni - Cerberus -, lai pārraudzītu ne tikai viņas, bet arī viņas bērnu aktivitātes. Kā ziņo The Inquisitr, Ketrīna Higginsone vispirms uzzināja, ka kaut kas notiek, kad viņa no bankas nokavēja tekstu par naudas pārskaitījumu. Kad viņa nonāca mājās, vīrs viņai teica, ka viņš par to ir parūpējies, jo viņš var lasīt viņas tekstus, noteikt viņas GPS atrašanās vietu, klausīties sarunas un pat izmantot savu kameru reāllaikā, lai precīzi redzētu, ko viņa dara konkrētajā brīdī brīdis. Viņš arī bija instalējis šo spiegprogrammatūru savu trīs pabērnu telefonos, sniedzot gandrīz neierobežotu ieskatu viņu ikdienas darbībās..

Pārsteidzoši, bet Catharine tagad apgalvo, ka viņai ir labi ar uzlaušanu, jo viņai nav ko slēpt. Izklausās pazīstams? Šī ir tā pati loģika, kuru valdības bieži izmanto, lai attaisnotu digitālo snoopingu - ja jūs neko nedarījat nepareizi, viņi saka, jums nav par ko uztraukties. Bet tādas lietotnes kā Cerberus un potenciāls, uz kuru atsaucas tādi jaunizveidoti uzņēmumi kā KooZoo, stāsta atšķirīgu stāstu: kurā brīdī pazūd robeža starp “kaut ko darīt nepareizi” un vienkārši “kaut ko darīt”?

Mazuļu pakāpieni

Protams, pastāv iespēja, ka pāreja no minimālistiskas novērošanas taktikas uz pilnīgu spiegošanu nenotiks vienas nakts laikā un būs tikai viedierīču aizmugurē. Pēc Neatkarīgās ziņām, piemēram, nesen tika uzlauzti simtiem mazuļu video monitoru un videonovērošanas kameru, un viņu plūsmas tika pārraidītas vietnē “visiem bez maksas”. Par draudošāku piezīmi var minēt aktīvistes Moosa Abd-Ali Ali piemēru, kuras tālrunis tika inficēts ar augstas kvalitātes spiegprogrammatūru, kuras nosaukums bija FinFisher pēc tam, kad viņš aizbēga no savas dzimtenes. Spiegprogrammatūra attāliem lietotājiem nodrošināja pilnīgu piekļuvi Moosa viedtālrunim, dodot viņiem iespēju izmantot un kompromitēt jebkuru no viņa lietotnēm. FinFisher tika noņemts, taču tā klātbūtne skaidri parādīja, ka dažas valdības aģentūras nebaidās iet tālu, kad runa ir par piekļuvi personiskajai informācijai..

Grunts līnija? KooZoo nav risks, jo tas nekad nav izcēlies. Bet līdzīgas lietotnes pastāv, un darbos ir vēl sarežģītākas versijas. Kad esat tiešsaistē, pastāv iespēja, ka visu, ko redzat vai darāt, var novērot, reģistrēt vai izmantot - droši pārlūkojiet, aizsargājiet savas intereses un, iespējams, atrodiet veco iPhone jaunu māju. Viena “vieda” ierīce ir pietiekami riskanta.

Piedāvātais attēls: only4denn / Dollar Photo Club

Kameras lietotne KooZoo: tie ir džungļi
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.