Kas ir robottīkli, un kā jūs tos aizsargājat?

Klēpjdatora ilustrācija, ko tur leļļu stīgas.

Robottīkli ir nolaupīto ierīču (robotu) lieli tīkli, kurus to radītājs var attālināti kontrolēt.

Robotiskos tīklus, kas galvenokārt darbojas, lai gūtu peļņu no noziedzīgām organizācijām, piemēram, var izmantot tādu kriptovalūtu kā Monero atmīnēšanai vai joslas platuma izmantošanu vietņu palēnināšanai kā pakalpojumu atteikuma uzbrukumu.

Kas ir pakļauts robottīklu riskam?

Galvenie robottīklu upuri ir novecojuši datori, kas pazemojas aizmirstos biznesa parku un skolu stūros, kā arī slikti nodrošinātas lietiskā interneta (IoT) ierīces..

Kad dators vairs nesaņem atjauninājumus, bet joprojām ir savienots ar internetu, tas kļūst neaizsargāts, jo tiek atklātas arvien vairāk un vēl nepieejamas drošības ievainojamības. Šīs ievainojamības var ļaut kādam attālināti izmantot mašīnas kontroli un pavēlēt tai veikt jebkuru uzdevumu tā, it kā tas būtu viņu serveris.

Jebkurš dators vai ierīce, kas ilgstoši netiek izmantota, var patērēt daudz joslas platuma, apstrādes jaudas vai citādi rīkoties savādi bez īpašnieka ziņas. Līdzīgi ierīces, kas darbojas fonā (piemēram, novērošanas kameras, viedie ledusskapji vai termostati), iespējams, pamanīs drošības trūkumus..

Robottīkli un lietu internets

IoT ierīcēm pēc noklusējuma bieži tiek piegādātas vājas paroles un pieteikšanās akreditācijas dati. Slikta drošības prakse pie ražotājiem un spēcīgs spiediens uz lētākām ierīcēm to ir saasinājuši.

Nav skaidrs, cik neaizsargātas varētu būt cilvēku mājas. Viena no idejām, ko uzzināt, izvirzīja Japānas valdība, ir ļaut varas iestādēm izmantot noklusējuma pieteikšanās paroles, lai “ielauztos” bez uzraudzības ierīcēs un izpētīt to izplatību un iespējamo kaitējumu.

Vēl viena ideja, kas iet vēl tālāk, ir ielaušanās neaizsargātajās ierīcēs, lai tās nostiprinātu no iekšpuses vai ķieģeļus padarītu tās nelietojamas.

Tiesību aizsardzības ideja par piekļuvi cilvēku privātajam digitālajam īpašumam ir diskutabla, taču ne visi priekšlikumi ir līdzīgi. Var argumentēt, ka, atstājot ierīces noklusējuma un nedrošā stāvoklī, tas ir tāpat, kā atstāt tās atbloķētas.

Lai izmantotu reālās pasaules salīdzinājumu: vai policijai būtu atļauts staigāt pa stāvvietu, pārbaudot, vai automašīnā nav ieslēgtu automašīnu? Vai būtu pieņemami, ja šie darbinieki arī aizslēgtu nenodrošinātu transportlīdzekļu durvis, lai ierobežotu zādzību risku to īpašniekiem?

Kā novērst robottīklu uzbrukumus jūsu ierīcēm

Neatkarīgi no tā, kādas ierīces jums varētu būt, jums vienmēr jāmaina viņu noklusētās paroles un jāpārbauda, ​​kādas iespējas jums varētu būt vajadzīgas, lai tās aizsargātu. Ideālā gadījumā jūsu ierīces vispār nav sasniedzamas no atvērtā interneta.

Tomēr ilgtermiņā drošumu pēc noklusējuma var ražot tikai ražotāji, un patērētājiem vajadzētu pieprasīt labāku privātumu un drošību.

Kas ir robottīkli, un kā jūs tos aizsargājat?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.