Kaspersky: Mac ir pārgatavojušies ļaunprātīgas programmatūras draudiem

Kaspersky: Mac ir pārgatavojušies ļaunprātīgas programmatūras draudiem

Drošības firma Kaspersky nesen izdeva savu drošības biļetenu 2014. gadam, kurā sīki aprakstīta pēdējā gadā apkopotā kritiskā kiberdrošības statistika. Starp viņu atradumiem? Ka Apple Macintosh datori ātri kļūst mazāk droši.

2014. gadā vidējais Mac lietotājs saskārās ar deviņiem kiberdraudiem - neizklausās tik daudz, kamēr jūs neuzskatāt, ka uzņēmums ir atklājis vēl 200 Mac ļaunprātīgas programmatūras gabalus nekā 2013. gadā un bloķēja vairāk nekā 3,5 miljonus inficēšanās mēģinājumu Mac OS ierīcēs. Vai šie āboli beidzot ir pārsnieguši savu izcilību?

Reklāma Nauseam

Saskaņā ar The Telegraph teikto, gandrīz puse no 20 visaugstākajiem Mac apdraudējumiem radās AdWords formā, kas var pievienot saites uz pārlūka grāmatzīmēm, mainīt noklusējuma meklētājprogrammas un piespiest ierīces parādīt kontekstuālo reklāmu. Kopumā AdWare ir nekaitīgs, taču tomēr ir ļaunprātīga programmatūra un paver iespējas mazāk labdabīgiem draudiem. Starp visinteresantākajām: ļaunprātīgas programmatūras programma, kas katru minūti uzņem ekrānuzņēmumus, viena, kas paredzēta bitkoīnu nozagšanai, aizmugurējā durvis, kas piedāvā attālu piekļuvi sistēmai un piekļuvi kontaktu sarakstiem, un ļaunprātīgas programmatūras gabals, kas paredzēts arī inficēt visas savienotās iOS ierīces.

Deivids Emss no Kaspersky Lab saka, ka “mīts par Mac OS X ievainojamību vairs nav patiess, un, tā kā kibernoziedznieki turpina attīstīt savas uzbrukuma metodes, lietotājiem arī vajadzētu attīstīties, veicot nepieciešamās darbības, lai pastiprinātu drošību viņu Mac ierīcēs”. Citiem vārdiem sakot, spīdums ir izslēgts no Apple, un, lai gan kibernoziedznieku pirmie uzbrukumi Mac ainavai galvenokārt ir vērsti uz reklāmu, nepaiet ilgs laiks, kamēr sarežģītāki uzbrukumi pārkāpj OS X perimetru..

Jūs esat izlaists

Apsveriet neseno Apple drošības pārkāpumu piemēru vairāk… jautrajiem mērķiem. Kā atzīmēja patērētāju lietu pārstāvji, Apple lietotāji Sanfransisko apgabalā ir kļuvuši par “AirSloth” uzbrukuma upuriem: kosmosa kostīma nēsāšanas laika attēli tika ievietoti viņu ierīcēs, izmantojot AirDrop funkciju, kas nodrošina vienkāršu failu apmaiņas veidu starp Mac un iOS ierīces atrodas tiešā fiziskā tuvumā.

Josh Lowensohn no Verge galu galā novērtēja uzbrukumu, sakot, ka, braucot ar vilcienu uz darbu un spēlējoties ar savu Apple ierīci, viņš pamanīja, ka daudziem viņa līdzcilvēkiem AirDrop ir ieslēgta funkcija, kas ļāva viņiem saņemt failus no jebkura. Iestatījums, visticamāk, bija to lietotāju novērojums, kuri ieslēdza AirDrop, bet nekonfigurēja tā atļaujas, un ļāva Lowensohn tos slīdēt.

Tas ir smieklīgi mazs joks un smieklīgs attēls, un lietotāji joprojām var noraidīt failu pat tad, ja viņu AirDrop ir plaši atvērts. Bet ir vērts pievērst nopietnu punktu: kas notiks, ja Lowensohn būtu sūtījis attēlus, kuriem nav G līmeņa, vai arī viņa jautrajā slinkuma attēlā būtu aprakta ļaunprātīga koda līnija? Viņš arī norāda uz vēl vienu vienkāršu veidu, kā uzlauzt Mac un iDevices: iestatiet bezvadu tīklāju un mainiet ierīces nosaukumu. Kafejnīcā? Piešķiriet tam populāru zīmolu. Universitātes pilsētiņā? Nosauciet to pēc iestādes vai tuvākās ēkas. Kad lietotāji izveido savienojumu ar jūsu tīklu, jums ir pieejams viss.

Uzbrukumi kā dienests

Līdz šim šķiet, ka lielāko daļu Mac problēmu rada lietotāji: ja viņi lejupielādē AdWords vai atstāj ieslēgtu AirDrop, viņi ir vainīgi tikai paši, vai ne?

Kā vēsta Tech News World, tomēr 2015. gadā izplatīsies “uzbrukumi kā pakalpojums”, kur potenciālie hakeri dodas uz vietni, izvēlas, ko un kā zagt, pēc tam maksā nodevu un saņem all-in -viena programmatūras pakotne. Apsardzes kompānijas SentinelOne veiktajā aptaujā atklājās, ka ir sākuši pieaugt uzbrukumi OS X, un tiek prognozēts, ka šie uzbrukumi arvien vairāk tiks vērsti uz Āboliem, jo ​​arvien vairāk uzņēmumu izmanto Mac un iOS ierīces kritisko datu glabāšanai, padarot tos par vērtīgiem mērķiem. Turklāt Apple reputācija kā “droša” OS ir novedusi pie īpašu drošības pasākumu trūkuma - apgalvojums, ka durvis ir aizslēgtas, darbojas tikai tik ilgi, kamēr neviens nemēģina tās notriekt..

Grunts līnija? Mac tiek apdraudēti, pieaugot Apple ļaunprātīgas programmatūras spektram. Gan lietotājiem, gan uzņēmumam ir jāizdara savs darbs, ja viņi vēlas saglabāt drošību 2015. gadā.

Kaspersky: Mac ir pārgatavojušies ļaunprātīgas programmatūras draudiem
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.