Kāpēc HTTPS vs VPN nav jēgas

Pārlūks ar HTTPS zaļo slēdzeni. Meklēšanas joslā tiek ierakstīts VPN.

HTTPS pret VPN ir cīņa, kurai ir ļoti maza jēga. Abi ir svarīgi interneta aizsardzības līdzekļi, un starp abiem nav absolūti nekādu konfliktu.

HTTPS un VPN līdzības un atšķirības

HTTPS

Svarīgi ir tas, ka HTTPS nosaka vietnes īpašnieks, un lietotājs to nevar kontrolēt. Dažas vietnes ir pieejamas caur HTTP un HTTPS; šajos gadījumos vienmēr izvēlieties HTTPS. Lai redzētu, vai pārlūkotajā vietnē ir iespējots HTTPS, pārlūka (URL) joslas kreisajā pusē meklējiet zaļu slēdzeni..

https-vs-vpn

HTTPS nodrošina vietnes un ar to saistītā tīmekļa servera autentifikāciju, kas aizsargā pret uzbrukumiem cilvēkam. Turklāt tas šifrē sakarus starp klientu un serveri, kas nodrošina, ka sakarus starp lietotāju un vietni nevar lasīt vai viltot neviens trešās puses lasītājs..

Izmantojot HTTPS, datus starp vietni un lietotāju nevar lasīt neviens, pat VPN uzņēmums.

VPN

Lietotājs ir iestatījis VPN un darbojas tiešsaistē visās vietnēs vai lietojumprogrammās. VPN izveido drošu tuneli starp datoru un internetu, ļaujot anonīmi pārlūkot. VPN dod lietotājiem iespēju parādīties visur, kur viņi izvēlas, un apiet visus spēkā esošos interneta ierobežojumus.

Kad esat izveidojis savienojumu ar VPN, jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs redz tikai to, ka šifrētā trafiks iet caur VPN serveriem, taču tas nevar atšifrēt datus vai zināt, kuras vietnes esat apmeklējis..

HTTPS un VPN darbojas labi kopā

HTTPS šifrēs informāciju, kuru ievadāt vietnē, taču tā neslēps jūsu atrašanās vietu un nepiedāvā nekādu privātuma aizsardzību. Tas arī nepiedāvā aizsardzību pret interneta cenzūru.

VPN šifrēs sakarus starp jūsu datoru un VPN serveriem, slēps jūsu IP adresi un atrašanās vietu un piešķirs piekļuvi visam tīmeklim, taču tas neaizsargās jūs no labprāt kopīgotās informācijas, piemēram, kredītkartes numura, kas ierakstīts nedroša pārlūka lapa.

Īsāk sakot, HTTPS ir fantastisks šifrēšanas protokols, un VPN ir obligāts priekšnoteikums privātumam un tiem, kas vēlas bez ierobežojumiem apskatīt visu internetu. Tas nav VPN over HTTPS gadījums. Viņi abi labi darbojas kopā – laulība, kas noslēgta kiberdebesīs.

Kāpēc HTTPS vs VPN nav jēgas
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.