Lietiskā interneta definīcija: vienkāršs skaidrojums

Kas ir IoT?

Mēs visi esam dzirdējuši par lietu internetu (IoT). Tas ir vai nu lieliski, vai briesmīgi, atkarībā no tā, kam jūs jautājat. Bet kas tas īsti ir?

Lietiskais internets ir mūsdienu fizisko ierīču, transportlīdzekļu un ēku internets. Iespējams, ka esat dzirdējuši arī par IoT produktiem kā savienotām ierīcēm vai viedajām ierīcēm.

Kā darbojas lietu internets?

Parasti lietiskā interneta ierīcēm ir sensori un programmatūra, kas ļauj savākt un apmainīties ar datiem internetā. IoT objektus var kontrolēt no attāluma, lai ļautu tiešu integrāciju ar datorsistēmām, kas, kā tiek apgalvots, rada ekonomiskus ieguvumus un uzlabo efektivitāti lietotājiem.

IoT iepirkšanās lietojumprogrammas, piemēram, varētu izsekot tālruņa atrašanās vietai, lai uzzinātu personas iepirkšanās paradumus. Uzņēmumi izmantos šos datus, lai mērķētu uz personām ar īpašiem piedāvājumiem saviem iecienītākajiem veikaliem un produktiem.

Iepirkšanās lietotne varētu būt arī saite uz viedo ledusskapi, kas izlemj, kādi ēdieni ir nepieciešami (pamatojoties uz iepriekšējo patēriņu), un pārtikas preču sarakstu tieši nosūta uz personas tālruni. Faktiski ir pilnīgi iespējams, ka viedais ledusskapis varētu pasūtīt produktus automātiski, bez jebkādas cilvēku mijiedarbības.

IoT: vienkāršs skaidrojumsLietiskais internets ir viss, kas savieno ar internetu.

Lietiskais internets var arī uzlabot mājas drošību, izmantojot paziņojumu vai kameras tiešraidi, kas tiek nosūtīta uz jūsu tālruni, kad kāds ienāk jūsu mājās. IP varētu pat padarīt sapni par pašpietiekamu māju. Iedomājieties, kā skriet vannā, nosūkt putekļus vai tējkannu – vienkārši pārvelkot viedo lietotni.

Lietiskais internets un drošības problēmas

IoT lietojumprogramma sniedzas plašāk nekā tikai viltības un plaša patēriņa preces. IoT aptver arī liela mēroga projekti, piemēram, viedie tīkli, viedās mājas, viedais transports un viedās pilsētas. Faktiski daži kibernozaru eksperti lēš, ka līdz 2023. gadam būs 50 miljardi IoT objektu.

Šādas masīvas savstarpējas savienošanas sistēmai būtu ievērojamas priekšrocības, piemēram, nodrošinot vispārēju piekļuvi informācijai un valdības piespiedu caurspīdīgumu (mēs varam viņus redzēt, tāpat kā viņi mūs redz).

  Interneta drošības rokasgrāmata: 5 veidi, kā palīdzēt bērnam būt drošībā tiešsaistē

Tomēr potenciālie privātuma draudi ir satriecoši. Un, lai arī ir cerība, ka pārredzamība valdībās veidos pieklājību, ir ticamāk, ka tās Io izmantos sociālajai kontrolei un politiskām manipulācijām.

Drošības problēmas būs problēma. Galvenokārt attālināti vadītas IoT ierīces ir ideāls laupījums uzbrukumiem cilvēkiem vidusdaļā.

IoT rada datu ieguves un privātuma problēmas

Šķiet, ka lietu internets un no tā izrietošā datu ieguve ir pilnīgi nesaderīgi ar privātumu.

Analizējot tīkla trafiku no viedajām ierīcēm, tiek pilnībā apdraudēts mājsaimniecību privātums. Gudrs termostats varētu atzīmēt telpas temperatūras izmaiņas, piemēram, cilvēkiem baudot aktivitātes guļamistabā.

Nekas neliedz apdrošināšanas kompānijai izsekot visu jūsu dzīvi (vai nu izmantojot savas viedierīces, vai maksājot par datiem no kāda cita), pēc tam izmantojot informāciju, lai liegtu jums veselības apdrošināšanu vai prasību. Tā kā datu glabāšana kļūst mazāka un lētāka, uzņēmumi var saglabāt datus mūžīgi, pieņemot, ka tie būs noderīgi.

IoT kritika: Cik drošs ir lietu internets?

To ir viegli norakstīt kā vairāk nobiedējošu. Un būsim godīgi: ExpressVPN ir parādījis pirkstu privātuma risinājumu pīrāgā. Bet ievērojamas grupas, piemēram, Amerikas Pilsoņu brīvību savienība (ACLU), ir paudušas bažas par to, ka IoT mazina cilvēku kontroli pār savu dzīvi, paziņojot:

“Vienkārši nav iespēju prognozēt, kā tiks izmantotas šīs milzīgās pilnvaras – nesamērīgi uzkrājošās korporāciju rokās, kuras vēlas iegūt finansiālas priekšrocības, un valdībām, kuras alkst arvien lielākas kontroles. Iespējams, ka tie ir lieli dati, un lietu internets apgrūtinās mūsu pašu dzīves kontroli, jo mēs kļūstam arvien caurspīdīgāki spēcīgām korporācijām un valdības institūcijām, kuras mums kļūst necaurspīdīgākas. ”

VPN palīdzēs aizsargāt jūsu privātumu

VPN ir daudz privātuma priekšrocību, par kurām šis emuārs ir runājis daudzreiz. Vēl labāk, ja ExpressVPN maršrutētājs nodrošina VPN aizsardzību jebkurai ierīcei, kurai ir iespējots Wi-Fi, pat tām, kuras parasti nevar palaist VPN programmatūru, piemēram, PlayStation, Xbox, TV un visām jūsu viedajām ierīcēm..

  Neatklāta ļaunprogrammatūra pārvērš Linux un BSD serverus par surogātpastu robottīkliem

Šī ir drosmīga jaunā pasaule, kurā mēs ieejam, kur visu var uzglabāt un izmantot, lai mums kaitētu. Pārliecinieties, ka zināt, par ko pierakstāties. Un nepalaidiet pārāk daudz par labu tik mazajām ērtībām.

Lietiskā interneta definīcija: vienkāršs skaidrojums
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.